Články v kategórii 'Vysledky' (229 - 240 z 639 článkov)

Peter Sagan po roku vyhral úvod Troch dní v Belgicku

26.03.2013 1 991 4 0

Slovenský cyklista Peter Sagan potvrdil svoju výbornú formu a dominanciu v pelotóne aj v úvodnej etape pretekov Tri dni De Panne - Koksijde, ktorá viedla z Middelkerke do Zottegemu a merala 199,8 km. Dvadsaťtriročný jazdec tímu Cannondale zopakoval v prvej etape podujatia svoje víťazstvo z vlaňajška. V záverečnom súboji desaťčlennej skupiny zdolal Sagan Francúza Arnauda Demareho, na treťom mieste prišiel do cieľa Alexander Kristoff z Nórska. Za pódiom na 4. pozícii finišoval Sylvain Chavanel, ktorý v Belgicku obhajuje vlaňajšie prvenstvo.

Daniel Martin celkovým víťazom Okolo Katalánska

24.03.2013 782 0

Írsky cyklista Daniel Martin sa stal celkovým víťazom 93. ročníka pretekov Okolo Katalánska. Jazdec tímu Garmin-Sharp si v nedeľňajšej záverečnej 7. etape z El Vendrellu do Barcelony (122,2 km) napokon udržal vedúcu pozíciu. Celkovo druhý skončil Španiel Joaquim Rodríguez z Kaťuše a tretí bol Talian Michele Scarponi z tímu Lampre-Merida.
Peter Sagan víťazom belgickej klasiky Gent - Wevelgem

24.03.2013 2 852 2 0

Slovenský cyklista Peter Sagan sa s veľkým náskokom stal víťazom nedeľňajšej klasiky Gent - Wevelgem (190 km) v Belgicku. Jazdec tímu Cannondale sa v záverečných metroch odpútal od vedúcej skupiny a do cieľa prišiel s 28-sekundovým náskokom pred druhým Borutom Božičom z Astany. Dvadsaťtriročný Žilinčan sa do tretice dočkal víťazstva na tohtoročných jednodňových pretekoch, predtým skončil druhý na Miláno - San Remo a E3 Harelbeke. Sagan sa triumfom udržal v čele rebríčka Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI), na konte má 232 bodov.

Michael Kolář víťazom pretekov UCI Košice - Miškovec

23.03.2013 1 806 3 0

Slovenský cyklista Michael Kolář z Dukly Trenčín - Trek sa stal víťazom sobotňajších pretekov Košice - Miškovec, ktoré boli súčasťou medzinárodného kalendára UCI a bojovalo sa na nich o body do kontinentálneho rebríčka. Po Petrovi Saganovi je druhým Slovákom, ktorý sa presadil v roku 2013 na pretekoch medzinárodného kalendára.

Gerrans triumfoval v 6. etape na Okolo Katalánska

23.03.2013 782 0

Austrálčan Simon Gerrans sa stal víťazom sobotňajšej 6. etapy cyklistických pretekov Okolo Katalánska, ktorá viedla z Almacelles do Valls a merala 178,7 km. Člen tímu Orica-GreenEdge ako prvý prešiel cieľom v hromadnom špurte v čase presne 4:00:00 h. Na čele celkového poradia je naďalej Ír Daniel Martin, druhý Joaquim Rodríguez zo Španielska zaostáva o 17 sekúnd. V nedeľu je na programe záverečná 7. etapa s cieľom v Barcelone a dĺžkou 122,2 km.

Kanaďan Parisien víťazom 5. etapy na Okolo Katalánska

23.03.2013 944 0

Kanaďan Francois Parisien sa stal víťazom piatkovej 5. etapy cyklistických pretekov Okolo Katalánska, ktorá viedla z Rialpu do Lleidy a merala 156 km. Parisien ako prvý prešiel cieľom v hromadnom špurte v čase 3:32:06 h. Na čele celkového poradia je naďalej Ír Daniel Martin, druhý Joaquim Rodríguez zo Španielska zaostáva o 14 sekúnd. V sobotu je na programe 6. etapa a podujatie vyvrcholí v nedeľu 7. etapou.
Peter Sagan druhý na prvej belgickej klasike

22.03.2013 1 878 1 0

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil 2. miesto na ďalšom podujatí WorldTour - pretekoch E3 Harelbeke v Belgicku. Na 212 km trati sa presadil Švajčiar Fabian Cancellara, ktorý si vybojoval prvé víťazstvo od prológu na Tour de France 2012. Švajčiar v službách tímu RadioShack Leopard atakoval 30 km pred cieľom a postupne si na skupinu, v ktorej jazdil aj Peter Sagan, vypracoval minútový náskok. Ten si udržal až do cieľa a tešil sa z tretieho prvenstva v posledných štyroch ročníkoch týchto pretekov. Jeho víťaznú šnúru prerušil vlani Tom Boonen, ktorý tentoraz skončil siedmy.

Daniel Martin víťazom 4. etapy na Okolo Katalánska

21.03.2013 888 0

Ír Daniel Martin sa stal víťazom štvrtkovej 4. etapy na cyklistických pretekoch Okolo Katalánska, ktorý na triumf pretavil samostatný únik. Víťaz zvládol trať z Llanars-Vall de Camprodon do Port Ainé-Rialp (217,7 km) za 6:02:40 h. Na druhom mieste skončil Španiel Joaquim Rodríguez a tretí bol Nairo Alexander Quintana Rojas z Kolumbie.

Quintana Rojas víťazom 3. etapy na Okolo Katalánska

21.03.2013 1 089 0

Kolumbijčan Nairo Alexander Quintana Rojas sa stal víťazom stredajšej 3. etapy na cyklistických pretekoch Okolo Katalánska. Dvadsaťtriročný jazdec tímu Movistar zvládol trať z Vidreres do Vallter 2000-Setcases (180,1 km) v čase 5:01:19 h, v záverečnom stúpaní ušiel vedúcej skupine. Na druhom mieste skončil Španiel Alejandro Valverde a tretí bol jeho krajan Joaquim Rodríguez. Obaja zaostali za víťazom o šesť sekúnd.

Varga vo svetovom rebríčku postúpil na 35. miesto

20.03.2013 975 0

Slovenský reprezentant v triatlone Richard Varga obsadil v úvodných pretekoch novej edície Svetového pohára v austrálskom stredisku Mooloolaba 11. miesto a opäť si vylepšil svoju pozíciu vo svetovom rebríčku. Postúpil o jeden stupienok a je tridsiaty piaty. Na čele je stále trojnásobný víťaz SP a dvojnásobný majster sveta Španiel Javier Gómez, ktorý si ešte upevnil pozíciu prvenstvom v Mooloolabe.

Meersman zvíťazil aj v 2. etape Okolo Katalánska

20.03.2013 780 0

Belgičan Gianni Meersman sa stal víťazom utorkovej 2. etapy na cyklistických pretekoch Okolo Katalánska, keď sa presadil v záverečnom špurte. Pre 27-ročného člena tímu Omega Pharma-Quick Step to bolo už druhé čiastkové prvenstvo na tomto podujatí, v pondelok vyhral aj úvodnú etapu.

Meersman víťazom 1. etapy Okolo Katalánska

18.03.2013 865 0

Belgický cyklista Gianni Meersman z tímu Omega Pharma-Quick Step sa stal v čase 3:55:56 h víťazom pondelňajšej 1. etapy pretekov Okolo Katalánska zo seriálu WorldTour, ktorá sa konala v Calelle a merala 159,3 km. Dvadsaťsedemročný Meersman sa presadil v špurte 13-člennej skupiny, ktorá sa oddelila od pelotónu v záverečnom stúpaní.