Najnovšie články z kategórie Vysledky

Kováč skončil celkovo druhý na Okolo Maroka

Slovenský cyklista Maroš Kováč obsadil konečné druhé miesto na desaťetapových pretekoch Okolo Maroka. O výsledkoch rozhodla už druhá etapa, ktorá výrazne roztrhala pelotón. Kováč v nej finišoval druhý s náskokom pred súpermi.
Okolo Baskicka - Porte víťazom 5. etapy, P. Velits 20.

Víťazom piatkovej 5. etapy cyklistických pretekov WorldTour Okolo Baskicka, ktorá viedla z Eibaru do Beasainu a merala 166,1 km, sa stal Austrálčan Richie Porte. V celkovom poradí si udržal líderské postavenie Kolumbijčan Sergio Luis Henao. Slovák Peter Velits skončil v piatok na 20. mieste, v priebežnom hodnotení figuruje na 21. priečke, ďalší cyklista SR Juraj Sagan nedokončil piatkovú 5. etapu.
Okolo Baskicka - Quintana víťazom kráľovskej etapy

Víťazom štvrtkovej 4. etapy cyklistických pretekov WorldTour Okolo Baskicka sa stal Kolumbijčan Nairo Quintana z tímu Movistar pred krajanom Sergiom Henaom a Španielom Albertom Contadorom.
Slováci sú na pretekoch Okolo Maroka naďalej úspešní

Slovenskí cyklisti pokračujú v kvalitných výkonoch na pretekoch Okolo Maroka, na ktorých bol zatiaľ v každej etape jeden z nich na stupňoch pre najlepších. Šnúru úspechov natiahol Roman Broniš, ktorý v 6. etape finišoval na 2. mieste, keď vyhral špurt štvorčlennej skupiny. Do príslušného kontinentálneho rebríčka UCI si pripísal jazdec Dukly Trenčín Trek 5 bodov. Celkovo si Slováci vybojovali v Maroku už 24 bodov do kontinentálneho rebríčka UCI.
Súťaž o štartovné na Svätojurskom MTB maratóne pozná víťaza

Počas uplynulého týždňa ste sa mohli zapojiť do súťaže o dve štartovné na blížiacom sa Svätojurskom MTB maratóne
Na Okolo Baskicka po tretej etape lídrom Henao

Víťazom stredajšej 3. etapy cyklistických pretekov WorldTour Okolo Baskicka sa stal Kolumbijčan Sergio Luis Henao Montoya z tímu Sky pred svojim krajanom Carlosom Albertom Betancurom Gomezom zo zoskupenia AG2R La Mondiale.
Peter Velits po dvoch etapách v Baskicku tretí

Slovenský cyklista Peter Velits sa dostal medzi najlepších aj v 2. etape pretekov WorldTour Okolo Baskicka a v celkovom poradí mu patrí 3. priečka. Jazdec tímu Omega Pharma-Quick Step finišoval v utorok na trati medzi Elgoibarom a Vitoriou (170,2 km) na 10. pozícii. Šprint celého pelotónu vyhral Juhoafričan Daryl Impey z tímu Orica GreenEdge pred Talianom Francescom Gavazzim a Španielom Ángelom Viciosom. V celkovom poradí vedie Gavazzi pred Viciosom a Petrom Velitsom.
Mahďar tretí v tretej etape na Okolo Maroka

Aj v tretej etape cyklistických pretekov Okolo Maroka sa postavil na stupne pre najlepších jazdec Dukly Trenčín Trek. Po Matejovi Jurčovi a Marošovi Kováčovi sa to podarilo Martinovi Mahďarovi, ktorý finišoval na 3. priečke.
Peter Velits druhý v úvodnej etape na Okolo Baskicka

Slovenský cyklista Peter Velits finišoval v úvodnej etape pretekov WorldTour Okolo Baskicka, ktorá mala štart i cieľ v Elgoibare a merala 156,5 km, na 2. mieste. V špurte prehral len s Austrálčanom v službách Orica-GreenEdge Simonom Gerransom.
P. Sagan prehral na Okolo Flámska len s Cancellarom

Slovenský cyklista Peter Sagan si na prvé víťazstvo na niektorej z najslávnejších a najväčších jarných klasík bude musieť ešte počkať, na nedeľňajšom storočnom podujatí Okolo Flámska (256 km) obsadil 2. miesto. Dvadsaťtriročný jazdec Cannondale prehral na najslávnejších belgických pretekoch iba s Fabianom Cancellarom, ktorý podujatie vyhral už aj v roku 2010.
Jurčo druhý v úvodnej etape Okolo Maroka

Slovenský cyklista Matej Jurčo obsadil 2. miesto v úvodnej etape pretekov Okolo Maroka. Do kontinentálneho rebríčka UCI si jazdec Dukly Trenčín Trek pripísal 5 bodov.
Peter Sagan sa rozhodol šetriť sily a odstúpil

Slovenský cyklista Peter Sagan nenastúpil na štvrtkový štart 3. etapy pretekov Tri dni De Panne - Koksijde a už sa sústredí na nedeľňajšie podujatie WorldTour Okolo Flámska. Dvadsaťtriročný jazdec tímu Cannondale vyhral na belgických etapových pretekoch 1. etapu. Už pred jej začiatkom avizoval, že absolvuje len prvé dva dni a následne odstúpi. Rovnaký scenár mala aj jeho vlaňajšia účasť.