Rozhovor: Ján Halik - zlepšovanie aj po 30 rokoch jazdenia?

Rozhovor: Ján Halik - zlepšovanie aj po 30 rokoch jazdenia?

Majster Európy v maratóne, víťaz množstva pretekov v MTB, či na ceste a hlavne borec, ktorý v 45 rokoch dokáže poriadne preháňať aj oveľa mladších. Dá sa po toľkých rokoch jazdenia ešte stále zlepšovať a čo hovorí na nové trendy v tréningu, či technike?

Jančiho tu zrejme nemusím predstavovať, svoje meno si spravil nielen výsledkami, ale najmä tréningovou morálkou. Vďaka nej dokáže porážať aj oveľa mladších, účastníci rôznych podujatí by mohli rozprávať, ako sa okolo nich zrazu prehnal popradský prízrak s nohami ako kôň. Ale ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite tento článok a získate podrobnejší obraz. V ňom sa dozviete všetko podstatné, najmä o skĺbení práce a rodiny so skutočne náročným tréningom. A že kde je vôľa, tam je cesta. Navyše stačí, keď sa inšpirujete len na 30 %, stále to bude viac než dosť.


Tento rok sa Janči zúčastnil ako Majstrovstiev Európy masters v maratóne (Švajčiarsko), tak aj Majstrovstiev sveta (Taliansko). Z oboch priniesol výborné články, dobre „nakúpil" a miestami si aj vstúpil do duše. Z Európy sa mu podarilo priniesť bronzovú medailu, ale ciele boli určite vyššie. Tým neznižujem jeho výkon, len hovorím pravdu a viem, čo dokáže, keď mu „ide karta“. Podobne aj na svetovom šampionáte, kde skončil na 8. mieste v kategórii a 29. celkovo. Len upresním, že slovo masters neznamená nejakých „dedov“ za zenitom, ale veľmi často bývalých profi borcov, ktorí sú v podstate len kúsok od svojej „profi“ formy – ako vieme, vytrvalostné športy sa dajú robiť na top úrovni dlhé roky. Veď taký tohtoročný víťaz, Karl Platt, je už maratónska legenda a 5-násobný šampión Cape Epic.

No hlavne Janči je môj výborný kamarát a človek, s ktorým si rozumiem, jazda s ním ma vždy baví. Sedí nám spoločné tempo, nepotrebujeme „pretárať“ hodiny, vieme, kedy treba šliapať a kedy sa rozprávať. A myslím, že práve ľudí ako on treba dávať v dnešnej dobe na oči, pretože základom úspechu je vždy drina a tvrdá práca.

S Lenkou a mladým sme boli opäť na návšteve pod Tatrami, vzal som kameru a Jančiho trochu vyspovedal. Nemám rád klasické „gaučové“ rozhovory, cyklistika je pre mňa hlavne o jazdení a pobyte vonku. Preto sme si dali výlet cez Slovenský Raj a Nízke Tatry, do ktorého sme rozhovor zakompononovali. Takže výsledkom je mix, ktorý vás možno trochu motivuje na jesenný výjazd a zároveň sa dozviete niečo zaujímavé na základe viac ako 30-ročných skúseností.Kto by si chcel vypočuť len samotný rozhovor bez obrazu, nižšie ho nájde spracovaný ako podcast.Teraz mi ostáva len tvrdo makať, nech tie spoločné plány nezostanú len v teoretickej rovine. No a budem dúfať, že Jančiho „nádych“, akým nazval sezónu 2021, nebude príliš veľký.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Imroman (Martin Imrich)
Páči sa ti tento článok? thumb_up133thumb_down comments 27 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Bike & hike & baby - od plesa k plesu

Bike & hike & baby - od plesa k plesu

S príchodom detí sa veľa vecí zmení, no ak ste mali pozitívny vzťah k horám, turistike a dobrodružstvám, je isté, že svojho koníčka sa nevzdáte a budete hľadať všetky možné a nemožné spôsoby, ako pokračovať v objavovaní hôr aj s najmenšími.
Cyklistika a marketing – ako spolu súvisia?

Cyklistika a marketing – ako spolu súvisia?

Čo vám prinesie cyklistika, keď ju objavíte v neskoršom veku, prečo je výborný pomocník pri kreatívnej práci a ako s tým súvisí marketing? A pridáme aj výjazd na najvyšší bod Bratislavy...
Rozhovor: Anne Tauber – čo neskúsime, nemôžeme sa naučiť

Rozhovor: Anne Tauber – čo neskúsime, nemôžeme sa naučiť

Holandská cyklistka Anne Tauber je od tohtoročnej sezóny súčasťou Orbea Factory Teamu. Ako sa z rovinatej zeme, ako je Holandsko, stať súčasťou ženskej MTB špičky? Čo všetko dokáže jej pretekársky bicykel?
keyboard_arrow_up