Pozvánka: Máj 2023 - mesiac lásky k cyklistike

Rozbehnutý kolotoč pretekov pokračuje posledným jarným mesiacom. Tak čo na nás čaká?

Teplejšie a dlhšie dni prajú už dlhším jazdám a podobne je na tom aj plnší kalendár. Pretekov na víkend je viac než dosť a možno si už budeme musieť aj vybrať, kam vyrazíme. Či už máme doma cestný, horský, alebo iný bicykel, no na svoje si prídu aj jazdci s motorom alebo deti.


6. máj 2023 - Žilina - 2. kolo Detskej tour Petra Sagana

Hneď na úvod tu máme zábavu pre najmenších a Detská tour bude pokračovať v Žiline. Domáca destinácia nášho Petra, po ktorom tieto preteky nesú aj svoj názov. Bohatá účasť svedčí o veľkej popularite a obľúbenosti pretekov. Propozície súťaže organizátor zverejňuje vždy minimálne týždeň pred danou súťažou na webe pretekov a na Facebooku.


6. - 12. máj 2023 - Bratislava - Race through Slovakia

Ísť za hranicu svojho komfortu a vyskúšať si boj sám so sebou? O tom sú aj tieto vytrvalostné preteky, ktoré budú v tomto formáte prvýkrát aj na Slovensku. Trať obsahuje 6 povinných úsekov po celom Slovensku a kúsok v Poľsku. Jazdec si cestu k týmto úsekom tvorí sám a, samozrejme, najrýchlejší sa stanú víťazmi. Nielen oni, ale aj ostatní budú víťazmi nad sebou po dokončení. Ak vás zaujali tieto preteky a radi by ste sa zúčastnili, viac informácií nájdete v samostatnej pozvánke na MTBIKER.


12. - 14. máj 2023 - Nové Město na Moravě - UCI Svetový pohár v XCO, XCM a XCC

Tentokrát sa môžeme stať divákmi a pozrieť si tých najlepších pri ich neskutočných výkonoch. Otváracie kolo svetového pohára v Čechách je zaujímavé v rámci návštevy tohto podujatia, pretože môžete vidieť naživo hviezdy z televíznych obrazoviek. Novinkou je aj „sveťák” v maratóne v sobotu a podľa dostupných informácií sa má zúčastniť celá špička pretekárov. Ak by ste si chceli dať do tela aj vy, možnosť máte na hobby maratóne pre verejnosť v dĺžke 60 alebo 120 kilometrov. Viac informácií a ceny vstupeniek nájdete na stránke podujatia.


13. - 14. máj 2023 - Partizánske - MTBIKER Hornonitrianska Enduro séria

Jazdíš enduro disciplínu a rád si zmeriaš sily s ostatnými? Prvé kolo populárnej enduro série pre amatérov a hobby jazdcov bude štartovať v Partizánskom na Baťových trailoch. Novinkou v tomto roku bude online registrácia na preteky. V sobotu poobede bude prebiehať tréning a prezentácia od 13:00 do 16:00 na preteky a večerný program pre všetkých. Viac informácií nájdete v kalendári na MTBIKER alebo na Facebook stránke.


20. máj 2023 - Rajecké Teplice - ŠKODA MTB maratón Rajecké Teplice

Pokračujeme sériou ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2023 v Rajeckých Tepliciach pri kúpalisku Laura. Ako je už zvykom, pripravené budú 3 trate s dĺžkou od 18,5 do 80 kilometrov, ktoré preveria skúsených „harcovníkov“ a otvoria svet pretekov aj začínajúcim pretekárom. Samozrejmosťou je aj FAMILY trať. Viac detailov aj informácií o výške štartovného nájdete na stránkach organizátora.


21. máj 2023 - Rohožník - Rohožnícka bajkovačka

Nedeľa bude opäť patriť deťom, ktoré si svoje sily môžu zmerať na troch rôzne dlhých tratiach. Po dojazde na nich čaká občerstvenie. Suma štartovného je 3 €. Od 10:00 bude prebiehať registrácia a o 11:00 je plánovaný štart pretekov. Počas akcie sa bude pripravovať aj divinový guláš a čakajú vás aj bohaté prekvapenia v tombole. Viac informácií nájdete na Facebooku.


21. máj 2023 - Martin - 3. kolo Detskej tour Petra Sagana

Po dvojtýždňovej pauze budeme pokračovať v meste Matice slovenskej v sérii detských pretekov. Reportáž z minulého ročníka pretekov na letisku vás môže motivovať k tréningu a dúfajme, že aj tento rok bude malým veľkým bikerom priať aj počasie. Propozície súťaže organizátor zverejňuje vždy minimálne týždeň pred danou súťažou na webe pretekov a na Facebooku.


21. máj 2023 - Sereď - DHL Sereďmaratón

Teraz prichádzame na vážnejšiu nôtu, keďže tieto preteky sú pomyselný „majstrák“ pre všetkých amatérov a nadšencov cestnej cyklistiky. Ako už býva zvykom, čaká nás 116 kilometrov dlhá trať s prevýšením 1 150 metrov so štartom o 10:20 a ostrým štartom po asi 2 kilometroch. Kým sa dospeláci budú naháňať, deti sa budú môcť zabaviť na Sereďmaratóniku. Viac informácií nájdete na stránke organizátora s odkazom na online registráciu. A že tento maratón nie je len pre „mladé pušky“, si môžete prečítať v tejto reportáži od Cepa.


25. - 28. máj 2023 - Krásna Lípa - Tour de Feminin

Pripravovaný prvý ročník etapových pretekov pre verejnosť sa nakoniec neuskutoční z dôvodu nízkeho záujmu zo strany pretekárov. To nič ale nemení na pretekoch Tour de Feminin, ktoré sa uskutočnia v plánovanom termíne. Viac sa dozviete na stránke organizátora.


27. máj 2023 - Jasenica - Považský MTB špeciál #1

V okrese Považská Bystrica, konkrétne v Jasenici, sa uskutočnia MTB preteky pre dospelých na okruhu dlhom 11 kilometrov s porciou okolo 400 výškových metrov. Počet pretekárov je obmedzený na 300 a prezentácia a štart pretekov sa bude konať pri kultúrnom dome v Jasenici. Viac informácií k online registrácii a o pretekoch nájdete na stránke organizátora.

28. máj 2023 - Lučenec - Novohradský pedál

Mestské kúpalisko sa stane dejiskom a zázemím cyklistických pretekov s trasou dlhou 25 kilometrov a s prevýšením 435 metrov. Povrch budú tvoriť lesné cesty, zvážnice a „singláče“ s trochou asfaltu. Registrovať sa je možné aj online a viac informácií nájdete na Facebooku.


28. máj 2023 - Veľká Rača - 2. kolo Slovenského pohára v downhille

Posledná májová nedeľa bude patriť zjazdárom, ktorí si na známej trati v Kysuckej vrchovine zmerajú sily v jazde z kopca. Či ich viac prekvapí legendárny skok Motyka alebo májové počasie, nechajme sa prekvapiť. Svojou účasťou môžeme prísť podporiť jazdcov na trati v ich výkonoch. Viac informácií nájdete na stránke organizátora.


Toto je porcia akcií na mesiac máj, ktorý máme každý víkend nabitý pretekmi v každej kategórii a je na nás, či ich podporíme aj svojou účasťou. Možno je aj toto príležitosť roztočiť kolesá svojho dvojkolesového „tátoša“ v pretekovom tempe. Viac pretekov nájdete aj v kalendári, kde si môžete nájsť aj tie vo svojom okolí.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Race through Slovakia

calendar_today 6. 5. 2023 - 12. 5. 2023
label Preteky jednotlivcov
place Bratislava (Slovensko)

redakcia 
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

Komentáre

Momentálne sa tu nenachádzajú žiadne komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: Mesiac jún – roztočme kolesá na pretekoch

Pozvánka: Mesiac jún – roztočme kolesá na pretekoch

Letné mesiace sú pred nami a kalendár je plný podujatí. Bude to sezóna nabitá zážitkami.
Pozvánka: Mesiac máj - pretekový vlak sa rozbieha

Pozvánka: Mesiac máj - pretekový vlak sa rozbieha

Apríl je už takmer minulosťou, ďalší mesiac naberá obrátky a čaká nás pestrá ponuka podujatí.
Pozvánka: MTBIKER Sliezsky kráľ 2024 — tretia edícia tatranského „nárezu“

Pozvánka: MTBIKER Sliezsky kráľ 2024 — tretia edícia tatranského „nárezu“

Sliezsky kráľ je medzi našimi pretekmi jedinečným podujatím. Nielen prekrásnou prírodou a náročnosťou trate, ale aj silnou zostavou, ktorá sa tu každoročne zíde...
keyboard_arrow_up