Kliknutím prejdeš na

Články v kategórii 'Cyklokros' (121 - 132 z 148 článkov)

Cyklokros: Triumf Nijsa, Slováci sa nepresadili

16.10.2011 813 1 0

Belgičan Sven Nijs sa stal víťazom úvodných pretekov Svetového pohára v cyklokrose v Plzni. V dramatickom finiši zdolal Nijs krajana Kevina Pauwelsa, tretiu priečku obsadil Čech Zdeněk Štybar. Slovenskí reprezentanti sa v Plzni nedokázali dostať medzi elitu, najlepšie skončil Róbert Gavenda na 39. pozícii.
Cyklokros SP: V Petržalke triumf Haringa

16.10.2011 2 544 0

Martin Haring z CK Banská Bystrica sa stal víťazom 4. pretekov Slovenského pohára v cyklokrose v bratislavskej Petržalke. V spoločných pretekoch mužov a juniorov na 50 minút zdolal o 36 sekúnd Milana Barényiho z Trek KCK Oslany. Najlepším juniorom sa stal Ondrej Glajza, ktorý prišiel v spoločných pretekoch do cieľa na 5. priečke.
V Rakovej triumf Gavendu

10.10.2011 965 0

Výsledky pretekov 3. kola Slovenského pohára v cyklokrose v Rakovej:

Muži: 1. Róbert Gavenda KDL Landbouwkrediet) 54:01 min, 2. Milan Barényi (Trek KCK Oslany) +42 s, 3. Ján Nesvadba (Madeta-Fittness/Specialized) +1:16 min, 4. Martin Haring (CK Banská Bystrica) +1:27, 5. Tomáš Medek (Madeta-Fittness/Specialized) +1:27, 6. Róbert Glajza (CK Banská Bystrica) +2:25
Gavenda víťazom prvého kola cyklokrosového pohára

03.10.2011 1 468 0

Bývalý juniorský majster Európy Róbert Gavenda sa stal víťazom najkvalitnejšie obsadených cyklokrosárskych pretekov na Slovensku - Cyklokross International Podbrezová, ktoré boli zároveň 1. kolom Slovenského pohára. Na podujatí kategórie C2 kalendára UCI triumfoval na okruhu v podbrezovskej časti Štiavnička s náskokom 3 sekúnd pred bývalým vicemajstrom sveta a najvyšším mužom svetovej špičky Petrom Dlaskom.
Nijs desiatykrát celkovým víťazom Superprestige

13.02.2011 769 0

Belgičan Sven Nijs sa stal desiatykrát v kariére celkovým víťazom série Superprestige v cyklokrose. V záverečných pretekoch v belgickom Middelkerke skončil na 6. mieste a tešil sa z celkového prvenstva. Slovák Róbert Gavenda obsadil v sobotu v Middelkerke 26. miesto.
Gavenda v Lille na 23. mieste

06.02.2011 1 664 0

Výsledky sobotňajších cyklokrosárskych pretekov GVA Trofee - Krawatencross v belgickom Lille:
Muži-elite: 1. Kevin Pauwels (Belg.) 58:47, 2. Zdeněk Štybar (ČR), 3. Sven Nijs (Belg.) obaja čas ako víťaz, ... 23. Róbert Gavenda (SR) +3:51 min
Úspešná obhajoba Štybara, Slováci neuspeli

30.01.2011 867 0

Čech Zdeněk Štybar obhájil v nemeckom St. Wendeli titul majstra sveta v cyklokrose. V pretekoch kategórie elite odsunul na ďalšie medailové priečky Belgičanov Svena Nijsa a Kevina Pauwelsa. Trio Slovákov skončilo v piatej desiatke s výraznou stratou na víťaza. Na náročnej trati najlepšie skončil Milan Barényi, ktorého klasifikovali na 41. mieste. O šesť priečok nižšie sa umiestnil Róbert Gavenda, Václavovi Metličkovi patrila 49. pozícia. Slovenskí reprezentanti tak nenaplnili svoj cieľ, aby aspoň jeden z nich skončil v prvej polovici výsledkovej listiny.
Albert celkovým víťazom SP 2010/11

24.01.2011 803 0

Belgičan Niels Albert sa stal celkovým víťazom Svetového pohára v cyklokrose 2010/11. Albert vyhral aj záverečné ôsme preteky Svetového pohára v holandskom Hoogerheide a potvrdil svoje prvenstvo v seriáli. V Hoogerheide i celkovo v SP za ním skončili jeho krajania Kevin Pauwels a Sven Nijs. Albert bojoval v prvej polovici sezóny o líderskú pozíciu s Čechom Zdeňkom Štybarom, úradujúci majster sveta sa však potom zranil a vynechal časť seriálu. Zo Slovákov štartoval v Hoogerheide len Róbert Gavenda, ktorého klasifikovali na 30. mieste. Bývalý úspešný mládežník skončil zo Slovákov najlepšie aj v hodnotení celého SP, keď mu patrí 38. priečka.
CYKLOKROS: Albert celkovým víťazom SP 2010/11

16.01.2011 810 0

Belgičan Niels Albert sa stal celkovým víťazom Svetového pohára v cyklokrose 2010/11. Na potvrdenie prvenstva v sedemdielnom seriáli mu stačilo aj 2. miesto v záverečných pretekoch vo francúzskom Pont-Chateau, kde triumfoval jeho krajan Kevin Pauwels. Albert bojoval v prvej polovici sezóny o líderskú pozíciu s Čechom Zdeňkom Štybarom, úradujúci majster sveta sa však potom zranil a vynechal záver seriálu.
Cyklokros: V Belgicku titul pre Alberta, v ČR pre Štybara

10.01.2011 1 079 0

Výsledky víkendových národných šampionátov v cyklokrose
I. ročník podujatia Šport áno, drogy nie

22.10.2010 1 750 4 0

Nadviazať na tradíciu slovenského cyklokrosu a zároveň podporiť mladých nádejných športovcov, sa v tomto roku rozhodol petržalský GM pro Cycling team. V Bratislave preto, pod záštitou Slovenského zväzu cyklistiky a občianskeho združenia Budúcnosť nádejí, usporiada v sobotu 23. októbra 2010 5. kolo pretekov Slovenského pohára mládeže v cyklokrose.
Cyklokros Slovenský pohár UCI C2 Horná Mičiná

18.10.2009 1 413 1 0

Slovenský pohár v cyklokrose mal premiéru v tejto sezóne v Hornej Mičinej, kde na perfektne pripravenej trati súťažili kategórie žiakov, kadetov, žien a junioriek, ako aj masters a v kategórii elite,ktorí mali zároveň aj preteky UCI C2.