Kliknutím prejdeš na

Články v kategórii 'Cyklokros' (97 - 108 z 148 článkov)

SP B-kategórie v cyklokrose+hobby pretek– Udiča

30.09.2012 2 755 5 0

Fotogaléria z druhého kola Slovenského pohára v cyklokrose ktoré sa uskutočnilo posledný septembrový víkend v Udiči. Elitnú kategóriu ovládli český reprezentanti na čele s Martinom Bínom ktorý tak potvrdil výhru zo sobotného prvého kola.
V 3. etape OS triumfoval Riebenbauer, lídrom Rossi

07.06.2012 2 283 0

Rakúšan Werner Riebenbauer sa v uliciach Veľkého Krtíša presadil v hromadnom špurte pelotónu v 3. etape cyklistických pretekov Okolo Slovenska, ktorá sa začínala v Liptovskom Hrádku a merala 184,6 km. Tridsaťsedemročný cyklista tímu RC Arbö Wels Gourmetfein sa v závere etapy presadil pred Nemcom Benjaminom Edmüllerom a Rusom Sergejom Rudaškovom. Hneď za touto trojicou finišoval Robert Gavenda z Dukly Trenčín Trek.

Cyklokros: Štybar vyhral Superprestige v Middlekerku

12.02.2012 1 068 0

Čech Zdeněk Štybar zvíťazil v sobotňajších cyklokrosových pretekoch série Superprestige v belgickom Middlekerku. Na druhej priečke sa umiestnil domáci Sven Nijs a tretí bol jeho krajan Tom Meeusen. V konečnom poradí seriálu uspel Nijs pred ďalším Belgičanom Kevinom Pauwelsom a Štybarom.
Albert získal druhý dúhový dres, dominancia Belgičanov

29.01.2012 1 269 0

Belgičan Niels Albert sa stal v domácom prostredí v Koksijde druhýkrát majstrom sveta v cyklokrose v kategórii mužov - elite, na trón sa vrátil po dvojročnom kraľovaní Zdeňka Štybara. V Koksijde ovládli preteky na náročnej trati s ťažkým pieskovým podkladom domáci Belgičania, ktorí obsadili prvých sedem miest. Striebro si vybojoval Rob Peeters, bronz Kevin Pauwels. Zvyšok sveta sa s podmienkami len veľmi ťažko dokázal vyrovnať, obhajca prvenstva Štybar skončil až trinásty.

MS Cyklokros: Van der Haar obhájil titul medzi mužmi do 23 rokov

28.01.2012 996 0

Holanďan Lars van der Haar obhájil titul majstra sveta v kategórii mužov do 23 rokov v cyklokrose. V dramatických pretekoch nádejí na šampionáte v belgickom Koksijde predstihol o 1 sekundu domáceho reprezentanta Wietseho Bosmansa. Bronz si vybojoval ďalší Holanďan Michiel van der Heijden. Dvadsaťdvaročný van der Haar v tejto sezóne medzi mužmi do 23 rokov dominoval, vyhral aj európsky šampionát.

MS 2012 napokon bez Gavendu i Barényiho

28.01.2012 1 011 0

Na majstrovstvách sveta v cyklokrose v belgickom Koksijde (28. - 29. januára) sa napokon predstaví len pätica Slovákov. Pôvodne mal slovenský výber štartovať na pobreží Atlantiku so siedmimi cyklokrosármi, ale v Belgicku sa napokon nepredstavia Milan Barényi ani Róbert Gavenda. Informuje o tom sobotňajšie vydanie denníka Šport.
V pieskových dunách v Koksijde aj so sedmičkou Slovákov

26.01.2012 1 283 0

Posledný januárový víkend je už tradične vyhradený pre majstrovstvá sveta v cyklokrose. Tohtoročný šampionát aj so sedmičkou Slovákov sa uskutoční v belgickom Koksijde. O podujatie je záujem. Organizátori na súboje vyše 230 terenárov z 24 krajín predali takmer 32-tisíc vstupeniek. Preteky budú pre všetkých špecifické, na okruhu v Koksijde dominuje piesok. Celkovo v Belgicku rozdajú štyri medailové komplety.

Cyklokros: Pauwels zdolal v Hoogerheide Štybara

22.01.2012 885 0

Výsledky nedeľňajších pretekov Svetového pohára v cyklokrose v holandskom Hoogerheide:

Cyklokros: V Liévine sa presadil Štybar

15.01.2012 865 0

Výsledky nedeľňajších siedmych pretekov Svetového pohára v cyklokrose vo francúzskom Liévine.

Cyklokros: V Baale na domácej VC triumf Nijsa

01.01.2012 937 2 0

Výsledky tradičnej novoročnej Veľkej ceny Svena Nijsa v cyklokrose v belgickom Baale:

Cyklokros: Albert tretíkrát po sebe vyhral Superprestige v Diegeme

24.12.2011 704 0

Belgičan Niels Albert sa stal tretí rok po sebe víťazom cyklokrosových pretekov série Superprestige v Diegeme. Majster Belgicka, ktorý doteraz absentoval pre zranenie, sa tešil z prvého víťazstva v sezóne. V pretekoch jednoznačne dominoval, napokon zdolal o 16 sekúnd krajana Kevina Pauwelsa, tretí prišiel do cieľa ďalší Belgičan Sven Nijs.

Cyklokros: V Namure Slováci výrazne zaostali

19.12.2011 984 0

Výsledky nedeľňajších pretekov 5. kola Svetového pohára v cyklokrose v belgickom Namure