Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Cyklokros

2013 UCI World Cyclocross Championships play_arrow

2013 UCI World Cyclocross Championships

Zdá sa, že cyklokros má USA trochu inú "atmosféru".
Nijs má druhý titul, v Louisville 3 zlaté pre Holandsko

Nijs má druhý titul, v Louisville 3 zlaté pre Holandsko

Belgičan Sven Nijs sa stal druhýkrát v kariére majstrom sveta v cyklokrose. Tridsaťšesťročný "Kanibal z Baalu" zdolal v záverečnom kole pretekov mužov-elite na šampionáte v americkom Louisville krajana Klaasa Vantornouta a po roku 2005 sa opäť tešil z dúhového dresu šampióna.
MS v cyklokrose Louisville - online! play_arrow

MS v cyklokrose Louisville - online!

Sledujte prebiehajúce majstrovstvá sveta v cyklokrose v americkom Louisville.

Program:

 • 9:30 (15:30 SEČ) - štart juniori

 • 11:00 (17:00 SEČ) - štart ženy Elite

 • 12:30 (18:30 SEČ) - štart U23

 • 14:30 (20:30 SEČ) - štart muži Elite
 • Hroziace záplavy prinútili organizátorov zmeniť program

  Hroziace záplavy prinútili organizátorov zmeniť program

  Organizátori víkendových majstrovstiev sveta v cyklokrose v americkom Louisville pre vysoké riziko záplav zmenili časový program a šampionát zredukovali z dvoch dní na jeden. Všetky preteky sa uskutočnia už v sobotu. Zmena nastala po piatkovom popoludňajšom stretnutí zástupcov organizačného výboru, miestnych autorít a Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI). Medailové ceremoniály sa neuskutočnia bezprostredne po skončení súťaží, ale až po záverečných pretekoch dňa.

  Slovensko budú zastupovať Metlička a Dvorščík

  Slovensko budú zastupovať Metlička a Dvorščík

  Slovensko bude na víkendových majstrovstvách sveta v cyklokrose v americkom Louisville (2. a 3. februára) reprezentovať z pretekárov iba Václav Metlička. Ďalší slovenskí zástupcovia vzhľadom na vysoké finančné náklady necestovali do Kentucky. Metlička sa predstaví na vlastné náklady, štartovať bude v nedeľňajších pretekoch elite mužov. Okrem Václava Metličku bude Slovensko zastupovať aj Milan Dvorščík, ktorý je členom rozhodcovského zboru.

  Mud Warrior play_arrow

  Mud Warrior

  Nedeľa- ideálny čas na trochu cyklokrosu !
  Sven Nys play_arrow

  Sven Nys

  Ponaučenie je jasné a praktické- nikdy nehádžte pivo...vlastne nikdy nič nehádžte po zablatenom Belgičanovi ktorý práve bojuje o umiestnenie !
  Haring ukončil trojročné kraľovanie Gavendu

  Haring ukončil trojročné kraľovanie Gavendu

  Martin Haring z CK Banská Bystrica sa stal majstrom Slovenska v cyklokrose v elitnej kategórii mužov.
  SRAMgnam Cyclocross Style play_arrow

  SRAMgnam Cyclocross Style

  Ťažko k tomuto videu niečo napísať...snáď...nie nepotrebuje to komentár.
  Peter Sagan skončil v Mole piaty

  Peter Sagan skončil v Mole piaty

  Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v sobotňajších exhibičných pretekoch v cyklokrose, ktoré organizoval vo svojom rodnom meste Mole bývalý majster sveta na ceste Tom Boonen, konečné 5. miesto. Sagan patril spoločne so spomenutým Belgičanom medzi najväčšie hviezdy charitatívneho podujatia. Z triumfu sa tešil dvojnásobný majster sveta v cyklokrose Zdeněk Štybar. Cyklista tímu Omega Pharma-QuickStep, ktorý tento týždeň absolvoval tímbuilding vo vojenskom priestore Lešť, vyhral napriek úvodnému hendikepu. Ako excelentný terenár štartoval s minútovým odstupom na súperov. Boonen napokon nejazdil, keďže počas predchádzajúcich dní pre žalúdočné problémy schudol o 4 kg.
  Sagan si vyskúša cyklokros proti Boonenovi či Štybarovi

  Sagan si vyskúša cyklokros proti Boonenovi či Štybarovi

  Slovenský cyklista Peter Sagan si po rokoch opäť vyskúša cyklokros. V sobotu 1. decembra sa jazdec tímu Cannondale zúčastní na charitatívnych pretekoch Toma Boonena a jeho priateľov. Informuje o tom denník Het Nieuwsblad. Okrem Petra Sagana by na 4. ročníku pretekov v Zilvermeere neďaleko belgických Antverp by mal štartovať aj jeho brat Juraj. Podujatie organizuje bývalý majster sveta Tom Boonen. Výťažok pôjde pre charitatívnu organizáciu, ktorá sa zaoberá pomocou deťom s problémami motoriky. Vlani organizátori vyzbierali počas exhibície sumu 80-tisíc eur. Tento rok sa uskutoční po cyklokrose aj dražba, do ktorej predmety darovali Boone, majster sveta Philippe Gilbert i Peter Sagan. Dražiť sa budú Boonenove bicykle, dúhový dres majstra sveta Gilberta i zelený dres víťaza bodovacej súťaže na Tour de France od Petra Sagana.

  Local trails ala cx play_arrow

  Local trails ala cx

  CX sezóna v plnom prúde tak niečo tematické na večer - vyzerá že to má celkom v ruke.
  Formulár sa odosiela
  keyboard_arrow_up