Najnovšie články z kategórie Cyklokros

Cez víkend sa našim cyklokrosárom darilo v Rakúsku: Triumfy Glajzu, Keseg-Števkovej aj Chrena

Na pretekoch kategórie UCI C2, ktoré sa konali v nedeľu v rakúskom Ternitze, dominovali vo všetkých kategóriách slovenskí cyklokrosári. Ondrej Glajza ml. zvíťazil v špurte medzi mužmi v kategórii elite pred Čechom Jakubom Skálom a holandským reprezentantom Gossom van der Meerom. Víťazkou kategórie elite žien sa stala Janka Keseg Števková (Outsiterz) a najrýchlejším juniorom bol Martin Chren (CK Olympik Trnava).
Majstrovstvá Európy v cyklokrose: Tituly pre van der Haara a Cantovú, Keseg-Števková 16.

Slovenka Janka Keseg-Števková obsadila v kategórii žien elite 16. priečku, keď zaostala za víťaznou Belgičankou Sanne Cantovou o 4:45 min. V ostatných triedach Slováci dieru do sveta neurobili: v kategórii mužov do 23 rokov skončil najvyššie Šimon Vozár na 28. priečke, Matej Ulík bol o dve pozície pod ním a Ondrej Glajza bol 36. Medzi juniormi klasifikovali Jána Gajdošíka na 48. mieste a Jakuba Varhaňovského na 53. poste.
Cyklokrosár Martin Haring tretí vo Švajčiarsku, ženy SR v druhej desiatke

Slovenský reprezentant Martin Haring obsadil tretie miesto na cyklokrosových pretrekoch kategórie C2, ktoré sa konali vo švajčiarskom Steinmaure.
Krosový bicykel Cannondale s vidlicou Lefty PR článok

Krosový bicykel Cannondale s vidlicou Lefty

Niečo zaujímavého pre tých, ktorí majú radi cestu, ale nechcú, aby ich neupravená bočná poľná cesta zastavila. Ak chcete na seba strhnúť pri jazde pozornosť, tento bicykel vám k tomu isto pomôže, aj keď podáte iba priemerné výkony :).
Peter Sagan sa nepresadil na Strade Bianche, Juraj Sagan nedokončil

Peter Sagan sa nepresadil v sobotňajšom prvom štarte na európskom kontinente v sezóne 2015. Na pretekoch Strade Bianche v Toskánsku zaostal za najlepšími a nebojoval o prvenstvo. Počas pretekov sa pokúsil atakovať na krátkom kopci, ale jeho nástup zachytili Zdeněk Štybar a Alejandro Valverde a pelotón neskôr skupinu pohltil.
Majstrovstvá sveta v cyklokrose v českom Tábore: Zlato pre Holanďana van der Poela, Haring na 31. mieste

Holanďan Mathieu van der Poel triumfoval v nedeľňajších pretekoch mužov-elite na majstrovstvách sveta v cyklokrose v českom Tábore. Dvadsaťročný juniorský šampión z MS 2012 a 2013 zvíťazil časom 1:09:12 h. V pretekoch sa predstavilo kvarteto slovenských cyklokrosárov. Najlepší Martin Haring bol 31. s odstupom 5:29 min na van der Poela. Jaroslava Chalása klasifikovali na 41. pozícii, Vaclav Metlička bol 43. a Lukáš Bátora 48.
Cyklokrosová reprezentácia odcestovala na Majstrovstvá sveta, ktoré sa budú konať už tento víkend v českom Tábore

Slovenský zväz cyklistiky nominoval na víkendové Majstrovstvá sveta v cyklokrose až 13 pretekárov. "Keďže Tábor je blízko, rozhodli sme sa nominovať skoro maximálny počet štartujúcich," uviedol Martin Fraňo, predseda cyklokrosovej komisie.
Cyklokros: V Hoogerheide stratil Martin Haring 2 kolá na víťaza Van der Poela

Holanďan Mathieu van der Poel vyhral záverečné šieste preteky Svetového pohára v cyklokrose. V domácom prostredí v Hoogerheide bol týždeň pred majstrovstvami sveta v Tábore suverénny a jasne triumfoval s náskokom 1:04 min pred Woutom Van Aertom z Belgicka. Slováci výrazne zaostali, Martin Haring stratil na 43. mieste dve a Václav Metlička na 57. pozícii štyri kolá.
Slovensko: Mladé talenty u nás vyrastajú s majstrami

JUMP SPORT KLUB Košice vznikol v roku 2008. Od jeho zrodu sú jeho členmi reprezentanti Slovenska, bratia Michal a František Lamiovci. V novembri 2013, po zmene vo vedení, klub sústredil úspešných mladých košických pretekárov a rozšíril svoju členskú základňu o ďalšie talentované deti z východoslovenského regiónu. Po roku činnosti v súčasnej podobe sa v klube môžu hrdiť niekoľkými titulmi majstra Slovenska, víťazstvami v Slovenskom pohári, ale aj úspešnými výsledkami mimo územia Slovenska.
Cyklokros: V Zolderi triumf Van der Haara, Martin Haring na 29. mieste

Holanďan Lars van der Haar sa stal víťazom hlavnej kategórii elite mužov v pretekoch 5. kola Svetového pohára v cyklokrose v belgickom Heusden-Zolder. Pretekár tímu Giant Shimano triumfoval suverénne s náskokom 45 sekúnd pred Belgičanom Kevinom Pauwelsom, ktorý si poistil líderskú pozíciu vo Svetovom pohári. Tretí prišiel do cieľa Holanďan Corne van Kessel s odstupom 1:10 min za víťazom. Slovák Martin Haring finišoval na 29. mieste s mankom 5:10 min. Van der Haar triumfoval v Zolderi aj pred rokom, vtedy sa však presadil až v šprintérskom závere väčšej skupiny.
Haring obhájil titul majstra Slovenska v cyklokrose

Cyklokrosár Martin Haring z CK Banská Bystrica obhájil titul majstra Slovenska v cyklokrose v kategórii Elite. Na šampionáte v Trnave potvrdil úlohu favorita pretekov na 60 minút a napokon triumfoval s náskokom 1:20 min pred Ondrejom Glajzom, ktorý sa stal šampiónom do 23 rokov. Medzi ženami patrí titul skúsenej Janke Keseg Števkovej. Národný šampionát bol zároveň aj záverečným 15. kolom Slovenského pohára, v ktorom najviac bodov v jednotlivých pretekoch nazbieral Glajza.
Cyklokros z netradičného pohľadu kamery umiestnenej na bajku

Sven Nys je cyklokrosová ikona, ktorá mala na závodoch kameru umiestnenú vpredu ale aj vzadu na svojom bajku. Z celých pretekov následne v SHIMANO RaceTV dobre zostrihali video do necelých 3 minút. Pozrite si to najlepšie aj vy a možno sa podobných pohľadov z bajku dočkáme naživo na Tour de France už v roku 2015, pretože UCI momentálne rokuje aj o nových kamerách.