Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Cyklokros

Slovenský cyklokros dobýva preteky v Európe a pripravuje sa na SP CDM v Belgicku

Slovenský cyklokros dobýva preteky v Európe a pripravuje sa na SP CDM v Belgicku

Taký úspešný víkend slovenský cyklokros nezaznamenal. Slovenskí reprezentanti sa v termíne 1.12 zúčastnili súčasne na dvoch významných podujatiach UCI svetových pohároch kategórie C2 v poľskom Gosciecine, kde zvítazil Gavenda Róbert a v rakúskom Ternitze sa darilo reprezentácii ešte viac kde v kat.elite zvíťazil Martin Haring, na štvrtom mieste skončil Ondrej Glajza a v kat.juniori zvíťazil Matej Ulík a tretí došiel Kristián Zimány.
Work Hard. Ride Home play_arrow

Work Hard. Ride Home

Cyklokros v zámorí nie je iba športovou ale aj kultúrnou akciou. Je zaujímavé porovnať prístup k pretekom v Európe a v USA. Myslíte, že sa podobný štýl akcii postupne prebojuje aj k nám? Páčili by sa Vám akcie s podobnou rodinnou atmosférou aj u nás?
V Košiciach dominoval Haring

V Košiciach dominoval Haring

Martin Haring potvrdil pozíciu domácej jednotky aj v 9. kole Slovenského pohára v cyklokrose, ktoré sa uskutočnilo v sobotu v Košiciach. Jazdec CK Banská Bystrica triumfoval s náskokom 13 sekúnd pred Róbertom Gavendom. Tretí skončil Košičan Michal Lami.
V Podbrezovej získal najviac UCI bodov Haring

V Podbrezovej získal najviac UCI bodov Haring

Martin Haring z CK Banská Bystrica sa stal víťazom nedeľňajších pretekov 8. kola Slovenského pohára v cyklokrose v Podbrezovej, na ktorých sa bojovalo aj o body do rebríčka Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI).
Števková bola jedenásta medzi ženami

Števková bola jedenásta medzi ženami

Slovenská reprezentantka Janka Keseg-Števková obsadila 11. miesto v pretekoch žien na majstrovstvách Európy v cyklokrose v Mladej Boleslavi. V náročnom blatistom teréne a neustálom daždi sa presadila Britka Helen Wymanová.
Českého vicemajstra sveta Dlaska dištancovali za doping

Českého vicemajstra sveta Dlaska dištancovali za doping

Český cyklokrosár Petr Dlask dostal za pozitívny dopingový test na klenbuterol z mája tohto roka dištanc na dva roky. Informoval o tom server iDnes.cz s odvolaním sa na weby v Belgicku, kde 37-ročný cyklista pôsobil v zoskupení Telenet-Fidea.
Haring má najlepší výsledok Slováka za desaťročie

Haring má najlepší výsledok Slováka za desaťročie

Cyklokrosár Martin Haring dosiahol na pretekoch Svetového pohára v českom Tábore najlepšie umiestnenie pretekára zo Slovenska v kategórii mužov-elite na podujatí tohto rangu v ostatnom desaťročí. Jazdec tímu CK Banská Bystrica obsadil po kvalitnom výkone 13. miesto. Za víťazným Larsom van der Haarom zaostal v juhočeskom teréne o 1:15 min. Holanďan triumfoval v záverečnom špurte, v ktorom zdolal Nemca Philippa Walslebena.
Cyklokros C2,C1 – Udiča 5,6.10.2013 – útržky z denníku

Cyklokros C2,C1 – Udiča 5,6.10.2013 – útržky z denníku

Niekedy v septembri: Otváram v poradí už asi 86. mail so žiadosťou o uhradenie nákladov na cestu
plus keby sme prihodili niečo naviac tak šuhaj z družinou z Belgicka by veľmi rád prišiel na náš kros, obratom slušne odpovedám, že bohužiaľ to nie je v našich silách, STV ešte stále nevie čo je to prenos z cyklokrosu, nieto ešte aby zaň platila, tak chlapče sorry. Zároveň ešte raz preposielam žiadosť na všetkých v tíme, že už by bolo načase aby si každý povinne našiel nejakú tú bankárovu dcéru, inak to tu môžeme rovno zabaliť.
Fotogaléria z Veľkej ceny Finančného centra

Fotogaléria z Veľkej ceny Finančného centra

Čech Ondřej Bambula sa stal víťazom prvých pretekov I. kategórie kalendára UCI v cyklokrose na Slovensku. V Udiči pri Považskej Bystrici triumfoval jazdec ČEZ Tábor na Veľkej cene Finančného centra. V dramatických pretekoch triumfoval v špurte vedúcej skupiny pred Holanďanom Thijsom van Amerongenom a Belgičanom Quintenom Hermansom. Zo Slovákov bol najlepším Martin Haring, ktorý prišiel do cieľa s jedenásťsekundovou stratou na 6. priečke. Medzi ženami skončila vekom ešte juniorka Tereza Medveďová druhá.
Barényi druhý v pretekoch C2 v Udiči, víťazstvo Medveďovej

Barényi druhý v pretekoch C2 v Udiči, víťazstvo Medveďovej

Španiel Egoitz Murgoitio Rekald sa stal víťazom Veľkej ceny Marikovskej doliny v cyklokrose. V Udiči pri Považskej Bystrici sa bojovalo aj o body do svetového rebríčka, podujatie bolo zaradené do kategórie C2 kalendára UCI. Zároveň to bolo aj druhé kolo Slovenského pohára. Rekald triumfoval s náskokom 35 sekúnd pred Milanom Barényim z Trek KCK Oslany, ktorý v závere odrazil útok mladých Belgičanov Yorbena van Tichelyho a Quintena Hermansa.
Medzinárodný cyklokros C2,C1, Udiča – 5.,6.10. 2013

Medzinárodný cyklokros C2,C1, Udiča – 5.,6.10. 2013

Po minuloročnej úspešnej premiére na medzinárodnom cyklokrosovom poli (kategória C2) sme tento rok postúpili opäť o ligu vyššie a dostali sme sa po Svetovom pohári a Superprestige do druhej svetovej ligy do kategórie C1, teda na tú istú úroveň ako preteky napríklad v Hamme Zogge, Kalmthout alebo Zonhoven. Podujatie podobného významu sa na Slovensku nekonalo už hodne dlho.
Morvélo CityCross Teaser play_arrow

Morvélo CityCross Teaser

Určite by sa aj u nás našli vhodné miesta...
Formulár sa odosiela
keyboard_arrow_up