Najnovšie články z kategórie Cyklokros

M-SR - Barényi získal titul majstra

Milan Barényi zo ŽP Šport Podbrezová sa stal majstrom Slovenska v cyklokrose pred svojím tradičným rivalom Marošom Kováčom z Dukly Trenčín, ktorého tento rok napokon zdolal o jednu sekundu.
Gavenda najlepší aj v roku 2006

BRATISLAVA 1. apríla (SITA) - Strieborný medailista z minuloročných majstrovstiev sveta juniorov v cyklokrose Róbert Gavenda sa stal cyklistom roka 2006 a obhájil tak svoje prvenstvo z predošlého ročníka ankety. Za cyklistický talent roka vyhlásili Juraja Sagana, ktorý bol deviaty v pretekoch jednotlivcov na majstrovstvách sveta juniorov na ceste v belgickom Spa-Francorchamps.
Cyklokros - MS : Sagan 10., Gavenda 13., Kováč 22.

Slovák Peter Sagan potvrdil príslušnosť k svetovej špičke a na majstrovstvách sveta v cyklokrose v belgickom Hooglede-Gitse obsadil v pretekoch junioroch 10. priečku. Z titulu majstra sveta sa tešil domáci Belgičan Joeri Adams, ktorý sa presadil v záverečnom špurte vedúcej štvorčlennej skupiny. Adams, ktorého počas pretekov nebolo príliš na čele vidno, potvrdil úlohu najväčšieho favorita pretekov
CYKLOKROS-MS: V Belgicku sedmička Slovákov, favoritmi domáci

Posledný januárový víkend v kalendári Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) patrí už tradične prvému svetovému šampionátu v roku v cyklokrose. Tentoraz v sobotu 27. a nedeľu 28. januára bude hostiť svetovú elitu belgické mesto Hooglede-Gits. V západnom Flámsku sa predstaví sedmička Slovákov. V hlavnej kategórii mužov-elite sa postavia na štart Maroš Kováč, Milan Barényi, Václav Metlička a Róbert Glajza.
Doplnené: Kováč po premiérovom titule skompletizoval zbierku

K titulom majstra Slovenska na ceste i časovke do vrchu pridal Maroš Kováč z Dukly Trenčín aj zlato z národného šampionátu v cyklokrose, keď v nedeľu vyhral v Prievidzi majstrovské preteky v kategórii elite. Dvadsaťdeväťročný cyklista vybojoval v teréne svoj premiérový titul a úspešne tak zavŕšil úspešnú sezónu na domácej scéne. Doplnené o euróspke národné majstrovstvá
CYKLOKROS-SP: Gavenda štvrtý v Trevise, štyria Slováci bodovali

Francúz Francis Mourey sa stal víťazom štvrtých pretekov Svetového pohára v cyklokrose v talianskom Trevise. Francúzsky šampión sa presadil v záverečnom súboji na páske s duom favorizovaných Belgičanov Svenom Nijsom a Erwinom Verveckenom. "Pred finišom som si veľmi veril. Vedel som síce, že Nijs a Vervecken ma môžu spoluprácou zablokovať, napokon mi to vyšlo a som šťastný," uviedol v cieli Mourey
Gavenda cyklistom roka

Prezidentom Slovenského zväzu cyklistiky (SZC) ostáva aj na ďalšie dvojročné obdobie Anton Tkáč. Na konferencii vyhlásili aj výsledky ankety o najlepšieho slovenského cyklistu roka 2005. Podľa očakávania sa na trón posadil cyklokrosár Róbert Gavenda zo ŠP Šport Podbrezová, ktorý sa stal v novembri 2005 juniorským majstrom Európy, vyhral Svetový pohár 2005/06 a získal striebro na svetovom šampionáte.
MS: striebro pre Gavendu, Barényi 14.

Slovenský cyklokrosár Róbert Gavenda vybojoval na majstrovstvách sveta v holandskom Zeddame v pretekoch juniorov striebornú medailu. Osemnásťročný Trenčan sa stal prvým Slovákom, ktorý na šampionáte v ére samostatnosti získal cenný kov. Gavenda sa od úvodu pretekov držal v popredí, v záverečnom špurte ho zdolal divákmi hnaný domáci Holanďan Boy van Poppel. doplnené 30.1 o 17:15
Gavenda celkovým víťazom SP juniorov

Slovák Róbert Gavenda sa stal celkovým víťazom Svetového pohára juniorov 2005/06 v cyklokrose. V záverečných pretekoch päťdielneho seriálu v holandskom Hoogerheide obsadil úradujúci majster Európy 6. miesto, čo na celkové prvenstvo stačilo. Preteky juniorov v holandských terénoch vyhral Francúz Yannick Martinez. Gavenda si za šiestu priečku pripísal do hodnotenia SP 30 bodov a seriál vyhral s náskokom 49 bodov pred Belgičanom Tomom Meeusenom.
Robo Gavenda juniorským majstrom Európy!

Slovák Róbert Gavenda sa stal vo francúzskom Pontchateau juniorským majstrom Európy v cyklokrose. Po dlhých rokoch tak na vrcholnom podujatí v cyklokrose získalo Slovensko majstrovský titul. Gavenda triumfoval na okruhu, na ktorom sa v roku 1989 stal Ondrej Glajza juniorským svetovým šampiónom. Na 2. mieste v pretekoch juniorov skončil domáci Yannick Martinez, bronz si vybojoval Belgičan Dries Goovaerts. "Jazdilo sa veľmi rýchlo a chvíľu trvalo, kým som si na to zvykol. Potom to už bolo super. Rozhodovalo sa v predposlednom kole. Pred pretekmi som dúfal v medailu a napokon je to zlato," povedal pre agentúru SITA Róbert Gavenda