Najnovšie články z kategórie Martin Kostelnicak

Rozhovor: Martin Kostelničák – stálica na slovenských tratiach

Martin sa nedávno vrátil z majstrovstiev sveta v MTB maratóne. A tak sme ho museli vyspovedať. Ako sa mu darilo, ako sa mu preteky páčili, ale aj ako je spokojný s celou, už takmer uplynulou sezónou.
Majstrovstvá sveta v maratóne – dojmy našich jazdcov z náročnej trate

Minulú sobotu sa pod Tre Cime v Dolomitoch konali Majstrovstvá sveta v maratóne, kde nechýbala ani dvojica našich jazdcov. Čakala ich trať v dĺžke 102 km a prevýšením 4200 m.
Reportáž Tomáša Kubeka z MS Xterra na Havaji

Na Havaj, na ostrov Maui som pricestoval v dostatočnom predstihu a tak som mal dosť času na aklimatizáciu, ktorá bola pre mňa veľmi dôležitá, keďže klíma na Havaji je úplne iná ako na Slovensku. V tomto období je na Havaji teplo a vlhko. Taktiež som mal dosť času vyrovnať sa s časovým posunom, na obhliadnutie si bežeckej a cyklistickej trate a zvyknúť si na plávanie vo vlnách. Vôbec to nebolo jednoduché.
Martin Kostelničák sa stal majstrom sveta v kros-triatlone na Havajských ostrovoch

Na 19. ročníku známeho podujatia X-terra v Maui zvíťazil v kategórii 25-29 ročných a v celkovom hodnotení medzi mužmi - amatérmi mu patrí tretie miesto. V mužskej kategórii "elite" sa ako prvý Slovák v histórii predstavil Tomáš Kubek a obsadil 17. miesto.