Najnovšie články z kategórie Peter Sagan

Okolo Kalifornie: Sagan opäť bojoval o triumf, Cavendish chválil Martina Velitsa

Peter Sagan finišoval vo štvrtkovej 5. etape zo Santa Barbary do Santa Clarity na pretekoch Okolo Kalifornie na treťom mieste. Tretíkrát ho tento rok na najväčšom americkom cyklistickom podujatí zdolal Brit Mark Cavendish. Cavendish vedie bodovaciu súťaž o šesť bodov pred Saganom, ktorý zatiaľ na Okolo Kalifornie 2015 neskončil horšie ako tretí.
Peter Sagan sa dočkal a vyhral etapu na Okolo Kalifornie

Po troch druhých miestach sa Peter Sagan dočkal triumfu na pretekoch Okolo Kalifornie, keď vyhral stredajšiu štvrtú etapu z Pismo Beach na Avila Beach (172,2 km). V šprinte do mierneho kopca nedal súperom žiadnu šancu a tešil sa z druhého víťazstva v sezóne 2015.
Okolo Kalifornie: Sagan opäť druhý za Cavendishom aj v 2. etape

Cavendish zdolal Sagana tentoraz tesnejšie ako deň predtým a cieľová fotografia ukázala rozdiel ani nie polovice predného kolesa. Ďalší Slováci v pelotóne Michael Kolář (Tinkoff-Saxo) a Martin Velits (Etixx - Quick-Step) prišli do cieľa na 96., resp. 134. mieste.
Okolo Kalifornie: Sagana zdolal v šprinte len Cavendish

Po 204,3 km v okolí Sacramenta zdolal 25-ročného jazdca tímu Tinkoff-Saxo len skvelý britský šprintér Mark Cavendish, ktorý využil skvelú prácu tímu Etixx - Quick-Step. Špurt na dlhom a širokom bulvári viac vyhovoval Cavendishovi, ktorý potvrdil svoje kvality. Brit sa stal aj držiteľom trička pre najlepšieho muža celkového poradia.
Peter Sagan prišiel na tlačovú konferenciu usmiaty, na záver už nad novinármi krútil hlavou

"Ja si nemyslím, že je úplne negatívna táto sezóna," povedal po sérii otázok o jeho umiestneniach od začiatku sezóny aj o kritike majiteľa klubu Tinkoff Saxo Olega Tiňkova. Pozrite si video, ako sa naši novinári činili...
Paríž - Roubaix: Sagan doplatil na problém so svojim bicyklom tesne pred cieľom

Slovenský cyklista Peter Sagan doplatil v závere nedeľňajších pretekov WorldTour Paríž - Roubaix na technické problémy, ktoré mu znemožnili dosiahnuť lepší výsledok. Dvadsaťpäťročný Žilinčan musel 5 km pred cieľom meniť bicykel a definitívne stratil šance na atakovanie popredných priečok, napokon prišiel do cieľa na 23. mieste.
Okolo Flámska: Sprievodné vozidlá spôsobili vážne kolízie s jazdcami, ktorí po pádoch už nemohli ďalej pokračovať, Sagan skončil štvrtý

Peter Sagan si musí na prvé víťazstvo na veľkých klasikách ešte počkať, na nedeľňajších pretekoch Okolo Flámska obsadil 4. miesto. Víťazom pretekov na 264 km medzi Bruggami a Oudenaarde sa stal Alexander Kristoff, ktorý je prvým nórskym víťazom tohto monumentu.
Saganovi nešla karta v posledných dvoch pretekoch, veľkú smolu mal Martin Velits, ktorý si v pretekoch Gent - Wevelgem po páde zlomil kľúčnu kosť

Počas veternej a daždivej klasiky Gent - Wevelgem mali problémy viacerí jazdci a doplatil na to aj Martin Velits, pre ktorého sa pravdepodobne skončila sezóna kvôli zlomenine kľúčnej kosti. Geraint Thomas spravil kotrmelec pri páde a Jackovi Bauerovi sa zamotala taška s občerstvením do kolesa.
Sagan finišoval na Miláno - San Remo štvrtý

Peter Sagan absolvoval v nedeľu piaty štart na Miláno - San Remo v kariére. Jeho maximom zostáva 2. miesto z roku 2013, vlani bol desiaty, predtým štvrtý a sedemnásty. Do rebríčka UCI si v nedeľu pripísal 60 bodov a v kategórii jednotlivcov sa posunul na 12. miesto.
Peter Sagan sa po 261 dňoch dočkal víťazstva a bol najlepším jazdcom v 6. etape na Tirreno - Adriatico

Dvadsaťpäťročný úradujúci majster SR sa tešil prvýkrát v sezóne i v drese tímu Tinkoff-Saxo. Sagan sa presadil v dlhej cieľovej rovinke zmoknutej etapy pred Nemcom Geraldom Ciolekom a Belgičanom Jensom Debusscherem. Žilinčan si skvele načasoval záverečný špurt a potvrdil pozíciu vedúceho muža bodovacej súťaže na pretekoch Tirreno - Adriatico.
Sagan finišoval na výbornom druhom mieste na Tirreno-Adriatico a tesne pred cieľom sa vyhol hromadnému pádu

Sagan finišoval na 2. mieste vo štvrtkovej druhej etape pretekov Tirreno - Adriatico, ktorá viedla z Camaiore do Casciny a merala 153 km. Záver ovplyvnili viaceré kolízie, napokon sa špurtovalo bez typických tímových vláčikov. Etapa bola relatívne krátka a rovinatá. V celkovom poradí sa vďaka bonifikácii posunul Peter Sagan na 2. miesto za Taliana Adriana Maloriho, ktorý vyhral úvodnú časovku.
Fantastická reakcia Petra Sagana na šmyknutie v zákrute na Tirreno-Adriatico

Aby toho nebolo málo, neskôr prebehol Petrovi Saganovi cez cestu aj pes. Všetko sa to odohralo v stredu počas časovky na Tirreno-Adriatico, kde obsadil Sagan celkové 9. miesto.