Najnovšie články z kategórie Peter Sagan

Peter Sagan sa nepresadil na Strade Bianche, Juraj Sagan nedokončil

Peter Sagan sa nepresadil v sobotňajšom prvom štarte na európskom kontinente v sezóne 2015. Na pretekoch Strade Bianche v Toskánsku zaostal za najlepšími a nebojoval o prvenstvo. Počas pretekov sa pokúsil atakovať na krátkom kopci, ale jeho nástup zachytili Zdeněk Štybar a Alejandro Valverde a pelotón neskôr skupinu pohltil.
Originálna reklama na belgickú bike akciu s odkazom na Saganove uštipnutie hostesky

Jeden z pamätných kúskov Petra Sagana sa dočkal zaujímavého pokračovania. Jeho uštipnutie alebo chytenie "sedacieho svalu" hostesky Maja Leye sa dostalo do podarenej reklamy na marcovú akciu E3 Harelbeke.
Okolo Ománu: Saganove momenty

Aj keď Sagan nevyhral ani jednu z etáp, zaznamenal viacero výborných umiestnení a pokračuje v príprave na klasiky. Pozrite sa na fotomomentky z jeho vystúpenia v Ománe a vyjadrenie športového riaditeľa Tinkoff-Saxo na Petrove výsledky.
Kráľovskú etapu Okolo Ománu vyhral Ferri a Sagan je už 237 dní bez víťazstva

Španiel Rafael Valls Ferri z tímu Lampre vyhral kráľovskú štvrtú etapu cyklistických pretekov Okolo Ománu, ktorá viedla od mešity Qaboos Grande do Zelených vrchov na Jabal al Akhdhar a merala 189 km. Dvadsaťsedemročný rodák z Alcoy sa vďaka triumfu posunul aj na prvé miesto celkového poradia. Druhý prišiel do cieľa tímový kolega Petra Velitsa z BMC Tejay van Garderen, tretí bol Alejandro Valverde z Movistaru.
Sagan siedmy v 1. etape Okolo Ománu a na prvé víťazstvo v drese Tinkoff-Saxo stále čaká

Víťazom 1. etapy na cyklistických pretekoch Okolo Ománu sa stal v utorok Talian Andrea Guardini z tímu Astana. Sagan obsadil v záverečnom špurte 7. priečku. Guardini zvládol 161 km z Bayt Al Naman Castle do Al Wutayyahu za 3:45:37 h.
Peter Sagan zakončil Okolo Kataru 4. miestom a celkovo obsadil 6. priečku

Peter Sagan už tretíkrát na pretekoch Okolo Kataru finišoval v etape na 4. mieste. Tesne za pódiom skončil aj v piatkovej záverečnej 6. etape podujatia, ktoré vyvrcholilo v Dauhe. Peter ale vyhral hodnotenie mladých jazdcov o biely dres.
Peter Sagan finišoval v Katare opäť druhý a na víťazstvo mu chýbalo iba pár centimetrov

Sagan prehral rovnako ako v stredu v záverečnom špurte iba s Nórom Alexandrom Kristoffom z tímu Kaťuša, ktorý sa už tretíkrát presadil v koncovke etapy tento rok v Katare.
Peter Sagan finišoval na výbornom druhom mieste v 4. etape Okolo Kataru

Sagan prehral v záverečnom špurte iba s Nórom Alexandrom Kristoffom z tímu Kaťuša, ktorý sa už druhýkrát presadil v koncovke etapy tento rok v Katare. Pre 25-ročného Sagana to je najlepšie umiestnenie po prestupe do tímu Tinkoff-Saxo z Cannondalu, v predchádzajúcich dňoch bol v etapách na Okolo Kataru dvakrát štvrtý.
Okolo Kataru: Sagan sa drží v TOP 10 a nezastavil ho ani pád, piesočná búrka, obviazaná ruka, noha a ani dnešná časovka

Peter Sagan sa aj po utorňajšej časovke na 10 km drží v najlepšej desiatke pretekov Okolo Kataru. V jazde proti chronometru v Lusaile dosiahol úradujúci majster SR čas 14:49 min, ktorý stačil na 30. miesto. Za víťazným Nikim Terpstrom zaostal o 46 sekúnd. Z bratov Velitsovcov vyšla krátka časovka lepšie Martinovi, ktorý skončil na 42. mieste. Peter sa zaradil na 85. priečku.
Sagan aj v druhej etape Okolo Kataru finišoval štvrtý

Peter Sagan bojoval v závere o etapový úspech v konkurencii ďalších štrnástich jazdcov. Etapu z Al Wakry do Al Khor Corniche, ktorá merala 194,5 km, vyhral v šprintérskej koncovke Nór Alexander Kristoff pred Talianom Andreom Guardinim a Gregom van Avermaetom z Belgicka. Sagan nezvolil v koncovke výhodnejšiu stranu, súperi ho zavreli a musel sa predierať pomedzi nich. Celkovo patrí 25-ročnému Žilinčanovi 7. priečka s odstupom 10 sekúnd na Kristoffa.

Sagan finišoval pri premiére v Katare na 4. mieste

Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval vo svojej pretekárskej premiére v drese tímu Tinkoff-Saxo v úvodnej etape Okolo Kataru na 4. mieste. Pred úradujúceho majstra Slovenska sa dostali Španiel José Joaquin Rojas, Belgičan Tom Boonen i Francúz Arnaud Démare. Sagan mal počas etapy kolíziu s Tomom Boonenom, po ktorej sa obaja ocitli na zemi. Rýchlo sa však zdvihli a pokračovali v pretekoch.
Peter Sagan lídrom Tinkoff-Saxo na Okolo Kataru

Už tento víkend nastane súťažná premiéra Petra Sagana v drese cyklistického tímu Tinkoff-Saxo. Na 6-etapové preteky Okolo Kataru (8.- 13. 2.) posiela rusko-dánske družstvo silnú zostavu na čele s novým lídrom Saganom.