Články v kategórii 'Peter Sagan' (301 - 312 z 732 článkov)

Sagan chce na Tour de France zelený dres, súperi sa nemenia

03.07.2014 2 162 0

Peter Sagan sa bude od soboty 5.7 2014 počas nasledujúcich troch týždňov usilovať o zisk tretieho zeleného dresu víťaza bodovacej súťaže na Tour de France za sebou. Dvadsaťštyriročného Žilinčana čaká len tretí štart na "starej dáme" v kariére, v roku 2012 skončil v celkovom poradí na 42. mieste, vlani na 82. Zatiaľ má na Tour štyri etapové prvenstvá. Čo hovorí na svojich súperov a trať Sagan?
Peter Sagan štvrtý raz majstrom Slovenska

29.06.2014 2 562 8

Sagan sa stal štvrtýkrát po sebe majstrom Slovenska v kategórii elite-mužov. V nedeľňajších pretekoch na 192 km na okruhoch v Slavkove pri Brne obsadil Sagan druhú priečku za Čechom Zdeňkom Štybarom, ktorý bol v cieli o sekundu rýchlejší.
Sagan vyhral štvrtýkrát bodovaciu súťaž vo Švajčiarsku

23.06.2014 1 530 2

Peter Sagan sa stal štvrtýkrát po sebe víťazom bodovacej súťaže na pretekoch Okolo Švajčiarska. Definitívne biely dres s červenými bodmi získal jazdec tímu Cannondale na tradičnom prípravnom podujatí pred Tour de France vďaka zisku 88 bodov a zopakoval svoje úspechy z rokov 2011, 2012 a 2013.
Sagana prekvapil obrubník a takmer spadol v 80km/h v 6. etape na Okolo Švajčiarska

19.06.2014 7 628 5 8

Našťastie celú situáciu ustál a uvedený moment si môžete pozrieť na videu. Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Cannondale skončil piaty vo štvrtkovej 6. etape pretekov Okolo Švajčiarska so štatútom World Tour, ktorá viedla z Büren an der Aare do Delémontu a merala 192,8 km.
Peter Sagan druhý v 5. etape na Okolo Švajčiarska

18.06.2014 2 426 2 3

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Cannondale obsadil druhé miesto v stredajšej 5. etape pretekov kategórie World Tour Okolo Švajčiarska, ktorá viedla z Ossingenu do mesta Büren an der Aare a merala 184 km. O víťazovi sa rozhodovalo v záverečnom špurte pelotónu, v ktorom uspel Talian Sacha Modolo (Lampre-Merida). Na treťom mieste klasifikovali Nemca Johna Degenkolba (Giant-Shimano).
V Terchovej Detská Tour aj so Saganom

18.06.2014 2 607 3

Síce nie s Petrom, ktorý súbežne s podujatím Detskej tour súťažil vo Švajčiarsku a do Terchovej by to nestihol :-) a tak ho zastúpil jeho starší brat Juraj, ktorý taktiež oblieka dres profesionálneho cyklistického tímu Cannondale. Juraj v Terchovej dekoroval najúspešnejších cyklistov vo všetkých kategóriách.
Sagan na výbornom 3. mieste vo 4. etape na Okolo Švajčiarska

17.06.2014 1 841 1

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Cannondale obsadil 3. miesto v utorkovej 4. etape pretekov kategórie World Tour Okolo Švajčiarska, ktorá viedla z Heidenu do Ossingenu a merala 160 km.
Sagan víťazom 3. etapy na Okolo Švajčiarska

16.06.2014 2 527 9

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Cannondale sa stal víťazom pondelňajšej 3. etapy pretekov kategórie World Tour Okolo Švajčiarska, ktorá viedla zo Sarnenu do Heidenu a merala 203 km. Dvadsaťštyriročný Žilinčan sa presadil v šprintérskej koncovke pred Švajčiarom Michaelom Albasinim a Kolumbijčanom Sergiom Henaom. Víťaz získal do rebríčka UCI 6 bodov.
Sagan vyhral šprint pelotónu v 2. etape a je na čele bodovacej súťaže

15.06.2014 1 950 4

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil 4. miesto v 2. etape pretekov Okolo Švajčiarska, ktorá mala horský profil, štartovala v Bellinzone a po 182 km vrcholila v Sarnene. Šprintérsky líder tímu Cannondale Sagan vyhral v nedeľu špurt hlavného poľa, ktoré prišlo do cieľa v Sarnene 14 sekúnd za víťazným Austrálčanom Cameronom Meyerom z tímu Orica GreenEdge.
Sagan opäť na štarte, vo Švajčiarsku sa mu darí

13.06.2014 2 163 4 2

Slovenský cyklista Peter Sagan sa po takmer mesačnej prestávke vracia do súťažného kolotoča, po príprave v zámorí a pretekoch Okolo Kalifornie sa v sobotu postaví na štart Okolo Švajčiarska. Pre mnohých jazdcov je podujatie pod Alpami generálkou na Tour de France. Na štarte sa zídu aj Cadel Evans, Tony Martin, Mark Cavendish či Bradley Wiggins. Na pelotón čaká deväť náročných etáp, v itinerári sú aj dve individuálne časovky, prvá hneď na úvod v sobotu v Bellinzone.
Peter Sagan na horskom bicykli predvádza jednu parádičku za druhou

30.05.2014 21 433 42 58

Namakané video plné parádičiek a dobrej hudby. V komentári spomína na svoje začiatky v horskej cyklistike a hovorí, aký terén má najradšej. Plus ak ste ešte nepočuli Peťa nadávať, tu máte šancu :)
Reportáž: Detská Tour Petra Sagana - 2. kolo Dolná Mariková

19.05.2014 4 760 4

Za účasti necelej dvestovky mladých cyklistických nadšencov sa v sobotu 17. mája uskutočnilo v Dolnej Marikovej pri Považskej Bystrici 2.kolo Detskej tour Petra Sagana. Predpoveď počasia „neveštila“ nič dobrého, ale kto nakoniec prišiel neoľutoval.