Články v kategórii 'Peter Sagan' (325 - 336 z 732 článkov)

Rozhovor s Petrom Zánickým - organizátorom Detskej Tour Petra Sagana

01.04.2014 3 563 1 6

V tejto sezóne štartuje nová séria zameraná na deti a mládež do 16 rokov. Pre jej bližšie predstavenie sme spravili rozhovor, v ktorom sa dozviete viac podrobností a ako aj informácie o prípadnej účasti Petra Sagana. Podobné aktivity sú určite pozitívnym prínosom a MTBiker sa s radosťou stal mediálnym partnerom Detskej Tour.
Sagan urobil chybu, keď začal šprintovať príliš skoro

30.03.2014 2 030 2 1

Peter Sagan na pretekoch Gent - Wevelgem, ktoré vyhral v roku 2013, spravil tento rok chybu. Cieľová rovinka bola pridlhá a nakoniec skončil tretí. Pozrite si finish video.
Skvelý Sagan víťazom náročných pretekov E3 Harelbeke

28.03.2014 2 083 5 11

Čo nevyšlo slovenskému cyklistovi Petrovi Saganovi v nedeľu na talianskej klasike Miláno - San Remo, to si vynahradil v piatok na belgickom podujatí E3 Harelbeke. Žilinčan sa stal víťazom úvodnej flámskej klasiky z jarného kalendára WorldTour (212 km), keď triumfoval v záverečnom špurte štvorčlennej skupiny v čase 4:56:30 h pred Holanďanom Nikim Terpstrom a Britom Geraintom Thomasom. Pozrite si aj video ako Sangan zvládol finish.
Športový riaditeľ tímu Cannondale Zanatta - ľudia zabúdajú, že Sagan má iba 24 rokov

28.03.2014 3 431 2

Zanatta sa vyjadruje aj k možným špekuláciam o prestupe Petra Sagana, jeho piatkovom učinkovaní na 211 kilometrových pretekoch E3 Harelbeke a ďalších záležitostiach.
Sagan desiaty na Miláno - San Remo

23.03.2014 1 862 1 2

Víťazom 105. ročníka cyklistických pretekov Miláno - San Remo sa stal Nór Alexander Kristoff. Na 299 km dlhej klasickej trati triumfoval 26-ročný jazdec tímu Kaťuša v špurte veľkého balíka cyklistov pred švajčiarskym favoritom Fabianom Cancellarom z tímu Trek.
Sagan potvrdil výbornú formu a vyhral bodovaciu súťaž na Tirreno - Adriatico

18.03.2014 1 473 3

Španielsky cyklista Alberto Contador sa stal celkovým víťazom pretekov Tirreno - Adriatico, na ktorých Slovák Peter Sagan vyhral bodovaciu súťaž.
Sagan finišoval tretí v etape na Tirreno - Adriatico

17.03.2014 1 565 0

Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval na treťom mieste v pondelkovej šiestej etape pretekov Tirreno - Adriatico, ktorá viedla z Bucchianica do Porto Sant´Elpidia a merala 189 km. V špurte pelotónu výborne pripravili jazdci tímu Omega Pharma-Quick Step finiš pre svojho lídra Marka Cavendisha. Britský majster vyhral svoju prvú etapu na tohtoročnom Tirrene.
Sagan lídrom bodovacej súťaže na Tirreno - Adriatico

15.03.2014 1 506 2

Španiel Alberto Contador sa stal víťazom kráľovskej 4. etapy cyklistických pretekov Tirreno - Adriatico, ktorá viedla z Indicatore na vrchol Cittareale a merala 244 km. Po jednoduchej prvej polovici prišli v druhej tri náročné stúpania v Apeninách, ktoré roztrhali pelotón. V cieľovom kopci to už bol súboj najlepších vrchárov.
Peter Sagan triumfoval v 3. etape na Tirreno - Adriatico

14.03.2014 1 296 1 7

Slovenský cyklista Peter Sagan vyhral tento rok prvé preteky v elitnom seriáli WorldTour. Dvadsaťštyriročnému Žilinčanovi sadol dojazd piatkovej 3. etapy na Tirreno - Adriatico, ktorá viedla z Casciny do Arezza a merala 210 km. V technickom závere chýbali v popredí elitní špurtéri a slovenský jazdec tímu Cannondale sa tešil z prvenstva. Do svetového rebríčka si pripísal prvých tohtoročných šesť bodov.
Peter Sagan finišoval na piatom mieste

13.03.2014 1 682 0

Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval na 5. mieste vo štvrtkovej 2. etape pretekov Tirreno - Adriatico, ktorá viedla zo San Vincenza do Casciny a merala 166 km. Jazdec tímu Cannondale do posledných metrov bojoval o prvenstvo na páske. V závere ho súperi trochu zavreli a 24-ročný Žilinčan sa už nedokázal prepracovať na vyššie priečky. Z prvého víťazstva v kariére na pretekoch WorldTour sa tešil Talian Matteo Pelucchi z tímu IAM Cycling.
Saganov Cannondale skončil piaty v časovke družstiev

12.03.2014 1 480 1

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil s tímom Cannondale v úvodnej časovke družstiev na 18,5 km medzi Donoraticom a San Vincenzom na pretekoch Tirreno - Adriatico piatu priečku. Cannondale absolvoval trať rýchlostným priemerom 53 km/h za 20:39 min. V čase, keď prišiel do cieľa, bol na 1. mieste.
Peter Sagan po roku opäť druhý na Strade Bianche

08.03.2014 1 788 1 5

Slovenský cyklista Peter Sagan začal európsku sezónu 2014 druhým miestom na klasike Strade Bianche medzi talianskymi mestami San Gimignano a Siena, ktorá merala takmer 200 km.