Najnovšie články z kategórie Peter Sagan

Na pretekoch Peklo severu skončil Sagan šiesty

Víťazom 112. ročníka cyklistických pretekov Paríž - Roubaix sa stal Niki Terpstra. Čoskoro 30-ročný Holanďan v službách tímu Omega Pharma - QuickStep dosiahol na 257 km trati víťazný čas 6:09:91 h.
Sagan zaostal a Cancellara obhájil triumf na Okolo Flámska

Švajčiar Fabian Cancellara sa stal víťazom ďalšieho z pätice cyklistických monumentov Okolo Flámska. Na 260 km trati zo západu na východ Flámska medzi Bruggami a Oudenaarde obhájil vlaňajšie prvenstvo, tentoraz však v závere nebojoval o víťazstvo so Slovákom Petrom Saganom.
Sagan oddychoval a odstúpil z pretekov

Víťazom 2. etapy trojdňových cyklistických pretekov VDK-Driedaagse De Panne-Koksijde, ktorá merala 206 km a vrcholila v Koksijde, sa stal v špurte hlavného pelotónu Talian Sacha Modolo z tímu Lampre Merida. Slovenský cyklista Peter Sagan nastúpil do etapy v bielom drese lídra pretekov, keďže zvíťazil v utorkovej 1. etape.
Sagan víťazom 1. etapy na De Panne - Koksijde

Slovenský cyklista vo farbách talianskeho tímu Cannondale Peter Sagan sa stal víťazom prvej etapy na trojdňových cyklistických pretekoch VDK-Driedaagse De Panne-Koksijde v Belgicku. Pozrite si aj video, ako Sagan vyhral.
Rozhovor s Petrom Zánickým - organizátorom Detskej Tour Petra Sagana

V tejto sezóne štartuje nová séria zameraná na deti a mládež do 16 rokov. Pre jej bližšie predstavenie sme spravili rozhovor, v ktorom sa dozviete viac podrobností a ako aj informácie o prípadnej účasti Petra Sagana. Podobné aktivity sú určite pozitívnym prínosom a MTBiker sa s radosťou stal mediálnym partnerom Detskej Tour.
Sagan urobil chybu, keď začal šprintovať príliš skoro

Peter Sagan na pretekoch Gent - Wevelgem, ktoré vyhral v roku 2013, spravil tento rok chybu. Cieľová rovinka bola pridlhá a nakoniec skončil tretí. Pozrite si finish video.
Skvelý Sagan víťazom náročných pretekov E3 Harelbeke

Čo nevyšlo slovenskému cyklistovi Petrovi Saganovi v nedeľu na talianskej klasike Miláno - San Remo, to si vynahradil v piatok na belgickom podujatí E3 Harelbeke. Žilinčan sa stal víťazom úvodnej flámskej klasiky z jarného kalendára WorldTour (212 km), keď triumfoval v záverečnom špurte štvorčlennej skupiny v čase 4:56:30 h pred Holanďanom Nikim Terpstrom a Britom Geraintom Thomasom. Pozrite si aj video ako Sangan zvládol finish.
Športový riaditeľ tímu Cannondale Zanatta - ľudia zabúdajú, že Sagan má iba 24 rokov

Zanatta sa vyjadruje aj k možným špekuláciam o prestupe Petra Sagana, jeho piatkovom učinkovaní na 211 kilometrových pretekoch E3 Harelbeke a ďalších záležitostiach.
Sagan desiaty na Miláno - San Remo

Víťazom 105. ročníka cyklistických pretekov Miláno - San Remo sa stal Nór Alexander Kristoff. Na 299 km dlhej klasickej trati triumfoval 26-ročný jazdec tímu Kaťuša v špurte veľkého balíka cyklistov pred švajčiarskym favoritom Fabianom Cancellarom z tímu Trek.
Sagan potvrdil výbornú formu a vyhral bodovaciu súťaž na Tirreno - Adriatico

Španielsky cyklista Alberto Contador sa stal celkovým víťazom pretekov Tirreno - Adriatico, na ktorých Slovák Peter Sagan vyhral bodovaciu súťaž.
Sagan finišoval tretí v etape na Tirreno - Adriatico

Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval na treťom mieste v pondelkovej šiestej etape pretekov Tirreno - Adriatico, ktorá viedla z Bucchianica do Porto Sant´Elpidia a merala 189 km. V špurte pelotónu výborne pripravili jazdci tímu Omega Pharma-Quick Step finiš pre svojho lídra Marka Cavendisha. Britský majster vyhral svoju prvú etapu na tohtoročnom Tirrene.
Sagan lídrom bodovacej súťaže na Tirreno - Adriatico

Španiel Alberto Contador sa stal víťazom kráľovskej 4. etapy cyklistických pretekov Tirreno - Adriatico, ktorá viedla z Indicatore na vrchol Cittareale a merala 244 km. Po jednoduchej prvej polovici prišli v druhej tri náročné stúpania v Apeninách, ktoré roztrhali pelotón. V cieľovom kopci to už bol súboj najlepších vrchárov.