Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Technika

Test Ghostu SE 9000

Test Ghostu SE 9000

Značka Ghost sa na stránkach Mtbiker.sk predstavila v samostatnom článku pred pár týždňami. Mne sa dostal do rúk model SE 9000, na ktorom som si pojazdil takmer 300 km, čo je už, myslím, dostatočné množstvo na posúdenie vlastností bicykla. Mal som možnosť pojazdiť si v rôznych druhoch počasia, na rôznych povrchoch, takže nebol problém vytvoriť si naň názor. A treba povedať, že v priebehu testu sa poriadne menil.
GHOST 2009: nemecká precíznosť

GHOST 2009: nemecká precíznosť

Nemecká značka Ghost je na svetovom trhu už pätnásť rokov. S Českou republikou ju spája spolupráca v podobe montáže bicyklov v Chebe od roku 1994. Tu bolo zaisťované tiež české a slovenské zastúpenie. Ale vzhľadom k jeho malej aktivite sa Ghost do širšieho povedomia dostáva až v poslednej dobe súčasne s novým generálnym dovozcom do ČR a na Slovensko.
Garmin EDGE 705 HR - diel prvý

Garmin EDGE 705 HR - diel prvý

Viacerí z vás si určite spomenú na etapu života kedy sa menili z malého chlapca na nebojácneho mládenca. S touto etapou boli neodmysliteľne spojené dobrodružné výpravy , či už inšpirované knihami J. Foglara alebo organizované skautskými oddielmi. Jednou zo súčastí výzbroje mladého dobrodruha bola tzv. KPZ – krabička poslednej záchrany, ktorá mala definovaný obsah určený na prežitie krušných chvíľ
Test bielizne Craft Pro Cool

Test bielizne Craft Pro Cool

Známy výrobca športového oblečenia, švédska firma Craft, ohlásil začiatkom jari uvedenie inovovanej verzie svojej letnej rady bielizne Pro Cool. Redakcia MTBiker.sk sa dohodla so slovenským distribútorom Craftu, firmou Vavrys SK, na možnosti nechať túto novú bielizeň otestovať potenciálnym užívateľom – vylosovaným z rád návštevníkov MTBiker.sk. Reklamné materiály Craftu hovorili o bielizni v superlatívoch, boli sme preto zvedaví, aká bude realita.
CicloSport - HAC 5 digital – časť 7.

CicloSport - HAC 5 digital – časť 7.

Tak a prepracoval som sa priatelia ku poslednému, dúfajme že i tak zaujímavému pokračovaniu písania o HAC5. Na túto časť som si ponechal ako je to aplikáciami dodávanými ku HAC5, ako zobrazujú nahraté dáta, plus krátke uvedenie do analýzy a štatistiky nameraných údajov.
Nový CRAFT Pro Cool pre ešte príjemnejší pocit pri športovaní

Nový CRAFT Pro Cool pre ešte príjemnejší pocit pri športovaní

CRAFT vylepšil svoju obľúbenú funkčnú bielizeň na leto. Nový Pro Cool je vyrobený z ešte účinnejšieho, elastickejšieho a ľahšieho materiálu, vlákna sú obohatené naviac o ochranu proti pachom. Nová kolekcia je v ponuke taktiež v nových farbách – lososovej, svetlo modrej a svetlo zelenej. Pribudli i nové modely ako napr. boxerky s cyklistickou vložkou.
CicloSport - HAC 5 digital – časť 6.

CicloSport - HAC 5 digital – časť 6.

Okrem spústy meraných údajov a ich zapamätávania nám HAC5 ponúka možnosť prenosu dát do počítača a priznajme si, že to je jedna z vlastností, ktoré ho robia takým zaujímavým. Sú aj iní výrobcovia ponúkajúci podobné schopnosti, ale zatiaľ stále je to skôr rarita ako samozrejmosť.
Nové Garminy: Edge 605 a Edge 705

Nové Garminy: Edge 605 a Edge 705

Spoločnosť Garmin predstavuje Edge 605 a Edge 705 – inovované prístroje z obľúbenej ponuky integrovaných osobných tréningových systémov pre cyklistov a ich aktivity.
CicloSport - HAC 5 digital – časť 5.

CicloSport - HAC 5 digital – časť 5.

Takže sa teraz vrátim ku popisu reálneho použitia HAC5. Naposledy sme sa venovali zobrazeniu veličiny „Power” a vôbec tomu ako je to s veličinami počítanými versus meranými.
CicloSport - HAC 5 digital – časť 4.

CicloSport - HAC 5 digital – časť 4.

Takže sa vraciam ku popisu a organizácii menu, čo som nakúsol v tretej časti, teraz už len dokončenie načatého a potom už konečne k zážitkom z jazdy, lebo to je to čo nakoniec najviac rozhodne o finálnej známke.
Funkčné prádlo pri športe v teplom počasí

Funkčné prádlo pri športe v teplom počasí

O výhodách funkčného prádla sa na vlastnej koži presvedčil snáď každý, kto sa aspoň trochu venuje nejakému športu či aktívnemu pohybu. Doba, keď športovci a turisti nosili na sebe studené, spotené, bavlnené tričká, už je dnes minulosťou. Komfort suchého a teplého „termoprádla“ oceňujú športovci predovšetkým v zime, svoj význam ale nájde funkčné prádlo aj v letnom období.
CicloSport - HAC 5 digital – časť 3.

CicloSport - HAC 5 digital – časť 3.

No máme za sebou tú skôr teoretickú časť a môžeme sa presunúť ku viac praktickým skúsenostiam. Takže mám doma HAC5 vybalený z krabice, popozerané všetky súčasti a rozmýšľam že ho zapnem...
Formulár sa odosiela
keyboard_arrow_up