Moab v Utahu je známa "bikerská" lokalita s jedinečným charakterom a samozrejme aj prekážkami, kde nezostáva nič iné, ako to proste pustiť...

Bicykle značky Klein svoju oficiálnu púť skončili bezmála pred ôsmimi rokmi, no svojim jedinečným dizajnom a mnohými nadčasovými riešeniami sa zapísali nezmazateľnou stopou do dejín horskej cyklistiky.
Výjazd doslova na hrane

Jazda po hrane viac ako 100 metrového útesu chce odvahu, prípadne nemyslieť na možné následky. Každopádne mali borci slušný výhľad, ale keby jeden z nich spadne, až potom by to bol virál...
Hľadanie zaujímavých trailov vo svete PR článok

Hľadanie zaujímavých trailov vo svete

Jazdci pod patronátom Specialized cestujú po celom svete a natáčajú videá na predstavenie zaujímavých bike lokalít. Na jednom mieste je možné uvidieť výjazdy od Nového Zélandu až po Maui v USA.
Trail Hangover v Arizone - trúfli by ste si?

Aj keď titulný obrázok nie je extra príťažlivý, obsah videa skrýva výnimočný trail. Obtiažnosť je vysoká, ale pozorovať techniku jazdca pred kameramanom je lahôdka.
Poriadna nahánačka a potom base jump aj s bajkom

Chlapíci, ktorí spravili toto video, to vedia perfektne na bajkoch, s kamerou a nechýba im ani zmysel pre humor. Na začiatku sa trápili s otázkou, ako spraviť peckové video v dobe, kedy vládne na internete zadoček Kim Kardashian :)... Chlapíci však zapojili silné zbrane úspešných športových videí a našťastie ich namixovali veľmi dobre. Už len dodať, že bajky sú Yeti Cycles a hudba Slayer. Užite si to ;)
Veľké Soľné jazero a bajkovačna v ňom

Na Fat bikoch po Great Salt Lake v Utahu. Škoda, že niečo takého nemáme aj u nás na Slovensku. Záznam z jazdy si môžete pozrieť na Strave - app.strava.com/activities/127266955.
New York z pohľadu cyklistu

Aké to je jazdiť v centre New Yorku na miestach ako sú Times Square, Broadway alebo v okrajových štvrtiach? Pozrite si sériu záberov z fotoaparátu uchyteného na bicykli.
2013 UCI World Cyclocross Championships

Zdá sa, že cyklokros má USA trochu inú "atmosféru".
Tschopp celkovým víťazom Okolo Utahu

Slovenskí cyklisti Peter a Martin Velitsovi pomohli tímovému kolegovi z Omega Pharma-QuickStep Levimu Leipheimerovi k víťazstvu v nedeľňajšej záverečnej 6. etape pretekov Okolo Utahu, ktorá mala štart i cieľ v Park City a merala 121,3 km. Leipheimerovi sa preteky v Utahu nepodarilo vyhrať tretíkrát za sebou, tentoraz sa musel uspokojiť s celkovým 6. miestom. Absolútnym víťazom Okolo Utahu 2012 sa stal Švajčiar Johann Tschopp z tímu BMC.

Lídrom Okolo Utahu Tschopp, Velitsovci znova zaostali

Švajčiar Johann Tschopp z tímu BMC Racing sa víťazstvom v 5. etape cyklistických pretekov Okolo Utahu dostal na čelo priebežného poradia, keď dotiahol do konca svoj únik v úplnom závere. Post lídra si neudržal domáci Christian Vandevelde, ktorý prišiel do cieľa s odstupom 1:38 min a klesol na druhú priečku v celkovej klasifikácii. Predposledná etapa z Park City do lyžiarskeho strediska Snowbird bola kráľovská - merala 165 km a jazdci v nej našliapali dovedna 3048 výškových metrov.
Martin Velits v piatok 9. na Okolo Utahu

Americký cyklista Jake Keough zvíťazil v piatkovej 4. etape pretekov Okolo Utahu a ďalší Američan Christian Vandevelde sa dostal do vedenia celkového poradia. Keough zvíťazil v 215,6 km dlhej etape časom 4:47:06 h, druhý prišiel do cieľa Talian Marco Benfatto a Tyler Farrar z USA obsadil tretiu pozíciu. Vandelvelde má v celkovom poradí 3-sekundový náskok pred Thomasom Danielsonom a Davidom Zabriskiem.