Najnovšie články z kategórie Vysledky

Sagan desiaty na Miláno - San Remo

Víťazom 105. ročníka cyklistických pretekov Miláno - San Remo sa stal Nór Alexander Kristoff. Na 299 km dlhej klasickej trati triumfoval 26-ročný jazdec tímu Kaťuša v špurte veľkého balíka cyklistov pred švajčiarskym favoritom Fabianom Cancellarom z tímu Trek.
Sagan potvrdil výbornú formu a vyhral bodovaciu súťaž na Tirreno - Adriatico

Španielsky cyklista Alberto Contador sa stal celkovým víťazom pretekov Tirreno - Adriatico, na ktorých Slovák Peter Sagan vyhral bodovaciu súťaž.
Sagan finišoval tretí v etape na Tirreno - Adriatico

Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval na treťom mieste v pondelkovej šiestej etape pretekov Tirreno - Adriatico, ktorá viedla z Bucchianica do Porto Sant´Elpidia a merala 189 km. V špurte pelotónu výborne pripravili jazdci tímu Omega Pharma-Quick Step finiš pre svojho lídra Marka Cavendisha. Britský majster vyhral svoju prvú etapu na tohtoročnom Tirrene.
Sagan lídrom bodovacej súťaže na Tirreno - Adriatico

Španiel Alberto Contador sa stal víťazom kráľovskej 4. etapy cyklistických pretekov Tirreno - Adriatico, ktorá viedla z Indicatore na vrchol Cittareale a merala 244 km. Po jednoduchej prvej polovici prišli v druhej tri náročné stúpania v Apeninách, ktoré roztrhali pelotón. V cieľovom kopci to už bol súboj najlepších vrchárov.
Peter Sagan triumfoval v 3. etape na Tirreno - Adriatico

Slovenský cyklista Peter Sagan vyhral tento rok prvé preteky v elitnom seriáli WorldTour. Dvadsaťštyriročnému Žilinčanovi sadol dojazd piatkovej 3. etapy na Tirreno - Adriatico, ktorá viedla z Casciny do Arezza a merala 210 km. V technickom závere chýbali v popredí elitní špurtéri a slovenský jazdec tímu Cannondale sa tešil z prvenstva. Do svetového rebríčka si pripísal prvých tohtoročných šesť bodov.
Peter Sagan finišoval na piatom mieste

Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval na 5. mieste vo štvrtkovej 2. etape pretekov Tirreno - Adriatico, ktorá viedla zo San Vincenza do Casciny a merala 166 km. Jazdec tímu Cannondale do posledných metrov bojoval o prvenstvo na páske. V závere ho súperi trochu zavreli a 24-ročný Žilinčan sa už nedokázal prepracovať na vyššie priečky. Z prvého víťazstva v kariére na pretekoch WorldTour sa tešil Talian Matteo Pelucchi z tímu IAM Cycling.
Saganov Cannondale skončil piaty v časovke družstiev

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil s tímom Cannondale v úvodnej časovke družstiev na 18,5 km medzi Donoraticom a San Vincenzom na pretekoch Tirreno - Adriatico piatu priečku. Cannondale absolvoval trať rýchlostným priemerom 53 km/h za 20:39 min. V čase, keď prišiel do cieľa, bol na 1. mieste.
Peter Sagan po roku opäť druhý na Strade Bianche

Slovenský cyklista Peter Sagan začal európsku sezónu 2014 druhým miestom na klasike Strade Bianche medzi talianskymi mestami San Gimignano a Siena, ktorá merala takmer 200 km.
Michael Kolář skončil tretí v bodovacej súťaži v Malajzii

Slovenský cyklista Michael Kolář obsadil 12. miesto v sobotňajšej záverečnej 10. etape pretekov Tour de Langkawi, ktorá viedla z Tasik Kenyiru do Kuala Terenggana a merala 103,1 km. Jazdec tímu Tinkoff-Saxo opäť bojoval o popredné priečky, napokon sa však nepresadil v špurte pelotónu.
Kolář finišoval v Malajzii opäť piaty

Slovenský cyklista Michael Kolář už tretíkrát finišoval na pretekoch Tour de Langkawi v Malajzii na 5. mieste. Medzi najlepšími špurtérmi bojoval o prvenstvo aj v stredajšej 7. etape z Koty Tinggi do Pekanu, ktorá merala 230,1 km. Dvadsaťjedenročný cyklista tímu Tinkoff-Saxo bol v Malajzii už raz štvrtý a z doterajších siedmich etáp skončil päťkrát v elitnej desiatke.
V bodovacej súťaži stráca Michael Kolář na prvé miesto už len 2 body!

Slovenský cyklista Michael Kolář aj v utorkovej 6. etape cyklistických pretekov Tour de Langkawi v Malajzii potvrdil, že v pelotóne podujatia patrí medzi najlepších šprintérov. Jazdec tímu Tinkoff-Saxo finišoval po takmer 200 km medzi Melakou a Pontianom na 5. mieste.
Kolář vyhral v Malajzii šprint pelotónu

Slovenský cyklista Michael Kolář vyhral špurt hlavného pelotónu o 4. miesto v 5. etape pretekov Tour de Langkawi, ktorá viedla z Karaku do Rembau a merala 139,9 km. Etapové prvenstvo si v pondelok v Malajzii vybojoval v súboji trojčlennej skupiny Američan Bradley White.