Žalobca navrhol udeliť bývalému americkému cyklistovi Floydovi Landisovi 18-mesačný trest odňatia slobody za pokus o neoprávnený vstup do počítačového systému antidopingového laboratória v Chatenay-Malabry. Pojednávanie s piatimi obvinenými sa začalo vo štvrtok vo Francúzsku, ale Landis rovnako ako jeho bývalý tréner Arnie Baker neboli prítomní, pretože na výzvy súdu nereagovali.
Cyklokros: V Tábore triumf Pauwelsa a Nashovej

Výsledky nedeľňajších pretekov Svetového pohára cyklokrosárov v českom Tábore:
Peter Sagan na exhibícii v Madride druhý

V nedeľu na pravé poludnie sa z metropoly Španielska vrátil slovenský cyklista Peter Sagan, ktorý ukončil výbornú sezónu 2011 skvelým druhým miestom na exhibičnom podujatí v Madride pod názvom Critérium de Alcobenda. Pretekár tímu Liquigas-Cannondale vyhral vyraďovaciu prvú časť, ale v kritériu napokon prehral s domácim Juanom Josém Cobom, inak tohtoročným víťazom Vuelty, ale i Talianom Alessandrom Petacchim.
Šprintérske tituly pre Sireaua a Šulikovú

Slovenka Alžbeta Pavlendová figuruje po úvodných troch disciplínach omnia na majstrovstvách Európy v dráhovej cyklistike na 15. mieste. V sobotu sa udeľovali medaily v šprintoch. V mužskej kategórii si zlato vybojoval Kévin Sireau z Francúzska, medzi ženami sa presadila Ľubov Šuliková z Ukrajina
Cyklokros SP: V Miezgovciach triumf Bátoru

Lukáš Bátora z Outsiterz Novatec Bratislava sa stal víťazom sobotňajších 5. pretekov Slovenského pohára v cyklokrose, ktoré sa konali v Miezgovciach pri Bánovciach nad Bebravou. Bátora zdolal o 28 sekúnd Martina Haringa z CK Banská Bystrica. Favorizovaný Milan Barény musel pre technické problémy odstúpiť hneď v úvode.
Pavlendová trinásta v bodovacích pretekoch

Slovenská reprezentantka Alžbeta Pavlendová obsadila 13. miesto v bodovacích pretekoch na 25 km na majstrovstvách Európy v dráhovej cyklistike v holandskom Apeldoorne. V desiatich bodovaných šprintoch získala 21-ročná Pavlendová 2 body. Z titulu sa tešila Ruska Jevgenija Romaňutová. Počas piatkového úvodného dňa bola najúspešnejšou krajinou Veľká Británia, ktorej dráhari získali tri tituly. Britky sa presadili v tímovom šprinte i stíhacích pretekoch družstiev, v tejto disciplíne ich napodobnili aj ich krajania.
Landisa súdia vo Francúzsku v neprítomnosti

Bývalý americký cyklista Floyd Landis ignoruje súdne pojednávanie v prípade, v ktorom figuruje medzi obžalovanými z pokusu o neoprávnený vstup do počítačového systému antidopingového laboratória v Chatenay-Malabry. Pojednávanie s piatimi obvinenými sa začalo vo štvrtok, ale Landis rovnako ako bývalý tréner Arnie Baker neboli prítomní, pretože na výzvy súdu nereagovali.
Tour de France 2012 s viacerými novinkami a zmenami

Víťaz cyklistickej Tour de France 2012 bude oveľa komplexnejší jazdec ako v minulosti. Organizátori zo spoločnosti ASO predstavili v utorok trasu 99. ročníka pretekov, v rámci ktorej sú "len" tri etapy s cieľovým stúpaním a dve dlhé časovky. Do itinerára zaradili viaceré nové kopce, ktoré preteky urobia ešte atraktívnejšími.
Sagan na prezentáciu Tour de France do Paríža

V utorok 18. októbra sa v Paríži uskutoční slávnostná prezentácia 99. ročníka najprestížnejšieho cyklistického podujatia Tour de France (30. 6. - 22. 7. 2012), kde predstavia jednotlivé etapy, trasu či sponzorov Každý profesionálny tím bude zastupovať v Paríži s vedením len jeden cyklista a taliansky Liquigas-Cannondale príde so slovenským jazdcom Petrom Saganom.
Trasa Giro d´Italia 2012 jednoduchšia ako tento rok

Cyklistické preteky Giro d´Italia budú nasledujúci rok oveľa humánnejšie ako tohtoročné. Po kritike tohtoročnej trasy sa organizátori rozhodli urobiť budúcoročnú jednoduchšou. Oficiálne ju predstavili v nedeľu večer v talianskom Miláne. Giro d´Italia 2012 sa začne v sobotu 5. mája časovkou v dánskom Herningu a vyvrcholí ďalšou jazdou proti chronometru tentoraz v centre Milána o tri týždne neskôr.
Armstrong na triatlonové preteky XTERRA World Champs

Bývalý americký cyklista Lance Armstrong aj po druhom odchode z profesionálnej scény pokračuje v súťažnom nasadení. V nedeľu sedemnásobný víťaz Tour de France oznámil, že sa zúčastní na extrémnom off-road triatlone na havajskom ostrove Maui. "XTERRA World Champs budúci víkend. Budem tam. Teším sa na preteky," napísal Armstrong na svojom twitterovom konte.
Cyklokros: Triumf Nijsa, Slováci sa nepresadili

Belgičan Sven Nijs sa stal víťazom úvodných pretekov Svetového pohára v cyklokrose v Plzni. V dramatickom finiši zdolal Nijs krajana Kevina Pauwelsa, tretiu priečku obsadil Čech Zdeněk Štybar. Slovenskí reprezentanti sa v Plzni nedokázali dostať medzi elitu, najlepšie skončil Róbert Gavenda na 39. pozícii.