Video: Na horské chaty v každom počasí a hlavne komfortne

Jazda na horskú chatu je už podľa mňa taká samostatná disciplína cyklistiky a má svoje jedinečné čaro, rovnako aj špecifiká. Stačí vyladiť niekoľko detailov a máte aktivitu na celý rok.

Veľkou výhodou je, že sa jedná v podstate o celoročnú zábavku. Cesty hore bývajú aj v zime veľmi často vydupané, či vyjazdené od zásobovania a paradoxne môžu byť ešte lepšie ako v lete – stačí jeden príklad za všetky, teda Chata pri Zelenom plese.

Kto chatu v dosahu nemá, to isté platí aj pre kombináciu dlhých výšľapov a následných zjazdov, čo vie byť najmä v chlade „ošemetná“ situácia a veľa cyklistov už pri nej doslova vymrzlo na kosť, vrátane mňa. Pekným príkladom sú rôzne „epické“ stúpania a nemusia byť zrovna na teplomere hodnoty pod bodom mrazu. Tam hore môžu byť úplne iné podmienky, vietor, navyše cestou na kopec si väčšinou „dávame" a samozrejme treba sa dostať potom dole.

Po čase sa vie človek na viacero vecí pripraviť, dať dokopy potrebnú výbavu, trošku sa zocelí a razom sú také výjazdy doslova pohladením na duši. Teda aspoň mňa taký výjazd nikdy nesklamal, vyjsť si hore, niečo si dať, spokojný doma...formát „tréningu“, ktorý veľmi často uplatňujem napríklad na domácej Chate pod Suchým. Veľakrát som nevedel, kam ísť a či sa mi vôbec chce a práve vtedy je výbornou motiváciou spomínaná odmena. Nakoniec som nikdy neľutoval. Niekoľko základných tipov vrátane výbavy, ktorá sa mi osvedčila, sme dali do videjka nižšie. Pod ním nájdete ešte odkazy na relevantné videá, ktoré sa môžu hodiť.Odkazy na relevantné články a videá:Ak sa vám video páčilo, pozrite sa aj na ďalšie v našom playliste a nezabudnite nás podporiť svojím odberom.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti toto video? thumb_up51thumb_down comments 19 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné videá

Zimná koruna - 4 kopce pod Tatrami na snehu play_arrow

Zimná koruna - 4 kopce pod Tatrami na snehu

Vedeli ste, že keď si dáte tieto stúpania z Tatranskej Lomnice, výsledný počet výškových metrov bude takmer na chlp rovnaký ako výška Gerlachu? Hlavným cieľom bolo ale priniesť pred sviatkami trochu tej zimy a krásnych hôr priamo k vám domov.
Na čo si dať pozor pri jazdení v zime? play_arrow

Na čo si dať pozor pri jazdení v zime?

Pravidelné jazdenie nie je o nejakých extrémoch, väčšinou to hlavné tvoria menšie výlety po okolí a pri jednom takom si povieme pár tipov.
Video: Jazdiť v zime alebo radšej sadnúť na trenažér? play_arrow

Video: Jazdiť v zime alebo radšej sadnúť na trenažér?

100 ľudí, 100 chutí. Osvedčené príslovie, ktoré dobre charakterizuje všetko podstatné. V prípade zimného „tréningu“ na bicykli by sa možno dalo upraviť aj na 100 ľudí, 100 možností.
keyboard_arrow_up