Video: Tomáš Jurkovič - návrat k športu po leukémii

Šport je vášeň na celý život, no ten dokáže hodiť polená pod nohy. Svoje o tom vie Tomáš Jurkovič, úspešný reprezentant v triatlone, ktorému sa minulý rok všetko zmenilo doslova zo dňa na deň.Kto začínal s vytrvalostným športom v okolí Žiliny, určite sa mu neraz donieslo do uší Tomášove meno. Rôzne behy, cyklistické preteky, triatlony, zima aj leto – ak ste dobrý v triatlone, väčšinou podávate dobré výsledky v rôznych športoch a Žilina je športové mesto.

Človek má niekedy predstavu, že pri aktívnom životnom štýle sa mu všetky zdravotné komplikácie vyhnú oblúkom, mňa nevynímajúc. Preto bol pre mňa skutočne šok, keď som sa dozvedel, čo sa minulý rok Tomášovi stalo. Môže to znieť ako klišé, no až potom si na moment skutočne uvedomím, že nič nie je samozrejmé a že zdravie je najcennejšia vec, ktorú máme.

Rok prešiel a už v zime, keď som mu písal, ma potešilo, že sa po malých krôčikoch vracia späť. Bolo pekne vidieť, ako sa pomaličky začína viac a viac hýbať.


Pre pretekára telom aj dušou určite ťažká situácia, začínať nie od nuly, ale doslova z mínusu, no podobný zážitok zmení váš pohľad na veci a priority. A práve v podobnom duchu je aj náš rozhovor, kde sme si dali obľúbené chodníčky v okolí, zaspomínali na „staré časy“ a pozreli sa na Tomášov návrat k športu. Nebojte, nebudeme vás strašiť a pozreli sme sa na veci z tej pozitívnej stránky...myslím, že aj zdravý človek si z neho môže vziať niečo do života. Kto by mal záujem, rozhovor nájde nižšie spracovaný aj ako podcast.

report_problem Našiel si v texte chybu?
Imroman (Martin Imrich)
Páči sa ti toto video? thumb_up89thumb_down comments 15 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné videá

Video: Trénuj pomaly, jazdi rýchlo – efektívny tréning s Petrom Zánickým play_arrow

Video: Trénuj pomaly, jazdi rýchlo – efektívny tréning s Petrom Zánickým

Prečo sa oplatí v tréningu spomaliť, aké sú časté chyby hobby jazdcov a ako aj z minima času vyťažiť postupný nárast kondície. Viac v rozhovore s bývalým trénerom Petra Sagana.
Video: Čím ubližujeme kolenám na bicykli? play_arrow

Video: Čím ubližujeme kolenám na bicykli?

Bolesť kolena možno vyriešite aj bez návštevy lekára, príčinu môžete odhaliť aj vďaka týmto odporúčaniam.
Video: Lepší v endure vďaka gravelu a ebiku - majster Slovenska Samo Paučin play_arrow

Video: Lepší v endure vďaka gravelu a ebiku - majster Slovenska Samo Paučin

Keď si kupoval prvé CTM, netušil, že raz bude ich jazdcom. Aká bola Samova cesta k titulu v roku 2022 a čo netradičné využíva v príprave?
keyboard_arrow_up