Rozhovor: Tomáš Višňovský – tréning, novinky ale aj nečakané komplikácie

Rozhovor: Tomáš Višňovský – tréning, novinky ale aj nečakané komplikácie

Úspechy, horšie dni, príchod Jaroslava Kulhavého do tímu, ale aj nečakané zdravotné komplikácie, ktoré Tomáša poslali z Kanárskych ostrovov do nemocnice. Aj o tom bude rozhovor počas jedného krásneho výjazdu.

Za ten čas nájdete u nás v obsahu viacero článkov alebo videí s „Višňom“. Dalo by sa povedať, že postupne mapujeme jeho kariéru, ktorá sa výrazne nakopla jeho úspechom na Cape Epic. Len dodám, že ak vás zaujíma, ako to vyzerá na najslávnejšom MTB etapáku, mrknite na tento starší rozhovor. Je práve z toho zlomového roku a pekne odkrýva štýl, akým sa v Juhoafrickej republike preteká a čo všetko to obnáša.

Následne prišla ponuka od českého tímu Česká Spořitelna Accolade, v ktorom je Tomáš dodnes. Od toho momentu išla jeho výkonnosť skutočne hore, čo si určite všimli všetci, čo sa orientujú v XC a XCM scéne. Vďaka Tomášovi sa tak otvára možnosť pozrieť sa na fungovanie profesionála v rámci špičkového MTB tímu a som rád, že sa o svoje dojmy neváha podeliť.

Ale že je niekto profesionál, neznamená len, že vám platia za to, aby ste trénovali a jazdili. Najväčším rozdielom je schopnosť podriadiť všetko jedinému cieľu, čo ani medzi pretekármi nedokáže každý. Práve dôslednosť a systematickosť je dôvod, prečo Tomáša rád používam ako príklad v rámci nahliadnutia do „profi“ scény. Ale nejde len o úspechy. Prídu zmeny, smola a niekedy aj zdravotné komplikácie, s ktorými sa treba vysporiadať.O všetkom sa dozviete vo videjku nižšie, ako inak v rámci parádneho výjazdu na žiletkách po našich obľúbených cestičkách.Podobný obsah:Na záver už len poprajem Tomášovi rýchly návrat, veľa úspechov a čo najmenej zrušených pretekov.
Páči sa ti tento článok? thumb_up127thumb_down comments 10 komentárov
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Rozhovor: Tomáš Višňovský – príprava, úspechy a prerušenie sezóny

Rozhovor: Tomáš Višňovský – príprava, úspechy a prerušenie sezóny

Ako vyzerala príprava na Kanároch vrátane čísiel, tréning s Ondrom Cinkom, zlyhanie bezdrôtového radenia, ale aj výborný úspech na Andalucía Bike Race, či vplyv koronavírusu na život profesionála.
Video: Tréning podľa plánu a s osobným trénerom - Mária Hrabovská play_arrow

Video: Tréning podľa plánu a s osobným trénerom - Mária Hrabovská

Ako vyzerá príprava začínajúcej cyklistky, keď jej cieľom je súťaženie s najlepšími ženami u nás? Ako to robí, že zvláda na trenažéri jazdiť aj 20 hodín za týždeň?
Video: Tomáš Višňovský - zimná príprava profesionálneho cyklistu play_arrow

Video: Tomáš Višňovský - zimná príprava profesionálneho cyklistu

Čo sa týka amatérskej a profesionálnej úrovne, je vždy množstvo rozdielov. Dnes sa trochu pozrieme, ako to vyzerá v rámci zimnej prípravy.
keyboard_arrow_up