Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie 4x

X - CROSS mtb séria zrušená PR článok

X - CROSS mtb séria zrušená

Dovoľujeme si Vám oznámiť, že pre nízky počet účastníkov v seriály X - CROSS mtb maratón v Partizánskom sa nebude konať seriál ako celok ale iba jeden pretek a to dňa 13.4. 2013. Sponzor seriálu nám od spoločnej spolupráce odskočil, kvôli nízkemu počtu zaregistrovaných pretekárov.
10. ročník X-CROSS MTB cyklomaratónu PR článok

10. ročník X-CROSS MTB cyklomaratónu

Maratón Medzihorím pre rok 2013 zmenil svoj názov na X-CROSS MTB Maratón. Srdečne Vás pozývame na 10. ročník tohto horského cyklomaratónu, ktorého trať vedie v horskom prostredí medzihoria Vtáčnik a Tribeč a ponúka nielen prekrásne terény ale zároveň poskytuje aj očarujúce pohľady na na okolitú prírodu.
Dual slalom v nákupnom centre - Forum Dual Mall 2013 play_arrow

Dual slalom v nákupnom centre - Forum Dual Mall 2013

Popularita indoor akcii v nákupných centrách stále rastie a je celkom jasné prečo. Pozrite si čerstvé oficiálne video z poslednej akcie Forum Dual Mall 2013.
FORUM DualMall finále - Tomas Slavik vs Michal Prokop play_arrow

FORUM DualMall finále - Tomas Slavik vs Michal Prokop

Indoor akcie naberajú na popularite, tento krát video z finálovej jazdy dual slalomu v nákupnom centre.
Marek Peško vicemajstrom Európy vo four crosse

Marek Peško vicemajstrom Európy vo four crosse

Slovenský reprezentant v horskej cyklistike Marek Peško sa stal vicemajstrom Európy v disciplíne four cross. Dvadsaťštyriročný Pezinčan získal striebornú medailu v poľskom stredisku Szczawno-Zdroj. Vo "veľkom finále" bol na sily slovenského pretekára iba Švéd Felix Beckeman, za Slovákom skončila dvojica Čechov - Lukáš Měchura a Tomáš Slavík.
Propozície Slovenský pohár 4X 2012 – 1. kolo - Kálnica PR článok

Propozície Slovenský pohár 4X 2012 – 1. kolo - Kálnica

Prvé kolo nového Slovenského poháru v 4X už v sobotu v Kálnici.
Vznikol seriál Slovenského pohára 4X PR článok

Vznikol seriál Slovenského pohára 4X

Komisia SZC MTB DH/4X vám s potešením oznamuje vznik oficiálneho seriálu na Slovensku. 4X sériu sme tu posledné roky nemali a okrem minulej sezóny sa titul majstra Slovenska udeľoval na majstráku organizovanom na bikrosovej dráhe. Vzniku Slovenského pohára 4X bránilo niekoľko vecí... od nezáujmu organizátorov cez prakticky neexistenciu fourcrossových tratí, nedostatok tréningových príležitostí... a z toho všetkého aj napokon nezáujem jazdcov.
V Kanade triumf Čecha Kulhavého, M. Lami 73.

V Kanade triumf Čecha Kulhavého, M. Lami 73.

Výsledky sobotňajších pretekov Svetového pohára v horskej cyklistike v kanadskom Monte Saint Anne.
Termíny MTB pretekov v ČR 2012 PR článok

Termíny MTB pretekov v ČR 2012

Komise MTB Českého svazu cyklistiky v uplynulých dnech schválila termíny a místa konání Českých pohárů a mistrovství ČR horských kol pro rok 2012, v disciplinách cross country (XCO), maratón (XCM), fourcross (4X), sjezd (DHI), trial (TR) a nově také sprint (XCE). Kompletní kalendář naleznete v článku.
SP: Polc v zjazde na 35. mieste

SP: Polc v zjazde na 35. mieste

Slovenský reprezentant Filip Polc obsadil v nedeľňajšom finále zjazdu na pretekoch Svetového pohára horských cyklistov v rakúskom Leogangu 35. miesto. Za víťazným Američanom Aaronom Gwinom zaostal slovenský pretekár o viac ako 18 sekúnd. Druhé miesto obsadil Brit Gee Atherton, tretie Juhoafričan Greg Minnaar. Medzi ženami triumfovala Floriane Puginová z Francúzska pred dvojicou Britiek Rachel Athertonovou a Tracy Moseleyovou.
Fort William: Filip Polc 34. v DH

Fort William: Filip Polc 34. v DH

Slovenskému reprezentantovi v horskej cyklistike Filipovi Polcovi sa nedarilo v nedeľňajšom zjazde na pretekoch Svetového pohára v britskom stredisku Fort William. Dvadsaťdeväťročný člen tímu MS Evil Racing skončil s takmer 13-sekundovým mankom na víťazného Juhoafričana Grega Minnaara na 34. mieste. Medzi ženami triumfovala Tracy Moseleyová z Veľkej Británie.
SP: Prvý zjazd sezóny pre Gwina, Polc tridsiaty

SP: Prvý zjazd sezóny pre Gwina, Polc tridsiaty

Víťazmi úvodného zjazdu sezóny v seriáli Svetového pohára sa v juhoafrickom Pietermaritzburgu stali Američan Aaron Gwin a Britka Tracy Moseleyová. V mužskej kategórii sa predstavil aj slovenský reprezentant Filip Polc, s takmer trinásťsekundovým mankom na víťaza ho klasifikovali na 30. priečke.
Formulár sa odosiela
keyboard_arrow_up