Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

MTBIKER magazín - Všetky články a videá

Velitsovci v novej sezóne do Quick Stepu

Slovenskí cyklisti Peter a Martin Velitsovci budú v nasledujúcich dvoch sezónach jazdiť v drese tímu Quick Step. Obaja sú do konca ročníka 2011 viazaní v zoskupení HTC-Highroad. O angažovaní Velitsovcov i Belgičana Stijna Vandenbergha z Kaťuše informovalo prostredníctvom tlačovej správy vedenie Quick Stepu.
Aj v 3. etape na Okolo Poľska triumf Kittela, Sagan 11.

Víťazom utorňajšej 3. etapy pretekov WorldTour Okolo Poľska, ktorá viedla z Bedzinu do Katovíc a merala 135,7 km, sa stal Nemec Marcel Kittel. Jazdec tímu Skil - Shimano triumfoval časom 3:09:29 h a získal zatiaľ všetky tri etapové vavríny na tomto podujatí. Kittel si zároveň udržal žlté tričko pre lídra pretekov. Druhý skončil v utorok Francúz Romain Feillu, ktorý sa dostal v priebežnom poradí na štvrtú pozíciu a tretiu priečku obsadil Dán Jonas Aaen Jörgensen.
Fotoreport: INTERSPORT Stupava Trophy 2011

V sobotu sa konal jeden z vrcholov slovenskej mountainbikovej sezóny - Stupavský MTB Maratón. Na 42km a 76km si to rozdalo v daždivom počasí vyše 650 bikerov. Krátku trať zvládol najrýchlejšie Rado Bíroš a dlhú Karel Hartl. Prinášame vyše 300 fotiek.
Fotoreport: Detský maratónik v Stupave

V čase, keď sa postarší bikeri premávali v Malých Karpatoch, nastupujúca generácia cyklistov si to rozdala priamo v Stupave na 420 metrovom okruhu. O tvrdé súboje jednoznačne núdza nebola a podľa fotiek si to všetci účastníci náležite užívali.
V Dohňanoch od štvrtka ME v cross country

Spolu 399 jazdcov z 26 krajín sa predstaví na tohtotýždňových majstrovstvách Európy v cross country horských cyklistov v Dohňanoch neďaleko Púchova. Na Slovensku sa zíde kompletné európska špička, chýbať nebudú ani obhajcovia zlatých medailí z minuloročného kontinentálneho šampionátu Čech Jaroslav Kulhavý a Švajčiarka Katrin Leumannová.
Sagan v 2. etape Okolo Poľska na skvelom 6. mieste

Po včerajšom 11. mieste v úvodnej etape Okolo Poľska, sa v dnešnej druhej etape (Czestochowa – Dabrowa Górnicza, 162 km) slovenský cyklista Peter Sagan vo farbách Liquigas-Cannondale opäť nestratil a v záverečnom špurte obsadil skvelú 6. pozíciu. Zvíťazil Nemec Kittel (SKIL-Shimano) pred Austrálčanmi Hausslerom a Brownom. V celkovom poradí patrí Petrovi 8. priečka!
Na olympijskej trati úspešní Absalon a Pendrelová

Dvojnásobný olympijský víťaz Julien Absalon triumfoval v nedeľňajších testovacích pretekoch na trati v anglickom Londýne, na ktorej sa uskutočnia súťaže v cross country horských cyklistov na budúcoročných olympijských hrách. Tridsaťročný Francúz o 80 sekúnd zdolal Švajčiara Christopha Sauera, tretí skončil rakúsky jazdec Karl Markt.
Zjazd v Bachledovej doline pre Polca a Pialovú

Výsledky nedeľňajšieho 4. kola Slovenského pohára v zjazde horských cyklistov v Bachledovej doline.
Peter Sagan na úvod Okolo Poľska jedenásty

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v úvodnej etape pretekov WorldTour Okolo Poľska, ktorá viedla z Pruszkówa do Varšavy a merala 101,5 km, v hromadnom špurte pelotónu 11. miesto. Druhý slovenský zástupca Martin Velits bol tiež v hlavnom poli a finišoval na 168. priečke. Etapový vavrín si vybojoval Nemec v službách tímu Skil-Shimano Marcel Kittel.
Matej Jurčo úspešný na Okolo Mazovska

Slovenský cyklista Matej Jurčo z Dukly Trenčín Merida obsadil 4. miesto na štvoretapových pretekoch Okolo Mazovska v Poľsku. Základ úspechu položil Jurčo už v prvej etape, ktorú vyhral. Lipták získal na Okolo Mazovska celkovo 20 bodov do kontinentálneho rebríčka UCI.
Gilbert víťazom ďalšej jednorazovky, P. Velits 44.

Belgičan Philippe Gilbert potvrdil skvelú tohtoročnú formu a vyhral ďalšie jednoetapové preteky. V sobotu sa presadil na Clásice San Sebastian. S náskokom 12 sekúnd triumfoval pred Španielom Carlosom Barredom a svojím krajanom Gregom van Avermaetom. V horúcom počasí ukázal Gilbert svoj typický záver, keď nastúpil po zjazde po záverečnom prejazde Jaizkibelu asi 3 km pred páskou a sólovo prišiel do cieľa.