Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Cyklistika

Test: Montážny stojan Cyclo Tools - ideálna voľba na domáci i profesionálny servis

Montážny stojan je medzi bikermi čoraz žiadanejší produkt. Na trhu je mnoho značiek a verzií montážnych stojanov s rôznymi funkciami. Do MTBIKER centra v Hrádku sa nám dostal na test stojan od anglickej značky Cyclo Tool resp. Weldtide. Na stojane sme vykonávali rôzne jednoduchšie či zložitejšie servisné úkony a samozrejme sme s jeho pomocou skladali nové bicykle.
Slováci majú za sebou úspešné Rio s 11 medailami, pričom Metelka vybojoval 3 a Kuril 1

Z pohľadu Slovenska sa v nedeľu končia mimoriadne úspešné XV. paralympijské hry v Riu de Janeiro, kde dvadsaťdeväť reprezentantov SR bojovalo o čo najlepšie umiestnenia a cenné kovy. Z mesta karnevalov spod sochy Krista si slovenská výprava odvezie dovedna až jedenásť medailí, z toho päť zlatých a po tri strieborné aj bronzové.
Skvelý Jozef Metelka pokračuje v medailových výsledkoch a v časovke vybojoval zlato

Až dve medaily získalo Slovensko v stredajšej cyklistickej časovke na XV. paralympijských hrách v brazílskom Riu de Janeiro. V kategórii C4 sa o ne postarali Jozef Metelka a Patrik Kuril. Tridsaťročný Jozef Metelka si na 30 km vybojoval zlato a 36-ročný rodák z Partizánskeho Kuril získal bronz. Slováci majú v Riu už 5 zlatých, 2 strieborné a 1 bronzovú medailu.
Sagan v Montreale druhý, triumf Van Avermaeta

Slovenský úradujúci majster sveta Peter Sagan skončil na druhom mieste v nedeľňajších cyklistických pretekoch World Tour Grand Prix Cycliste de Montreal v Kanade. Dvadsaťšesťročný Žilinčan v drese Tinkoffu nestačil v špurtérskom závere malej skupinky po vyše 200 kilometroch len na olympijského šampióna z Ria de Janeiro Grega van Avermaeta z tímu BMC Racing. Belgičan dokonale odplatil Slovákovi prehru spred dvoch dní v Québecu. Na treťom mieste skončil Diego Ulissi zo zoskupenia Lampre-Merida.
Zlatá jazda a hlavne riadna oslava víťazstva Jozefa Metelku v Riu

"Keď som ho už videl pred sebou, tak som do toho šliapol, aby som ho chytil. Podarilo sa, som veľmi rád,“ povedal 30-ročný rodák z Piešťan a doplnil "Stáť na stupni pre víťazov so zlatom na krku a počúvať slovenskú hymnu je krásny pocit. Jozef Metelka sa stal suverénnym víťazom sobotňajších stíhacích pretekov mužov kategórie C4 na 4 kilometre na Hrách XV. paralympiády v brazílskom Riu de Janeiro.
Jozef Metelka predviedol absolútne famózny výkon na velodróme v Riu de Janeiro a vybojoval zlato

Slovenský reprezentant v cyklistike Jozef Metelka sa stal suverénnym víťazom sobotňajších stíhacích pretekov mužov kategórie C4 na 4 kilometre na Hrách XV. paralympiády v brazílskom Riu de Janeiro. Tridsaťročný rodák z Piešťan bezkonkurenčne vyhral kvalifikáciu v paralympijskom rekorde a vo večernom finále na miestnom Olympijskom velodróme zdolal Austrálčana Kyla Bridgwooda.
Majstrovstvá SR v časovke družstiev - fotografie a výsledky

V obci Teplička nad Váhom sa minulú nedeľu konali Majstrovstvá SR v časovke družstiev. O titul majstra pritom súťažili cyklisti od žiackych až po kategóriu mužov. Preteky v kategórií kadetiek, junioriek a žien sa však pre nízky počet prihlásených neuskutočnili.
Reportáž: ŠKODA Slovenský raj 2016 – opäť letecký deň, ale hlavne konečne zábavný

Séria ŠKODA BIKE OPEN TOUR sa definitívne blíži ku koncu. Posledné 6. kolo a finále padlo opäť na Slovenský raj. Ten bikerov po dlhom čase privítal aj krásnym počasím a už som sa konečne nemusel do poslednej chvíle schovávať v aute a hovoriť si, aké super je jazdiť, keď leje...
Chromag – doplnky z kolísky freeridu, Kanady PR článok

Chromag – doplnky z kolísky freeridu, Kanady

Ak sa povie „garážovka“, tak práve táto kanadská spoločnosť je jej ideálny predstaviteľ. To ale nijako neznižuje kvalitu ich výrobkov, práve naopak. Kvalita sa prejaví veľmi rýchlo, veď tieto produkty jazdia a testujú borci ako sú Brandom Semenuk, Kyle Jameson, Graham Agassiz, Mat Hunter a ďalší...
Slovenské ubytovanie v rakúskom raji oddychu PR článok

Slovenské ubytovanie v rakúskom raji oddychu

Len 3 hod. cesty od Bratislavy sa nachádza “zelené srdce rakúska” - spolková krajina Štajersko, ako stvorená pre cyklistiku, ale tiež kopec ďalších aktivít. A ak budete niekedy hľadať ubytovanie v lokalite Saltzkammergut, tak vedzte, že jeden pohodový penzión tu má aj Slovák Roman Rajták, odporúčaný viacerými našimi bikermi.
Defekty Sagana mrzia, ale bola to cenná skúsenosť a prečo nemali defekt medailisti?

Famózny štart a skvelá tretia pozícia pri prejazde prvého okruhu. Potom sa však na bicykel Petra Sagana v olympijských pretekoch v cross country začala lepiť smola. Prvý defekt a hlboký prepad v priebežnej výsledkovej listine. Potom druhý defekt a definitívny koniec nádejí. Jeden z najlepších svetových cestných cyklistov súčasnosti nebude v dobrom spomínať na svoju olympijskú premiéru na horskom bicykli.
Schurter sa dočkal zlata, Sagana pribrzdili defekty a nakoniec ho pred šiestym zo siedmich okruhov stiahli z trate

Švajčiar Nino Schurter sa stal olympijským víťazom v pretekoch cross country v horskej cyklistike v Riu de Janeiro. Jeho víťazný čas bol 1:33:28 h. Sedemnásobný majster sveta po striebre z Londýna 2012 a bronze z Pekingu 2008 sa konečne dočkal najväčšieho úspechu. Striebornú medailu si s odstupom 50 sekúnd vybojoval český reprezentant Jaroslav Kulhavý, ktorý neobhájil titul z Londýna.