Najnovšie články z kategórie Dukla Trencin

Rozhovor: Čo chýbalo, aby som bol profíkom – Ľuboš Malovec

Ako to funguje pri snahe získať profesionálnu zmluvu vo svetovej cestnej cyklistike, prezradí zo svojich skúseností Trnavčan Ľubo.
V profesionálnom pelotóne aj tri slovenské tímy

Slovensko bude mať v sezóne 2014 tri kontinentálne cyklistické tímy. Po Dukle Trenčín Trek, ktorá už s licenciou Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) jazdí niekoľko rokov, získali štatút kontinentálneho družstva aj CK Banská Bystrica a Epic Janom Greenway so sídlom v Dohňanoch.
Kováč skončil celkovo druhý na Okolo Maroka

Slovenský cyklista Maroš Kováč obsadil konečné druhé miesto na desaťetapových pretekoch Okolo Maroka. O výsledkoch rozhodla už druhá etapa, ktorá výrazne roztrhala pelotón. Kováč v nej finišoval druhý s náskokom pred súpermi.
Slováci sú na pretekoch Okolo Maroka naďalej úspešní

Slovenskí cyklisti pokračujú v kvalitných výkonoch na pretekoch Okolo Maroka, na ktorých bol zatiaľ v každej etape jeden z nich na stupňoch pre najlepších. Šnúru úspechov natiahol Roman Broniš, ktorý v 6. etape finišoval na 2. mieste, keď vyhral špurt štvorčlennej skupiny. Do príslušného kontinentálneho rebríčka UCI si pripísal jazdec Dukly Trenčín Trek 5 bodov. Celkovo si Slováci vybojovali v Maroku už 24 bodov do kontinentálneho rebríčka UCI.
Mahďar tretí v tretej etape na Okolo Maroka

Aj v tretej etape cyklistických pretekov Okolo Maroka sa postavil na stupne pre najlepších jazdec Dukly Trenčín Trek. Po Matejovi Jurčovi a Marošovi Kováčovi sa to podarilo Martinovi Mahďarovi, ktorý finišoval na 3. priečke.
Kováč skončil druhý v náročnej etape v Maroku

Slovenský cyklista Maroš Kováč obsadil 2. miesto v druhej etape pretekov Okolo Maroka a do kontinentálneho rebríčka UCI si pripísal 5 bodov. Po náročných 153 km zaostal jazdec Dukly Trenčín Trek za víťazným Mathieuom Pergetom o 7:03 min. Trenčanom sa zatiaľ na africkom kontinente darí, v prvej etape finišoval druhý Matej Jurčo.
Michael Kolář víťazom pretekov UCI Košice - Miškovec

Slovenský cyklista Michael Kolář z Dukly Trenčín - Trek sa stal víťazom sobotňajších pretekov Košice - Miškovec, ktoré boli súčasťou medzinárodného kalendára UCI a bojovalo sa na nich o body do kontinentálneho rebríčka. Po Petrovi Saganovi je druhým Slovákom, ktorý sa presadil v roku 2013 na pretekoch medzinárodného kalendára.
Dukla Trenčín Trek chce potvrdiť líderskú pozíciu v SR

Dukla Trenčín Trek zostáva aj v sezóne 2013 jediným profesionálnym cyklistickým tímom na Slovensku. Do nového ročníka vstupuje s obmeneným družstvom, jeho oporami budú rovnako ako vlani Maroš Kováč a Roman Broniš, k nim pribudol Matej Jurčo, ktorý sa do Dukly vrátil po roku v tíme Whirlpool-Author.
Kolář v Maroku so životným úspechom

Slovenský cyklista Michael Kolář, pôsobiaci v tíme Dukla Trenčín Trek, si vo štvrtok na marockej jednorazovke s názvom Challenge Ben Guerir vyjazdil životný úspech. V špurte vedúcej skupiny si vybojoval druhé miesto, za ktoré získal cenných 30 UCI bodov. Podujatie je zaradené do druhej kategórie kalendára UCI Africa Tour a 19-ročný Slovák na ňom štartoval premiérovo.
Tím z B. Bystrice sa chce porovnávať s Duklou Trenčín

Novovznikajúci poloprofesionálny cyklistický tím v Banskej Bystrici má ambíciu porovnávať sa v budúcnosti s profesionálnym zoskupením Dukla Trenčín. Do novej sezóny vstupujú Banskobystričania s hlavným generálnym partnerom Merida, ktorý vlani ukončil spoluprácu práve s trenčianskou Duklou.
Pre Duklu Trenčín budú vrcholmi Okolo Slovenska a M-SR

Dukla Trenčín Trek je jediným na Slovensku registrovaným kontinentálnym cyklistickým tímom. V roku 2012 bude v jej drese jazdiť 12 cyklistov, sedem patrí do kategórie do 23 rokov a päť do kategórie elite. "Sme najstabilnejší cyklistický tím na Slovensku. Vychovali sme množstvo dobrých pretekárov, v našom klube jazdili aj bratia Velitsovci, Saganovci či vicemajster sveta Milan Dvorščík," povedal tímový manažér Dukly Trenčín Trek Ján Valach.