Články v kategórii 'Junior' (13 - 24 z 24 článkov)

17.01.2013 2 367 3 1

Čo sa za mlada vo Whistleri naučíš...

Juniorský titul získala Garnerová

22.09.2012 1 175 0

Britka Lucy Garnerová sa stala v holandskom Valkenburgu juniorskou majsterkou sveta v cestnej cyklistike. Po 80,5 km sa presadila v špurte vedúcej 21-člennej skupiny pred Nórkou Eline Brustadovou a a Taliankou Anna Zitou Mariou Strickerovou.

Arndtová obhájila časovkársky titul

18.09.2012 1 288 0

Nemka Judith Arndtová obhájila v holandskom Valkenburgu titul majsterky sveta v cyklistickej časovke. Druhý dúhový dres v rade získala po víťazstve na 24,1 km trati po cestách provincie Limburg o 34 sekúnd pred Američankou Evelyn Stevensonovou. Bronz si vybojovala Linda Melanie Villumsenová z Nového Zélandu. Arndtová bola pred vyše mesiacom na olympijských hrách v Londýne v časovke strieborná za Američankou Kristin Armstrongovou. Celkovo je to jej tretí triumf na majstrovstvách sveta v kariére, v roku 2004 vyhrala preteky s hromadným štartom. Slovensko nemalo v ženskej časovke zastúpenie. Druhýkrát na MS v kariére štartovala česká rýchlokorčuliarka Martina Sáblíková. Dvojnásobná olympijská víťazka napokon skončila na 9. mieste a v porovnaní s vlaňajškom sa výrazne zlepšila.

Titul v časovke junioriek získala Barkerová

18.09.2012 1 109 0

Britská cyklistka Elinor Barkerová sa stala juniorskou majsterkou sveta v časovke. V holandskej provincii Limburg triumfovala na 15,6 km dlhej trati do Valkenburgu pred Dánkou Cecile Uttrup Ludwigovou a Holanďankou Demi De Jongovou. Slovensko nemalo zastúpenie.

Svendsen juniorským šampiónom, Daško 34.

17.09.2012 1 642 0

Nór Oskar Svendsen sa stal juniorským majstrom sveta v časovke cestných cyklistov. Trať dlhú 26,6 km v holandskej provincii Limburg medzi Landgraafom a Valkenburgom zvládol za 35:34 min a o 7 sekúnd zdolal Slovinca Mateja Mohoriča. Bronz si vybojoval Nemec Maximilian Schachmann. Slovenský reprezentant Mário Daško obsadil 34. miesto, za novým šampiónom zaostal o 1:45 min.

Triatlon: Kuriačková skončila tretia v Španielsku

02.09.2012 940 0

Slovenská reprezentantka v triatlone Ivana Kuriačková obsadila 3. miesto v pretekoch Európskeho pohára junioriek v španielskom Aquilase. Slovákom sa v tomto španielskom mestečku darí, v sobotu v ňom získal Richard Varga na majstrovstvách Európy mužov do 23 rokov striebornú medailu. Informáciu priniesla oficiálna webová stránka Slovenského zväzu triatlonu.
Mladí Slováci sa nepresadili

12.08.2012 2 206 0

Súhrn výsledkov majstrovstiev Európy mužov do 23 rokov a juniorov v cestnej cyklistike v holandskom Zeelande:

MS: Ženy, Juniori, Juniorky a Muži do 23 poznajú víťazov

24.09.2011 1 608 0

Francúz Pierre-Henri Lecuisinier sa stal v dánskom Rudersdale na predmestí Kodane novým majstrom sveta v cestnej cyklistike juniorov. V dramatickom finiši sobotňajších predpoludňajších pretekov odsunul na ďalšie pódiové priečky Belgičana Martijna Degreveho a Holanďana Stevena Lammertinka. Osemnásťročný talent Lecuisinier potvrdil úlohu jedného z favoritov, tento rok vyhral už aj majstrovstvá Európy.
MS: V utorok tituly pre Arndtovú a Wurtz Schmidta

21.09.2011 1 334 0

Nemka Judith Arndtová si druhýkrát v kariére vybojovala dúhový dres majsterky sveta v cestnej cyklistike. V utorok zvíťazila v časovke žien na 27,8 km na svetovom šampionáte v Kodani a pridala ďalší úspech k zlatu z pretekov s hromadným štartom na MS 2004. Tridsaťpäťročná Arndtová triumfovala s náskokom 21 sekúnd pred Lindou Melanie Villumsenovou z Nového Zélandu. Bronz si vybojovala obhajkyňa prvenstva Emma Pooleyová z Veľkej Británie.
MS: Titul pre favorizovaného Durbridgea, Schwabik 62.

20.09.2011 1 907 0

Austrálčan Luke Durbridge potvrdil úlohu najväčšieho favorita a stal sa v dánskej Kodani majstrom sveta v cyklistickej časovke mužov do 23 rokov. Trať dlhú 35,2 km v centre Kodane zvládol za 42:47 min a triumfoval s 35-sekundovým náskokom pred domácim cyklistom Rasmusom Christianom Quaadem. + Čistiace auto vygumovalo cieľovú čiaru
Juniorské tituly pre Neffovú a Schuermansa, Lami 10.

05.08.2011 1 400 0

Majsterkou Európy v cross country horských cyklistov sa pre rok 2011 stala Švajčiarka Jolanda Neffová. Osemnásťročná pretekárka v cieli kontinentálneho šampionátu v slovenských Dohňanoch predstihla svoju krajanku Lindu Indergandovú o 28,186 s, bronzovej Nemke Johanne Techtovej „nadelila“ 1:07,957 min. Jediná Slovenka v štartovom poli Adriana Milotová preteky nedokončila.
Gavenda celkovým víťazom SP juniorov

22.01.2006 591 3 0

Slovák Róbert Gavenda sa stal celkovým víťazom Svetového pohára juniorov 2005/06 v cyklokrose. V záverečných pretekoch päťdielneho seriálu v holandskom Hoogerheide obsadil úradujúci majster Európy 6. miesto, čo na celkové prvenstvo stačilo. Preteky juniorov v holandských terénoch vyhral Francúz Yannick Martinez. Gavenda si za šiestu priečku pripísal do hodnotenia SP 30 bodov a seriál vyhral s náskokom 49 bodov pred Belgičanom Tomom Meeusenom.