Kliknutím prejdeš na

Články v kategórii 'Peter Sagan' (433 - 444 z 731 článkov)

Peter Sagan druhý na prvej belgickej klasike

22.03.2013 1 876 1 0

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil 2. miesto na ďalšom podujatí WorldTour - pretekoch E3 Harelbeke v Belgicku. Na 212 km trati sa presadil Švajčiar Fabian Cancellara, ktorý si vybojoval prvé víťazstvo od prológu na Tour de France 2012. Švajčiar v službách tímu RadioShack Leopard atakoval 30 km pred cieľom a postupne si na skupinu, v ktorej jazdil aj Peter Sagan, vypracoval minútový náskok. Ten si udržal až do cieľa a tešil sa z tretieho prvenstva v posledných štyroch ročníkoch týchto pretekov. Jeho víťaznú šnúru prerušil vlani Tom Boonen, ktorý tentoraz skončil siedmy.

Peter Sagan je už piaty vo svetovom rebríčku UCI

17.03.2013 1 314 0

Slovenský cyklista Peter Sagan sa posunul po pretekoch Miláno - San Remo na 5. miesto svetového rebríčka UCI. Dvadsaťtriročný jazdec tímu Cannondale obsadil v nedeľu na slávnej klasike 2. priečku a získal 80 bodov do renkingu, ktoré pridal k doterajším 12 bodom z Tirreno - Adriatico. Sagan bol v predchádzajúcom vydaní rebríčka na 25. pozícii.
Sagan druhý na skrátenom Miláno - San Remo

17.03.2013 3 134 4 0

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v prvej tohtoročnej klasike Miláno - San Remo 2. miesto. Dvadsaťtriročný jazdec tímu Cannondale bol blízko k prvému víťazstvu na niektorom z veľkých jednodňových pretekov, ale na cieľovej páske ho prešpurtoval Nemec Gerald Ciolek. Na 3. mieste skončil Švajčiar Fabian Cancellara.
Peter Sagan patrí medzi favoritov Miláno - San Remo

15.03.2013 1 830 0

Slovenský cyklista Peter Sagan bude patriť medzi favoritov prvej veľkej klasiky sezóny Miláno - San Remo. Preteky s podtitulom La Primavera sa uskutočnia v nedeľu 17. marca. Dvadsaťtriročný Slovák ukázal dobrú formu na Tirreno - Adriatico, kde vyhral dve etapy a vďaka aktivite v úniku pomohol bývalému kolegovi z Liquigasu Vincenzovi Nibalimu k celkovému prvenstvu.

Petrovia Sagan a Velits v elitnej tridsiatke rebríčka UCI

13.03.2013 1 330 0

Slovenskí cyklisti Peter Sagan a Peter Velits sú vďaka výsledkom na posledných pretekoch World Tour v najlepšej tridsiatke rebríčka Medzinárodnej cyklistickej únie. Saganovi patrí vďaka 12 bodom z podujatia Tirreno - Adriatico 25. priečka, Velits vybojoval na Paríž - Nice šesť bodov a je o päť priečok nižšie ako jeho krajan. Lídrom poradia UCI je Austrálčan Richie Porte. Víťaz Paríž - Nice má dvojbodový náskok pred Holanďanom Tomom Jeltem Slagterom.
Peter Sagan vyhral 6. etapu na Tirreno - Adriatico

11.03.2013 2 187 1 0

Slovenský cyklista Peter Sagan dosiahol druhý etapový triumf na podujatí World Tour Tirreno - Adriatico, keď vyhral pondelkovú 6. etapu so štartom i cieľom v Porto Sant'Elpidio. Po 209 km sa presadil v záverečnom špurte vedúcej trojčlennej skupiny pred Vincenzom Nibalim z Talianska a Joaquimom Rodríguezom zo Španielska.
Peter Sagan vyhral 3. etapu Tirreno - Adriatico

08.03.2013 2 236 2 0

Slovenský cyklista Peter Sagan sa stal víťazom piatkovej 3. etapy pretekov Tirreno - Adriatico, ktorá viedla z Indicatore do Narni Scalo a merala 190 km. Dvadsaťtriročný Žilinčan zvládol skvele v daždivom počasí finiš, vyviezol sa za súpermi a nastúpil 100 m pred cieľom. V šprinte odsunul Sagan na ďalšie priečky Marka Cavendisha z Veľkej Británie a Andrého Greipela z Nemecka. Lídrom Tirreno - Adriatico zostal naďalej Cavendish z tímu Omega Pharma-Quick Step.

Peter Sagan finišoval na Tirreno - Adriatico na 9. mieste

07.03.2013 2 212 2 0

Austrálčan Matthew Goss sa stal víťazom štvrtkovej 2. etapy cyklistických pretekov Tirreno - Adriatico, ktorá viedla zo San Vincenza do Indicatore a merala 232 km. Jazdec tímu Orica GreenEdge sa presadil v šprinte celého pelotónu a dosiahol prvý tohtoročný vavrín.

Cavendish varuje pred Petrom Saganom

06.03.2013 1 545 0

Britský cyklista Mark Cavendish varuje pred formou Slováka Petra Sagana, podľa jeho slov etapové koncovky na nadchádzajúcom podujatí Tirreno - Adriatico nemusia byť záležitosťou len jeho súboja s ďalším elitným šprintérom Andrém Greipelom. Trio skvelých cyklistov sa v jedných pretekoch postaví proti sebe prvýkrát v roku 2013. Peter Sagan je v dobrej fazóne, čo dokázal prvým a druhým miestom na minulotýždňových jednorazových pretekoch v Taliansku.

Peter Sagan skončil druhý na Strade Bianche

02.03.2013 1 816 3 0

Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval na 2. mieste v sobotňajších pretekoch Strade Bianche v okolí Sieny. Dvadsaťtriročného rodáka zo Žiliny zdolal v Toskánsku len Talian a tímový kolega z Cannondale Moreno Moser.
Peter Sagan zvíťazil na GP di Camaiore

28.02.2013 2 819 0

Slovenský cyklista Peter Sagan dosiahol svoje tretie tohtoročné víťazstvo, keď sa presadil v koncovke na štvrtkových jednorazových pretekoch GP di Camaiore v Taliansku. V záverečnom súboji zdolal Talianov Diega Ulissiho a Rinalda Nocentiniho.

Peter Sagan sa doliečil a čakajú ho prvé európske štarty

27.02.2013 872 0

Slovenský cyklista Peter Sagan si už doliečil zápal priedušiek z Ománu a vo štvrtok ho čaká prvý súťažný štart v sezóne 2013 v Európe, keď nastúpi na preteky GP di Camaiore v Taliansku. Sagan vyhral v Ománe dve etapy, bol silný v koncovkách a nemal problém ani v kopcoch. O sily ho však oberala choroba. Na GP di Camaiore povedie tím Cannondale, v ktorom nechýbajú ani Moreno Moser a Damiano Caruso.