Články v kategórii 'Peter Sagan' (445 - 456 z 731 článkov)

21.02.2013 2 707 0

Ako sa rodí legenda...
Froome vyzliekol v Ománe Sagana z červeného dresu

14.02.2013 1 646 0

Slovenský cyklista Peter Sagan prišiel vo štvrtkovej 4. etape pretekov Okolo Ománu o červený dres lídra. V etape s náročným dojazdom na vrchol Jabal Al Akhdar za najlepšími zaostal a novým lídrom podujatia sa stal Brit Chris Froome z tímu Sky.
Peter Sagan vyhral aj 3. etapu Okolo Ománu

13.02.2013 2 208 2 0

Slovenský cyklista Peter Sagan dosiahol na pretekoch Okolo Ománu druhý čiastkový úspech, po druhej vyhral aj stredajšiu tretiu etapu, ktorá viedla z Nakhal Fortu do Wadi Dayqah Damu a merala 190 km. Dvadsaťtriročný jazdec tímu Cannondale potvrdil prvenstvom postavenie lídra pretekov a aj vo štvrtok si oblečie červené tričko. Obhajca vlaňajšieho celkového víťazstva na Okolo Ománu Peter Velits figuroval v stredu vo výsledkoch na 9. mieste.
Peter Sagan víťazom 2. etapy Okolo Ománu a novým lídrom

12.02.2013 1 957 0

Slovenský cyklista Peter Sagan zvíťazil v utorňajšej 2. etape pretekov Okolo Ománu na trati z Fanja in Bidbid do Al Busanu (146 km) a prepracoval sa na čelo celkového poradia tohto podujatia, vedie s 9-sekundovým náskokom.

Peter Velits zdolal v špurte Petra Sagana

11.02.2013 1 481 0

Nemec Marcel Kittel sa stal víťazom úvodnej etapy cyklistických pretekov Okolo Ománu, ktorá viedla z Al Musannahu do sídla univerzity Sultan Qaboos a merala 162 km. Tričko lídra podujatia získal po víťaznom špurte, v ktorej zdolal Davida Appollonia a Francúza Nacera Bouhanniho. Hromadnú koncovku zvládol z dvojice Slovákov lepšie Peter Velits. Obhajca prvenstva na Okolo Ománu finišoval na 30. mieste, Peter Sagan prišiel do cieľa na 32. pozícii.

Peter Sagan prvýkrát v roku 2013 na pódiu

27.01.2013 1 793 0

Slovenský cyklista Peter Sagan dosiahol prvé pódiové umiestnenie v roku 2013. V nedeľňajšej záverečnej 7. etape pretekov Tour de San Luis, ktorá viedla zo San Luis do Juany Koslay a merala 154,7 km, finišoval 23-ročný jazdec tímu Cannondale na 2. mieste. Sagana zdolal iba Talian Mattia Gavazzi. V nedeľu sa rozhodovalo v hromadnom špurte pelotónu.

Contador vyhral 6. etapu Tour de San Luis

27.01.2013 1 772 0

Španiel Alberto Contador sa stal víťazom sobotňajšej 6. etapy cyklistických pretekov Tour de San Luis, ktorá končila po 156,6 km na vrchole Mirador del Sol. Hviezda v službách Saxo-Tinkoff bojovala v závere o prvenstvo s dvojicou Daniel Díaz a Alex Diniz, s ktorými ušiel v závere cieľového stúpania.

Díaz sa stal novým lídrom Tour de San Luis

25.01.2013 1 015 0

Triumfom domácich argentínskych cyklistov sa skončila 5. etapa pretekov Tour de San Luis z Juany Koslay na vrchol La Carolina, ktorá merala 169,8 km. V náročnej previerke sa presadil Emanuel Domingo Guevara Arguello, ktorý v závere zdolal Daniela Díaza. Ten sa vďaka náskoku pred súpermi stal novým lídrom podujatia.

Kwiatkowski novým lídrom Tour de San Luis

24.01.2013 966 0

Kanaďan Svein Tuft potvrdil svoje časovkárske kvality a stal sa víťazom 4. etapy cyklistických pretekov Tour de San Luis v Argentíne, ktorou bola časovka na 19,2 km v okolí San Luis. Jazdec tímu Orica GreenEdge triumfoval s náskokom 7 sekúnd pred Leandrom Messineom z Argentíny.

Peter Sagan i Martin Velits stratili, lídrom Diniz

24.01.2013 1 127 0

Brazílčan Alex Diniz z tímu Funvic Brasilinvest vyhral vďaka nástupu v cieľovom stúpaní 3. etapu cyklistických pretekov Tour de San Luis, ktorá merala 173,1 km a viedla z La Punty do Mirador del Potrera. Dvadsaťsedemročný cyklista, ktorý si v rokoch 2009 až 2011 odpykával dištanc za užívanie EPO, je aj novým lídrom podujatia. Diniz vyhral s náskokom 24 sekúnd pred Talianom Maurom Santambrogiom a Poliakom Michalom Kwiatkowským. Rovnaké je aj celkové poradie.

Peter Sagan v Argentíne aj v utorok piaty

22.01.2013 1 150 0

Slovenský cyklista Peter Sagan skončil aj v 2. etape pretekov Tour de San Luis v Argentíne na 5. mieste. Po 171,4 km vyhral súboj z Tilisaraoy do Terraza del Portezuelo Talian Sacha Modolo, ktorý v cieľovej rovinke v menšom stúpaní zdolal Brita Marka Cavendisha. Na 3. mieste finišoval Austrálčan Howard, pred Sagana sa dostal ešte Belgičan Jens Debusschere.

Peter Sagan začal rok 5. miestom, triumf Cavendisha

21.01.2013 1 334 2 0

Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval v pondelkovej prvej etape pretekov Tour de San Luis v Argentíne na 5. mieste. V hromadnom špurte 164 km dlhej etapy zo San Luis do Villa Mercedes sa presadil britský šprintér v službách Omega Pharma-QuickStep Mark Cavendish. Sagana zdolali aj Taliani Sacha Modolo a Alessandro Petacchi a Austrálčan Leigh Howard. V pelotóne prišiel do cieľa aj Martin Velits, ktorý v etape pomáhal Cavendishovi.