Články v kategórii 'Polsko' (13 - 24 z 25 článkov)

27.12.2013 4 324 1 6

Na druhej strane Tatier sa chystá čosi veľké. Najväčší projekt v histórii poľských bikeparkov by mal uzrieť svetlo sveta už v budúcej sezóne.
Poprední jazdci zavítajú na budúci rok aj na Slovensko

04.10.2013 2 117 0

Poprední svetoví cyklisti na budúci rok prvýkrát zavítajú aj na Slovensko. Po slovenských cestách sa pôjde jedna z etáp pretekov Okolo Poľska, ktoré sú súčasťou elitného kalendára World Tour. Na podujatí štartujú všetky elitné tímy. Okolo Poľska by sa podľa čerstvo zverejneného kalendára WorldTour mali uskutočniť od 3. do 9. augusta. Pre mnohých cyklistov budú generálkou na Vueltu a Espaňa (23. augusta - 14. septembra). Detaily slovenskej časti pretekov ešte organizátori dolaďujú.
Ďalšie body do hodnotenia UCI na JBG-2 MTB RACE

14.08.2013 3 019 2 1

Ďalšie body do rangingu UCI získali v sobotu slovenskí reprezentanti na JBG-2 MTB RACE, pretekoch kategórie UCI C2 v Ustroni v Poľsku. V kategórii Muži Elite obsadil Michal Lami 2. miesto (20 bodov), Martin Haring 5. miesto (10 bodov) a Jozef Bebčák 10. miesto (1 bod). František Lami skončil v kategórii U23 na 2. mieste (6 bodov).
Sony VAIO Joy Ride Fest

30.04.2013 1 612 0

Koncom mája 2013 sa mestečko Kluszkowce na juhu Poľska premení na mesto cyklistiky v srdci Európy. 11 hudobných koncertov, NS Bikes Slopestyle, Diamondback Downhill, NS Bikes Pumptrack, Koxx Fighters Trial, EMTB Enduro, New Era Dual slalom, XC a maratón - toto všetko môžete zažiť na druhom ročníku najväčšieho bike festivalu v Poľsku.
Pozvánka na najväčšie a najprestížnejšie preteky DH v Poľsku

PR 19.04.2013 3 277 3 0

Už budúci víkend odštartujú neďaleko slovenských hraníc najväčšie a najprestížnejšie preteky DH v Poľsku. Závod vo Wisle je prvým pretekom trojdielnej DH série.
Prológ Pretekov karpatských kuriérov zrušili

03.05.2012 1 789 0

Poľsko-slovenské cyklistické Preteky karpatských kuriérov kategórie UCI Europe Tour (2.2U) pre jazdcov do 23 rokov sa mali v stredu začať prológom na 1,3 km v Tarnówe, ale pre nepriazeň počasia ho zrušili.
Na Downhil Conteste vo Wisle víťazne Filip Polc

PR 30.04.2012 2 727 2 0

Reportik od Filipa Polca: Posledny vikend sme uz tradicne zavitali na uvodny pretek sezony do Polska. UCI kategoria, dostupna vzdialenost a hlavne slnecne pocasie prilakalo haldy bikerov z Polska, Slovenska, Ceska a aj Lotiska, ktori si to chceli vyskusat na velmi peknej trati plnej zakrut a skokov.
Pozvánka pre slovenských jazdcov na Downhill Contest 2012 do Poľska

PR 24.04.2012 3 585 0

Prišlo od našich severných susedov (dokonca po Slovensky): Kto si chce vyskúšať poľský DH, máte možnosť 27 apríl Wisła – Stozek (kúsok od hraníc), 21 júl Zawoja – Mosorny Gron, 09 september Miedzybrodzie Bialskie - Zar.
Powerade marathon Istebna 2011

27.09.2011 2 085 0

Poslednou zastávkou medzinárodnej Inter mountain série bol v sobotu 24.9. Powerade marathon v Istebne u našich severných susedov v Poľsku. Pre mňa už dá sa povedať „domáca“ lokalita, nikde inde som totižto vrátane MTB Trophy nebol častejšie. Nádherné počasie v septembri dáva zabudnúť na trochu nepodarené leto a tak obávaný beskydský terén bude tohto roku k bikerom o dosť milosrdnejší a o to viac si to vychutnáme.
ISTEBNA - Finále Inter Mountain Series 2011

21.09.2011 2 589 0

V sobotu 24. septembra 2011 sa koná finálový MTB maratón Inter Mountain Series 2011 (IMS) v poľskej obci Istebna. Tento bikemaratón je originálny svojou traťou, ktorá vedie cez územie Poľska, Slovenska a Čiech a svojim medzinárodným charakterom je dôstojným zakončením medzinárodného seriálu bikemaratónov IMS.
Jurčo s ďalšími UCI bodmi z Poľska

22.08.2011 1 311 0

Slovenský cyklista Matej Jurčo obsadil 3. miesto na pretekoch kategórie 1.2 o Pohár ministra národnej obrany v poľskom Plocku. Pretekár tímu Dukly Trenčín Merida prehral s domácim Tomaszom Kiendysom o 10 sekúnd. Pred Jurča sa ešte dostal nestarnúci bývalý víťaz Okolo Slovenska, 44-ročný Radoslaw Romanik. Jurčo si za svoj výkon pripísal 16 bodov do rebríčka UCI.
Istebna 2010

03.10.2010 1 379 3 0

Poslednou zastávkou tohtoročnej Powerade Suzuki MTB Marathon série u našich severných susedov v Poľsku bola už druhý rok po sebe už takmer kultová Istebna. Zároveň bol tento pretek súčasťou päťdielneho seriálu maratónov krajín V4 a Rakúska pod názvom Inter-mountain-series (IMS).