Kliknutím prejdeš na

Články v kategórii 'Vysledky' (625 - 636 z 639 článkov)

Okolo Sardínie - Sagan v stredu štvrtý, celkovo druhý

24.02.2011 950 0

Slovenský cyklistický reprezentant Peter Sagan z tímu Liquigas-Cannondale prišiel do cieľa stredajšej 2. etapy podujatia Okolo Sardínie z Porto Rotondo do Monte Ortobene (197,5 km) na štvrtej priečke, v celkovom poradí mu zatiaľ patrí druhá pozícia. Dvadsaťjedenročný rodák zo Žiliny v stredu zaostal za víťazným Talianom Damianom Cunegom (Lampre - ISD), ktorý sa zároveň stal novým lídrom hodnotenia, o osem sekúnd, v priebežnej klasifikácii mu na spomenutého súpera chýbajú dve sekundy. Sagan sa v utorok tešil z triumfu v úvodnej etape.
Peter Sagan víťazom úvodnej etapy Giro di Sardegna

22.02.2011 983 1 0

Skvelý úspech dosiahol slovenský cyklista Peter Sagan v službách talianskeho tímu Liquigas-Cannondale. V 1. etape pretekov Giro di Sardegna 2011 z Olbia do Porto Cervo, ktorá merala 138 km zvíťazil vo výbornom záverečnom špurte pred Alessandrom Ballanom (BMC) a oddielovým kolegom Danielom Ossom.
Polc prvý na mestskom downhille vo Valparaiso v Chile

21.02.2011 2 355 12 0

Po mestkom preteku v Santose ma čakal už posledný z mojej zimnej tour vo Valparaise v Čile.
Možno si niekto pamätáte, že som minuli rok vyhral a opisoval tuto trať, ako najťažšiu a najdlhšiu z pomedzi mestkych pretekov. Treba tu ukázať ako človek vie zvládnuť jazdu na hline, schodoch, skokoch klopenkach a k tomu ešte prišliapnuť do pedálov.
Sagan jedenásty na Trofeo Laigueglia

20.02.2011 729 0

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil 11. miesto v pretekoch Trofeo Laigueglia na 183,8 km v Taliansku. Jazdec tímu Liquigas-Cannondale priviedol do cieľa 25-člennú skupinu, ktorá za najlepšou desiatkou zaostala o 52 sekúnd. Víťazom sa stal Talian Daniele Pietropolli.
Gilbertovo víťazstvo, Velitsovci v pelotóne

17.02.2011 749 0

Belgičan Philippe Gilbert sa stal víťazom úvodnej etapy cyklistických pretekov Volta ao Algarve, ktorá sa išla z Algarve do Albufeiry a merala 157,5 km. Cyklista tímu Omega Pharma-Lotto si výborne načasoval záverečný atak a vyhral s náskokom 5 sekúnd pred Nemcami Geraldom Ciolekom a Andrém Greipelom. Gilbert vybojoval pre seba i celý svoj tím prvé víťazstvo v roku 2011 a stal sa lídrom pretekov. Slovenskí bratia Peter a Martin Velitsovci prišli do cieľa s minimálnou stratou ako súčasť pelotónu. Peter Velits obsadil 42. miesto a Martin Velits bol šesťdesiaty piaty.
Nijs desiatykrát celkovým víťazom Superprestige

13.02.2011 769 0

Belgičan Sven Nijs sa stal desiatykrát v kariére celkovým víťazom série Superprestige v cyklokrose. V záverečných pretekoch v belgickom Middelkerke skončil na 6. mieste a tešil sa z celkového prvenstva. Slovák Róbert Gavenda obsadil v sobotu v Middelkerke 26. miesto.
Peter Sagan pomohol Vivianimu a skončil štvrtý

06.02.2011 912 0

Slovenský cyklista Peter Sagan začal sezónu 2011 4. miestom na pretekoch G.P. Costa degli Etruschi v Taliansku. Cyklista zoskupenia Liquigas-Connondale dopomohol v záverečnom finiši k víťazstvu svojmu tímovému kolegovi Eliovi Vivianimu, ktorý na páske zdolal ďalších dvoch Talianov Roberta Ferrariho a Eliu Favalliho.
Gavenda v Lille na 23. mieste

06.02.2011 1 664 0

Výsledky sobotňajších cyklokrosárskych pretekov GVA Trofee - Krawatencross v belgickom Lille:
Muži-elite: 1. Kevin Pauwels (Belg.) 58:47, 2. Zdeněk Štybar (ČR), 3. Sven Nijs (Belg.) obaja čas ako víťaz, ... 23. Róbert Gavenda (SR) +3:51 min
Úspešná obhajoba Štybara, Slováci neuspeli

30.01.2011 868 0

Čech Zdeněk Štybar obhájil v nemeckom St. Wendeli titul majstra sveta v cyklokrose. V pretekoch kategórie elite odsunul na ďalšie medailové priečky Belgičanov Svena Nijsa a Kevina Pauwelsa. Trio Slovákov skončilo v piatej desiatke s výraznou stratou na víťaza. Na náročnej trati najlepšie skončil Milan Barényi, ktorého klasifikovali na 41. mieste. O šesť priečok nižšie sa umiestnil Róbert Gavenda, Václavovi Metličkovi patrila 49. pozícia. Slovenskí reprezentanti tak nenaplnili svoj cieľ, aby aspoň jeden z nich skončil v prvej polovici výsledkovej listiny.
Albert celkovým víťazom SP 2010/11

24.01.2011 803 0

Belgičan Niels Albert sa stal celkovým víťazom Svetového pohára v cyklokrose 2010/11. Albert vyhral aj záverečné ôsme preteky Svetového pohára v holandskom Hoogerheide a potvrdil svoje prvenstvo v seriáli. V Hoogerheide i celkovo v SP za ním skončili jeho krajania Kevin Pauwels a Sven Nijs. Albert bojoval v prvej polovici sezóny o líderskú pozíciu s Čechom Zdeňkom Štybarom, úradujúci majster sveta sa však potom zranil a vynechal časť seriálu. Zo Slovákov štartoval v Hoogerheide len Róbert Gavenda, ktorého klasifikovali na 30. mieste. Bývalý úspešný mládežník skončil zo Slovákov najlepšie aj v hodnotení celého SP, keď mu patrí 38. priečka.
Meyer víťazom Tour Down Under

24.01.2011 841 0

Austrálčan Cameron Meyer sa stal celkovým víťazom cyklistických pretekov Tour Down Under, ktoré sú už tradične prvým veľkým podujatím svetového kalendára UCI. V záverečnom kritériu v Adelaide si cyklista tímu Garmin-Cervelo udržal svoje vedenie a pred krajanom v službách HTC-Highroad Matthewom Gossom mal v konečnom účtovaní dvojsekundový náskok.