Podeľ sa o svoje zážitky a skúsenosti z pretekov

Podeľ sa o svoje zážitky a skúsenosti z pretekov

Si pravidelným účastníkom maratónov a chcel by si ostatných motivovať k účasti? Alebo sa chystáš na svoje prvé preteky a rád by si sa podelil so svojimi zážitkami? Zdolal si zaujímavé zahraničné podujatie, o ktorom by mali vedieť aj ostatní bikeri?

Nech už je tvoj dôvod účasti na pretekoch akýkoľvek, spracuj svoj príbeh do reportáže a my ju posunieme medzi ľudí. Článok odporúčame skonzultovať pred písaním s redakciou, čo môže ušetriť prípadné nedorozumenia. Ak nás oslovíš, my vieme potvrdiť, či sa k rovnakému podujatiu nenahlásil už niekto iný na spracovanie reportáže.Pár rád, ktoré uľahčia prácu s textom a zvýšia čítanosť článku


Názov predáva
Aby si čitatelia klikli na tvoju reportáž, v mnohých prípadoch ovplyvní už samotný názov. Mal by byť jasný a pútavý, ideálne s dôvetkom.

Príklady:
Jesenné Blinduro 2018 - zážitkové enduro na oči
Šprintpolom, alebo záver sezóny ako z katalógu
Nitriansky Cyklomaratón 2018 - ako som to chcel natrieť Makačom
Salzkammergut Trophy – 12 hodín konečne pokorených

Pútavý úvod
Maximálne na dva riadky, úvod by mal byť trefný a zaujať. Zobrazuje sa už v náhľade článku, čiže to je prvý text, ktorý čitateľ okrem nadpisu vidí a rozhoduje o tom, či na článok klikne a bude pokračovať v jeho čítaní.

Jadro
Hlavný text je vhodné štruktúrovať podnadpismi, ktoré vystihujú daný odsek. Vďaka nim bude článok prehľadnejší.

Záver
Nezabudni svoje pocity, dojmy či zážitky z podujatia zhrnúť v závere do aspoň jedného odstavca. Dobre formulovaný záver dodá textu výsledný dojem.

Fotky
Fotky nevkladaj priamo do textu (robíš tým zbytočnú robotu sebe aj nám). Stačí keď ich očísluješ 01, 02, 03... a do textu doplníš len čísla fotiek, podľa toho, kam ich chceš umiestniť. Tú najzaujímavejšiu pomenuj titulka, pričom musí byť vhodná na panoramatické orezanie (ideálna šírka min. 1200 px).Na čo nezabudnúť pri reportáži?


Fotky
 • Spraviť telefónom/fotoaparátom zopár fotografií pred a po štarte. Prípadne o to požiadať svoj doprovod či kamarátov.
 • Nemala by chýbať tvoja vlastná fotka s bicyklom na šírku či už pred, alebo po štarte, nech ju môžeme pridať do článku.
 • Pohľadať fotky na fóre alebo internete/Facebook/stránke pretekov, aby sme mohli doplniť do reportáže. Osloviť/napísať fotografovi, či môžeme použiť jeho fotky s uvedením jeho mena a odkazu na zdroj fotografií, prípadne na jeho osobné stránky/portfólio/FB.

Uviesť v texte
 • dostupné trasy - dĺžka, prevýšenie
 • počet pretekárov
 • víťazné časy muža/ženy
 • počty pretekárov na jednotlivých trasách, celkovo
 • odkaz na výsledky
 • počty pretekárov na jednotlivých trasách, celkovo
 • nezamerať sa len na samotnú jazdu, ale aj veci okolo toho - opísať zázemie, sprievodný program… skôr sa zamerať na príbeh celého dňa, nie len samotnej jazdy
 • ak sa stane, že náhodou nedokončíš, to nevadí, stačí opísať pokiaľ sa dá a následne osloviť kamaráta, prípadne nájsť iného jazdca a poslať mu pár otázok ohľadom trate a jeho pocitov
 • reportáže, ktoré môžeš využiť ako vzor

Vzor zaujímavých reportáži od vás:
Fotky spolu s textom* nám zazdieľaj cez Google Drive (alebo inú úschovňu dát) a pošli nám o tom aj mail na redakcia@mtbiker.sk.

Radi tvoju snahu odmeníme vybavením bezplatného štartovného (ak nám dáš vedieť dostatočne vopred), prípadne kupónom do nášho eshopu.

*Redakcia si vyhradzuje právo rozhodnúť o (ne)publikácii zaslaného textu.
report_problem Našiel si v texte chybu?
redakcia 
Páči sa ti tento článok? thumb_up2thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Reportáž: Ako vyhrať 1. cyklomaratón v živote? DHL Sereďmaratón 2022

Reportáž: Ako vyhrať 1. cyklomaratón v živote? DHL Sereďmaratón 2022

Ako vyzeral zvyčajne výborne organizovaný maratón v Seredi, aká bola nová trať? Čo pomôže cyklistovi s dobrým umiestnením v pretekoch?
Reportáž: ŠKODA MTB maratón Rajecké Teplice – môj nečakaný výlet

Reportáž: ŠKODA MTB maratón Rajecké Teplice – môj nečakaný výlet

Niekedy veci nejdú podľa plánu a všetko sa postupne sype ako domček z kariet. Buď sa môžete naštvať, alebo prispôsobiť a nakoniec z toho môže byť celkom dobrý deň. No a platí to aj o pretekoch...
Reportáž: MTBIKER Hornonitrianska Enduro Séria 2022 - 1. kolo v novom šate

Reportáž: MTBIKER Hornonitrianska Enduro Séria 2022 - 1. kolo v novom šate

Patríte skôr medzi tých zjazduchtivých, pri slove enduro sa vám rozšíria zreničky a ešte si aj radi porovnáte časy so svojimi kamošmi?
keyboard_arrow_up