Články v kategórii 'Cross Country' (253 - 264 z 324 článkov)

Pendrelová a Kulhavý majstrami sveta v XC

04.09.2011 1 046 0

Kanaďanka Catharine Pendrelová potvrdila úlohu jednej z favoritiek a vo francúzskom Champéry sa stala majsterkou sveta v horskej cyklistike v disciplíne cross-country. Je to najväčší úspech jej kariéry. Pendrelová o 28 sekúnd zdolala Maju Wloszczowskú z Poľska, tretia finišovala Talianka Eva Lechnerová.
Kulhavý a Pendrelová víťazmi svetového pohára XC

20.08.2011 1 101 1 0

Kanaďanka Catharine Pendrelová a Čech Jaroslav Kulhavý sa v sobotu stali v talianskom stredisku Val di Sole víťazmi záverečných siedmych pretekov Svetového pohára v cross country horských cyklistov v roku 2011.
Triumf Pendrelovej, víťazkou SP Bressetová

20.08.2011 814 0

Kanaďanka Catharine Pendrelová sa v sobotu stala víťazkou záverečných siedmych pretekov Svetového pohára v cross country horských cyklistov v roku 2011. V talianskom stredisku Val di Sole triumfovala pred Poľkou Majou Wloszczowskou. Tretia skončila úradujúca majsterka Európy z Dohnian Gunn-Rita Dahleová Flesjaová z Nórska. Jediná Slovenka v štartovom poli Janka Števková obsadila 25. pozíciu s odstupom 8:05 min.
Košecké Podhradie vstúpilo na slovenskú MTB scénu

18.08.2011 3 827 0

Týždeň po európskom šampionáte v Dohňanoch, stretli sa vyznávači horskej cyklistiky v Košeckom Podhradí, kde tretím kolom pokračoval premiérový ročník Považsko-Strážovského pohára MTB XCO. Aj keď štartovné pole celkom pochopiteľne nehýrilo hviezdami svetového, či európskeho cyklistického neba, tak ako tomu bolo v Dohňanoch, treba objektívne priznať, že podujatie to bolo veľmi vydarené. Príležitosť štartovať na ňom si nenechala ujsť ani časť členov reprezentačného tímu, ktorý ešte uplynulý víkend v elitnom európskom peletóne hájil farby Slovenskej republiky.
Na olympijskej trati úspešní Absalon a Pendrelová

01.08.2011 800 0

Dvojnásobný olympijský víťaz Julien Absalon triumfoval v nedeľňajších testovacích pretekoch na trati v anglickom Londýne, na ktorej sa uskutočnia súťaže v cross country horských cyklistov na budúcoročných olympijských hrách. Tridsaťročný Francúz o 80 sekúnd zdolal Švajčiara Christopha Sauera, tretí skončil rakúsky jazdec Karl Markt.
V Dohňanoch víťazne Soukup a Števková

09.07.2011 1 660 0

Slovenská reprezentantka Janka Števková a Rakúšan Christoph Soukup sa stali víťazmi sobotňajších pretekov 3. kola Slovenského pohára v cross country v okolo Dohnian. Soukup o viac ako tri minúty zdolal slovenského veterána Milana Barényiho, Števková viac ako dve minúty „naložila“ druhej Poľke Katarzyne Solus-Miškowiczovej.
V Kanade triumf Čecha Kulhavého, M. Lami 73.

04.07.2011 1 909 0

Výsledky sobotňajších pretekov Svetového pohára v horskej cyklistike v kanadskom Monte Saint Anne.
MS: Tituly v XCM pre Sausera a Langvadovú

27.06.2011 871 0

Majstrami sveta v cross country maratóne horských cyklistov sa v talianskom stredisku Montebelluna stali Švajčiar Christoph Sauser a Dánka Annika Langvadová. Medzi mužmi si striebro vybojoval Jaroslav Kulhavý z Česka, bronz získal Talian Mirko Celestino. V ženskej kategórii putuje strieborná medaila do Nemecka zásluhou Sabine Spitzovej a bronz získala Esther Süssová zo Švajčiarska. Slováci na tomto podujatí neštartovali.
Termíny MTB pretekov v ČR 2012

PR 27.06.2011 2 017 0

Komise MTB Českého svazu cyklistiky v uplynulých dnech schválila termíny a místa konání Českých pohárů a mistrovství ČR horských kol pro rok 2012, v disciplinách cross country (XCO), maratón (XCM), fourcross (4X), sjezd (DHI), trial (TR) a nově také sprint (XCE). Kompletní kalendář naleznete v článku.
Karpatské skrátené XC-čko alias Karpatský MTB maratón

27.06.2011 2 652 4 0

Tento rok nám v Kuchyni na Záhorí „upiekli“ nový horský maratón. Začlenili ho do novovzniknutej série, tzv. Župného pohára (http://www.nabicyklidetom.sk/). Preteky boli jeho 3. dostaveníčkom – po Svätojurskom maratóne a Račianskej časovke, nasleduje len Greenbike tour. Vývoj počasia nesľuboval prašný zábal, no ani blatový.
BikeJam Kuchyňa 2011

22.06.2011 2 732 0

Prvý ročník 3 dňového bike festivalu sa začína už v piatok v Kuchyni na Záhorí. V programe je piatkové XC (až do noci), sobotný MTB maratón a nedeľný triatlon, prípadne pohodový MTB výjazd.
SP XC: V Offenburgu víťazstvá Francúzov

30.05.2011 1 373 0

Víťazmi nedeľňajších pretekov Svetového pohára horských cyklistov sa v nemeckom Offenburgu stali Francúzi Julien Absalon a Julie Bressetová. Nedarilo sa Slovákom, keď Michal Lami skončil medzi mužmi na 54. mieste, Janka Števková obsadila 37. pozíciu.