Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Cyklistika

Evans víťazom pretekov Okolo Romandie

Evans víťazom pretekov Okolo Romandie

Víťazom záverečnej etapy pretekov Okolo Romandie sa stal Brit Ben Swift, ktorý 164,6-kilometrovú trať zo Champagne do Ženevy zdolal za 3:50:51 h. Celkové víťazstvo pretekov si však odniesol Austrálčan Cadel Evans, ktorý na pódiu oslavoval s druhým Tonym Martinom a tretím Alexandrom Vinokourovom.
Račianska časovka 2011, 1. ročník

Račianska časovka 2011, 1. ročník

2. kolo Župného pohára "Na bicykli deťom" pod patronátom starostu MČ Bratislava - Rača sa pôjde už túto nedeľu z amfiteátru v Knižkovej doline v Bratislavskej Rači. Trať meria 6 km a nastúpate na nej 340 metrov.
Peter Sagan po jarnej časti sezóny

Peter Sagan po jarnej časti sezóny

Ani sme sa nenazdali a je za nami prvá časť sezóny, ktorá sa každoročne nesie v znamení úvodných etapákov a marcovo-aprílových klasík. Týmto všetkým si prešiel aj Peter Sagan. Na konci februára vyhral etapové preteky Okolo Sardínie, bojoval na Paríž - Nice a postupne absolvoval päť klasík.
SP: Prvý zjazd sezóny pre Gwina, Polc tridsiaty

SP: Prvý zjazd sezóny pre Gwina, Polc tridsiaty

Víťazmi úvodného zjazdu sezóny v seriáli Svetového pohára sa v juhoafrickom Pietermaritzburgu stali Američan Aaron Gwin a Britka Tracy Moseleyová. V mužskej kategórii sa predstavil aj slovenský reprezentant Filip Polc, s takmer trinásťsekundovým mankom na víťaza ho klasifikovali na 30. priečke.
Gilbert obhájil na Amstel Gold Race, P. Sagan 98.

Gilbert obhájil na Amstel Gold Race, P. Sagan 98.

Belgický cyklista Philippe Gilbert obhájil svoj vlaňajší triumf na klasických pretekoch Amstel Gold Race. Najväčší favorit podujatia sa presadil v pretekoch na 258 km pred Španielom Joaquinom Rodriguezom a Austrálčanom Simonom Gerransom. Gilbert sa presadil vďaka skvelej tímovej taktike. Neustále jazdil na čele pelotónu a jeho kolegovia z družstva Omega Pharma-Lotto postupne likvidovali jeden útok za druhým. Necelých 15 km pred cieľom sa pokúsil o nástup Luxemburčan Andy Schleck, ale aj jeho pokus Gilbert a spol. pred cieľom zlikvidovali. Jediný slovenský reprezentant v štartovom poli Peter Sagan obsadil 98. priečku s odstupom 6:31 min za Gilbertom.
Quick Sport Jarný Šprint 30. apríla

Quick Sport Jarný Šprint 30. apríla

Občianske združenie Beer Inside team vás pozýva na MTB časovku určenú pre širokú verejnosť - Quick Sport Jarný Šprint 2011. Podujatie sa uskutoční 30.4 v Bystričke pri Martine. Na 9,3km trati nastúpame 320 metrov a pre pretekárov je pripravených 12 kategórii - vrátane populárnej TIR kategórie pre bikerov s hmotnosťou v 3 cifrách.
Peter Sagan nedokončil preteky Okolo Flámska

Peter Sagan nedokončil preteky Okolo Flámska

Peter Sagan: "Od začiatku pretekov som bol vpredu, držal som sa neustále asi v dvadsaťčlennej skupine. Približne na 170 kilometri, kde začínali najťažšie a strmé kopce po kockách, v jednom zjazde spadli dvaja jazdci, len-len som sa im vyhol, ale prišla veľká smola, pretože som si zlomil rám..."
Nový časopis CykloRELAX PR článok

Nový časopis CykloRELAX

Po časopisoch Biker a Windsurfer prichádza vydavateľstvo Sportmedia na trh s najnovším titulom, ktorý je určený širokej cieľovej skupine reprezentujúcej bežných používateľov bicykla. Prvé číslo vyšlo v stredu 23. marca.
Sagan po 3. mieste v Belgicku končí

Sagan po 3. mieste v Belgicku končí

Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval v 2. etape pretekov KBC-Driedaagse De Panne-Koksijde 2011 v Belgicku, ktorá viedla z Oudenaarde do Koksijde a merala 219 km, na 3. mieste. V celkovom poradí patrí jazdcovi tímu Liquigas-Cannondale 5. priečka. Sagan v hromadnom špurte stredajšej etapy prehral iba s Rusom Denisom Galimzjanovom a Nemcom Johnom Degenkolbom. Lídrom pretekov sa stal Holanďan Lieuwe Westra.
XC Pravenec súčasťou Central European Cup

XC Pravenec súčasťou Central European Cup

Pořadatelé Ostravského Chachara reagovali na nedostatek kvalitních závodů cross country na Moravě po svém. Oslovili pořadatele stejně kvalitních závodů v okolních státech. Rakousku, Maďarsku, Polsku a Slovensku. Tak se spojilo 5 kvalitních závodů, v 5 státech, 5 závodů kategorie UCI Class 1 a 2. Vzniknul tak seriál závodů XCO pro kategorie juniorů a do 23 let Středoevropský pohár – Central European Cup (CEC).
Video z olympijského XC okruhu play_arrow

Video z olympijského XC okruhu

Bikeradar.com zverejnil video z olympijského XC okruhu v Hadleigh Farm v Essexe na východ od Londýna. Na bikerov čaká typicky anglický MTB okruh - rýchly, pseudo-technický, s malým prevýšením a množstvom switch-backov. Video z okruhu v článku...
Peter Sagan šiesty v 1. etape na pretekoch v Holandsku

Peter Sagan šiesty v 1. etape na pretekoch v Holandsku

Víťazom 1. etapy cyklistických pretekov KBC-Driedaagse De Panne v Holandsku sa stal Nemec André Greipel z tímu Omega Pharma-Lotto. V špurte štvorčlennej skupiny skončil druhý Holanďan Lieuwe Westra a tretí Kazach Dmitrij Muraviov. Šiestu priečku v cieli a druhú v špurte hlavného poľa obsadil Slovák vo farbách tímu Liquigas-Cannondale Peter Sagan. Sagan prišiel do cieľa v rovnakom čase ako víťaz. Celkovo patrí Saganovi 9. pozícia s 11-sekundovým odstupom za lídrom Greipelom.
Formulár sa odosiela
keyboard_arrow_up