Kliknutím prejdeš na
www.welovecycling.com
Reklama

Články v kategórii 'Doping' (73 - 84 z 91 článkov)

Všetky testy na Tour de France s negatívnym výsledkom

29.08.2011 823 0

Všetky dopingové testy vyhodnotené po skončení tohtoročnej Tour de France boli negatívne. Znamená to, že jediným, koho pristihli so zakázanou látkou v tele, bol Rus Alexandr Kolobnev. V jeho vzorke moču ešte zo 6. júla našli stopy po diuretiku hydrochlortiazide (HCT) a vedenie tímu Kaťuša ho ihneď stiahlo z pretekov.
Armstrong obvinil vládne úrady z úniku informácií

Armstrong obvinil vládne úrady z úniku informácií

19.07.2011 875 0

Bývalý americký cyklista Lance Armstrong obvinil viacero médií v USA, že zverejnili informácie zo spisu určeného pre veľkú porotu. Právnici sedemnásobného víťaza Tour de France minulý týždeň v stredu podali sťažnosť na federálnom súde proti vládnym vyšetrovateľom, ako aj proti vydavateľom New York Times, Wall Street Journal a ďalším médiám, ktoré od mája 2010 až do júna tohto roka zverejnili informácie o prípade cyklistovho údajného dopingu počas pôsobenia v tíme US Postal.
Rus Kolobnev neprešiel dopingovým testom

Rus Kolobnev neprešiel dopingovým testom

11.07.2011 874 0

Antidopingová kontrola ruského cyklistu Alexandra Kolobneva počas Tour de France 2011 priniesla pozitívny výsledok. Oficiálne to potvrdila Medzinárodná cyklistická únia (UCI). Zakázanou látkou je hydrochlorothiazid, vzorku odobrali 6. júla.
UCI odmieta obvinenia Hamiltona zo zakrývania dopingu

UCI odmieta obvinenia Hamiltona zo zakrývania dopingu

24.05.2011 1 111 0

Vedenie Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) aj jej bývalý šéf Hein Verbruggen rezolútne popreli obvinenia, podľa ktorých mala UCI pomáhať zakrývať pozitívny výsledok dopingového testu Američana Lancea Armstronga na pretekoch Okolo Švajčiarska v roku 2001.
Armstrong povzbudzoval jazdcov k dopingu, tvrdí Hamilton

Armstrong povzbudzoval jazdcov k dopingu, tvrdí Hamilton

23.05.2011 1 029 0

Lance Armstrong a ostatní lídri bývalého amerického cyklistického tímu US Postal povzbudzovali svojich kolegov k užívaniu zakázaných látok a aktívne sa zúčastňovali na dopingovom programe s cieľom uspieť na Tour de France 1999 a aj po nich. Uviedol to vo svojej výpovedi v nedeľnom programe "60 minút" na americkej televíznej stanici CBS dlhoročný spolujazdec sedemnásobného víťaza Tour de France Tyler Hamilton.
Hamilton vrátil olympijské zlato z Atén

Hamilton vrátil olympijské zlato z Atén

21.05.2011 860 0

Americký cyklista Tyler Hamilton môže prísť po svojom dopingovom priznaní o zlatú medailu z olympijských hier 2004 v Aténach. Podľa viceprezidenta Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomasa Bacha teraz celý prípad preveria a rozhodnú, či Hamilton príde o olympijský triumf alebo nie. MOV má právo retroaktívne odobrať zlatú medailu, ak sa dokáže, že športovec počas kariéry dopoval. "Ak je nejaká možnosť na prešetrenie celého prípadu, potom ju využijeme," povedal Bach.
Armstronga pri dopovaní videl aj Hamilton

Armstronga pri dopovaní videl aj Hamilton

20.05.2011 930 1 0

Ďalší z bývalých kolegov Lancea Armstronga tvrdí, že americký cyklista sa k svojim siedmim triumfom na Tour de France prepracoval cestou dopingu. Tyler Hamilton v televíznom programe spoločnosti CBS "60 minút" vyhlásil, že jeho slávny krajan v roku 1999 priamo počas Tour užíval EPO a to isté sa zopakovalo aj pred ročníkmi 2000 a 2001.
L\'Equipe zverejnil \

L'Equipe zverejnil "dopingový rebríček" spred TdF 2010

14.05.2011 1 088 0

Denis Meňšov, Andreas Klöden či Michael Rogers boli na vlaňajšom ročníku cyklistických pretekov Tour de France pod špeciálnym dohľadom antidopingových komisárov. Zvýšená pozornosť sa týkala skupiny celkovo asi 40 jazdcov, ktorých takto "označkovala" Medzinárodná cyklistická únia (UCI) na základe porovnania výsledkov krvných testov vykonaných dva dni pred začiatkom podujatia a údajov z biologických pasov pretekárov.
UCI zakázala používanie injekcií na pretekoch

UCI zakázala používanie injekcií na pretekoch

05.05.2011 729 0

Medzinárodná cyklistická únia (UCI) v pokuse zabrániť jednej z možností dopingu v stredu zakázala používanie injekcií na pretekoch. Toto obmedzenie sa však netýka nevyhnutných prípadov ošetrenia. Doteraz sa mohli injekcie používať aj na vstrekovanie vitamínov a sacharidov na podporu regenerácie organizmu.
RFEC zbavila Contadora dopingových podozrení

RFEC zbavila Contadora dopingových podozrení

17.02.2011 860 0

Španielska cyklistická federácia (RFEC) zbavila Alberta Contadora dopingových podozrení, čím sa potvrdili informácie miestnych médií zo začiatku týždňa. Dvadsaťosemročný "El Pistolero" sa teda aj naďalej môže hrdiť troma víťazstvami na Tour de France a zároveň sa môže postaviť na štart tohtoročnej edície najprestížnejšieho etapového dobrodružstva na svete. Prípad však bude mať s veľkou pravdepodobnosťou pokračovanie na Športovom arbitrážnom súde v Lausanne.
Riccovi stále hrozí infekcia pľúc aj srdca

Riccovi stále hrozí infekcia pľúc aj srdca

17.02.2011 868 0

Taliansky cyklista Riccardo Ricco zatiaľ neopúšťa kardiologické oddelenie nemocnice v Baggiovare. Ricca hospitalizovali pred vyše týždňom v kritickom stave so zlyhávaním viacerých vnútorných orgánov. Lekári sa snažia aktuálne zamedziť infekcii srdca a pľúc podávaním antibiotík a steroidov. Informuje o tom Gazzetta dello Sport.
Ricco pri autotransfúzii krvi riskoval život

Ricco pri autotransfúzii krvi riskoval život

09.02.2011 1 167 4 0

Taliansky cyklista Riccardo Ricco mohol aj zomrieť, keď niekoľko dní vykonával transfúziu vlastnej krvi a napokon skončil vo vážnom stave hospitalizovaný v nemocnici. "Riskoval, že už neuvidí denné svetlo," uviedol utajený taliansky zdroj s dôvetkom, že lekári v Modene už informovali miestnych vyšetrovateľov o tomto špecifickom prípade.

Najčítanejšie články a videá za 30 dní

  1. Kellys predstavil revolučný ebike Theos F série z nového druhu kompozitu (16 293)
  2. Cyklisti a holenie nôh (9 811)
  3. Ako som nedokončil majstrák (8 617)
  4. Tip na výlet: Hrebeňom z Inovca – jednoducho skvelé MTB (8 565)
  5. Najkrajšie stúpania – Kasárne Javorníky alebo moja top lokalita na cesťák (8 474)
  6. Reportáž: Istrofinal Snežnický MTB maratón - podujatie s technickými úsekmi a singláčmi (6 362)
  7. Reportáž: Kráľovský maratón – majstrák v štýle poctivého MTB (6 162)
  8. Tréning mladej pretekárky – čo všetko to obnáša? (6 136)
  9. Ako si poradiť so zablateným bicyklom a nenarobiť sa pri tom (6 076)
  10. Test: Wilier 0 SLR – keď už nie je čo vylepšovať (5 642)
Chcem pridať článok