Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Preteky

MS v dráhovej cyklistike 2006

Postupný súbor reportáží a výsledkov a Majstrovstiev sveta v dráhovej cyklistike vo francúzskom Bordeaux.
MS: striebro pre Gavendu, Barényi 14.

Slovenský cyklokrosár Róbert Gavenda vybojoval na majstrovstvách sveta v holandskom Zeddame v pretekoch juniorov striebornú medailu. Osemnásťročný Trenčan sa stal prvým Slovákom, ktorý na šampionáte v ére samostatnosti získal cenný kov. Gavenda sa od úvodu pretekov držal v popredí, v záverečnom špurte ho zdolal divákmi hnaný domáci Holanďan Boy van Poppel. doplnené 30.1 o 17:15
Gavenda celkovým víťazom SP juniorov

Slovák Róbert Gavenda sa stal celkovým víťazom Svetového pohára juniorov 2005/06 v cyklokrose. V záverečných pretekoch päťdielneho seriálu v holandskom Hoogerheide obsadil úradujúci majster Európy 6. miesto, čo na celkové prvenstvo stačilo. Preteky juniorov v holandských terénoch vyhral Francúz Yannick Martinez. Gavenda si za šiestu priečku pripísal do hodnotenia SP 30 bodov a seriál vyhral s náskokom 49 bodov pred Belgičanom Tomom Meeusenom.
Barényi obhájil titul majstra SR, na MS osem jazdcov

Majstrom Slovenska v cyklokrose v kategórii elite sa v Prievidzi stal Milan Barényi z klubu ŽP Šport Podbrezová, ktorý zvíťazil úplne suverénne so 42-sekundovým náskokom pred Václavom Metličkom a ešte jazdecky stále aktívnym reprezentančným trénerom Róbertom Glajzom, ktorý sa pokúšal o zisk jedenásteho majstrovského titulu. Barényi na 2200-metrovom okruhu na prievidzskom sídlisku Sever v okolí základnej školy na ulici Energetikov triumfoval systémom štart - cieľ.
Robo Gavenda juniorským majstrom Európy!

Slovák Róbert Gavenda sa stal vo francúzskom Pontchateau juniorským majstrom Európy v cyklokrose. Po dlhých rokoch tak na vrcholnom podujatí v cyklokrose získalo Slovensko majstrovský titul. Gavenda triumfoval na okruhu, na ktorom sa v roku 1989 stal Ondrej Glajza juniorským svetovým šampiónom. Na 2. mieste v pretekoch juniorov skončil domáci Yannick Martinez, bronz si vybojoval Belgičan Dries Goovaerts. "Jazdilo sa veľmi rýchlo a chvíľu trvalo, kým som si na to zvykol. Potom to už bolo super. Rozhodovalo sa v predposlednom kole. Pred pretekmi som dúfal v medailu a napokon je to zlato," povedal pre agentúru SITA Róbert Gavenda
Livigno 2005

Niekoľko fotiek od Martina Šatku z talianskeho Livigna, dejiska Majstrovstiev sveta v MTB a Triale 2005
Majstrovstvá Sveta MTB Livigno

Pravideľne dopĺňaný článok s reportami z dejiska tohtoročných Majstrovstiev Sveta v horskej cyklistike v talianskom Livigne, kde máme 17 násobné zastúpenie... Doplnené 4.9.2005 o 17:30
Na MS v talianskom Livigne 17 Slovákov

Na nadchádzajúcich majstrovstvách sveta v horskej cyklistike a cyklotriale sa v talianskom horskom stredisku Livigno predstaví sedemnásť slovenských reprezentantov. Sedem Slovákov bude štartovať v krose, šesť v zjazdových disciplínach a štyria sa predstavia v triale.
Majstrovstvá Slovenska MTB-4X 2004

Sobotňajšie ráno, 9. októbra, v Bratislave – Rači, z pohľadu počasia neveštilo nič dobrého. Obloha sivá, mraky zahaľovali malokarpatské vŕšky. Slabé mrholenie prešlo pred deviatou hodinou do hustého dažďa. Niet sa čo čudovať, že sa pretekárom nechcelo ísť na prezentáciu, nie to ešte na tréning, ktorého začiatok bol stanovený na deviatu hodinu. Nakoniec sa kvôli nečasu začínalo o hodinu neskoršie. Neviem, či to bolo počasím alebo neskorým jesenným termínom, ale na štart kvalifikačných jázd nastúpilo len 6 jazdcov. Z tohto počtu boli štyria s licenciou Slovenského zväzu cyklistiky, dvaja bez licencie...