Najnovšie články z kategórie Triatlon

Varga štvrtýkrát kráľom, premiérovo Ivana Kuriačková

Víťazmi ankety Najlepší športovec Slovenskej triatlonovej únie za rok 2012 sa stali podľa očakávania Richard Varga a Ivana Kuriačková. Výsledky jej jubilejného 20. ročníka slávnostne vyhlásili v piatok predpoludním v Bratislave.

R. Vargu potešil prienik do svetovej elity

Slovenský reprezentant Richard Varga sa počas tohto roka výrazne zapísal do povedomia svetového triatlonu. Najlepší svetový plavec medzi súčasnými triatlonistami je prvý Slovák, ktorý v tomto športe úspešne dokončil olympijskú súťaž. Na hrách XXX. olympiády v Londýne obsadil v konkurencii 54 súperov výborné 22. miesto a v polovici októbra sa na majstrovstvách sveta na Novom Zélande druhýkrát stal svetovým šampiónom v akvatlone v elitnej mužskej kategórii. U "protinožcov" si zopakoval triumf z MS 2010 v Budapešti, kde stál prvýkrát na najvyššom stupni medzi svetovými akvatlonistami.

Varga sa stal majstrom sveta, zlato aj pre Kuriačkovú

Slovenský reprezentant Richard Varga sa stal druhýkrát v kariére majstrom sveta v akvatlone. V novozélandskom Aucklande triumfoval na trati s objemami 1 km plávanie a 5 km beh s náskokom 1 minúty a 1 sekundy pred Britom Richardom Stannardom, bronz získal Srb Ognjen Stojanovič (+1:39). Varga bol svetovým šampiónom už aj v roku 2010. O ďalšie zlato sa pre Slovensko postarala juniorka Ivana Kuriačková.

Slovák Varga 12. v Jokohame, triumfoval Joao Silva

Slovenský olympionik Richard Varga obsadil 12. miesto v sobotňajších pretekoch 8. kola seriálu majstrovstiev sveta v triatlone v japonskej Jokohame a po nedávnom štarte v Štokholme (tam skončil deviaty, pozn.) dosiahol ďalší veľmi dobrý výsledok. Dvadsaťtriročný Bratislavčan v kvalitnej konkurencii už tradične najlepšie zvládol plaveckú časť a potvrdil, že v tejto čiastkovej disciplíne triatlonu je absolútnym lídrom.
Buček druhý na polovičnom ironmanovi v Indonézii

Na historických prvých pretekoch v dlhom triatlone - ironmanovi v Indonézii na ostrove Bintan triumfoval Austrálčan Brett Carter časom 8:43:58 h pred Švédom Frederikom Croneborgom 8:59:10 a legendárnym Čechom Petrom Vabrouškom 9:07:33.
Varga ukázal dobrú formu aj v Bratislave

Olympionik Richard Varga predviedol veľmi dobrú formu aj slovenským fanúšikom a vyhral šprintérske preteky s objemami 0,2 km plávanie, 10 km cyklistika a 2 km beh na podujatí Triatlon pre všetkých v Bratislave. V nedeľňajších pretekoch si vicemajster Európy do 23 rokov bez výraznejších problémov postrážil víťazstvo pred Čechom Přemyslom Švarcom. V olympijskom triatlone s objemami 1,5 km plávanie, 40 km cyklistika a 10 km beh sa presadil Šimon Žáčik z Nitry.

R. Varga: "Medaila z ME do 23 rokov ma veľmi potešila"

Hlavnou hviezdou chystaného podujatia na brehoch Štrkoveckého jazera "Triatlon pre všetkých" (6. - 9. septembra) bude slovenský olympionik a čerstvý vicemajster Európy pretekárov do 23 rokov Richard Varga, ktorý bude na Slovensku štartovať po dlhej dvojročnej pauze.

Triatlon: Kuriačková skončila tretia v Španielsku

Slovenská reprezentantka v triatlone Ivana Kuriačková obsadila 3. miesto v pretekoch Európskeho pohára junioriek v španielskom Aquilase. Slovákom sa v tomto španielskom mestečku darí, v sobotu v ňom získal Richard Varga na majstrovstvách Európy mužov do 23 rokov striebornú medailu. Informáciu priniesla oficiálna webová stránka Slovenského zväzu triatlonu.
Varga získal pre Slovensko prvú veľkú medailu

Slovenský triatlonista Richard Varga získal v sobotu striebornú medailu na majstrovstvách Európy pretekárov do 23 rokov v španielskom Aquilase. Pre Slovensko vybojoval na kontinentálnom šampionáte v olympijskej disciplíne (1,5 km plávanie - 40 km jazda na bicykli - 10 km beh) prvú veľkú medailu.
Varga dosiahol v Štokholme historický výsledok

Olympionik Richard Varga dosiahol v sobotňajších pretekoch 7. kola majstrovstiev sveta v triatlone vo švédskom Štokholme najlepší výsledok slovenského reprezentanta v histórii, keď finišoval na 9. mieste. Trať šprintu s objemami 750 m plávanie, 20 km jazda na bicykli a 5 km beh zvládol za 55:21 min.
Ivana Kuriačková v Penze medzi juniorkami ôsma

Slovenská juniorka Ivana Kuriačková obsadila na pretekoch Európskeho pohára v triatlone v ruskom stredisku Penza ôsme miesto. Vo všetkých kategóriách dominovali domáci ruskí pretekári, ktorí s výnimkou bronzového stupienka v kategórii žien - elite obsadili všetky medailové pozície.

Domáce majstrovské tituly pre Pavlíka a Vojtekovú

Majstrami Slovenska v triatlone sa v Žiline stali medzi mužmi Ján Pavlík a v kategórii žien Zuzana Vojteková. Pre Pavlíka je to premiérový majstrovský titul, Vojteková dominovala na domácom šampionáte tretíkrát v rade a v historických tabuľkách v počte zlatých medailí sa dostala za legendárnu Mariku Kuriačkovú. Obhajca vlaňajšieho titulu medzi mužmi Pavel Šimko skončil tentoraz štvrtý.