Najnovšie články z kategórie Triatlon

Domáce majstrovské tituly pre Pavlíka a Vojtekovú

Majstrami Slovenska v triatlone sa v Žiline stali medzi mužmi Ján Pavlík a v kategórii žien Zuzana Vojteková. Pre Pavlíka je to premiérový majstrovský titul, Vojteková dominovala na domácom šampionáte tretíkrát v rade a v historických tabuľkách v počte zlatých medailí sa dostala za legendárnu Mariku Kuriačkovú. Obhajca vlaňajšieho titulu medzi mužmi Pavel Šimko skončil tentoraz štvrtý.

Brownleeovci oslavovali zlato s Vargom, prídu do Tatier

(Od vyslaných redaktorov Petra Pašutha a Zdena Suchého) - Slovenský triatlonista Richard Varga obsadil na Hrách XXX. olympiády v Londýne veľmi dobré 22. miesto. Vzhľadom na to, že si účasť pod piatimi kruhmi v britskej metropole zabezpečil až v posledných možných pretekoch, je to nesporný úspech.
Richard Varga triumfoval v plaveckej časti, napokon 22.

Slovenský reprezentant Richard Varga obsadil v utorňajšom triatlone na Hrách XXX. olympiády v Londýne 22. priečku. Dvadsaťtriročný zverenec Gabriela Barana zvládol 1,5 km plávania, 40 km cyklistiky a 10 km behu za 1:49:25 h. Bratislavčan podľa očakávania triumfoval v plaveckej časti, poldruha kilometra zvládol za 16:56 min.

R. Varga by mal potvrdiť honor najlepšieho plavca

Triatlon bude mať na Hrách XXX. olympiády v Londýne iba svoje štvrté predstavenie, druhýkrát aj so slovenskou účasťou. Po Pavlovi Šimkovi, ktorý sa pred štyrmi rokmi predstavil v Pekingu, sa tentoraz postaví na štart Richard Varga.

Varga zlepšil slovenské historické maximum

Slovenský reprezentant v triatlone Richard Varga počas víkendu v nemeckom Hamburgu na piatych pretekoch osemdielneho seriálu majstrovstiev sveta opäť posunul historické výsledkové maximum slovenského triatlonistu v pretekoch tohto rangu. Do cieľa šprintérskych pretekov (0,75 km plávanie - 20 km cyklistika - 5 km beh) dobehol na 21. pozícii a o jednu priečku vylepšil svoj doteraz najhodnotnejší výsledok z konca mája zo španielskeho Madridu.
Na pretekoch Oravaman víťazstvo Jurkoviča a Vojtekovej

V sobotu sa v Zuberci a okolí Západných Tatier uskutočnil 2. ročník triatlonových pretekov Oravaman. Najlepším mužom sa stal slovenský reprezentant v horskom a zimnom triatlone Tomáš Jurkovič a najlepšou ženou domáca pretekárka Zuzana Vojteková. Takmer dve stovky pretekárov prekonalo 2 km plávania na Liptovskej Mare, 50 km cyklistiky z Liptova cez náročný horský prechod Huty do Zuberca až na Ťatliakovu chatu v Roháčskej doline.
Orlický a Kuriačková majstrami Slovenska v šprint triatlone

Majstrami Slovenska v šprint triatlone sa v sobotu vo Dvoroch nad Žitavou sa stali Andrej Orlický a Ivana Kuriačková. V kategórii žien od začiatku bojovala spolu štvorica pretekárok – Ivana Kuriačková, Mira Bednarovičová a dvojica maďarských pretekárok Zsofia Szakály a Szandra Szalay.
Varga potvrdil Londýn, dostal ponuku od Brownleeovcov

Slovenský reprezentant v triatlone Richard Varga obsadil v nedeľu v pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v španielskej metropole Madrid veľmi dobré 22. miesto. Stal sa tak vôbec prvým Slovákom v histórii, ktorý bodoval v pretekoch MS. Definitívne tým aj potvrdil svoju nomináciu na Hry XXX. olympiády v Londýne a bude druhým slovenským triatlonistom, ktorý bude štartovať pod bielou vlajkou s piatimi farebnými kruhmi. Pred štyrmi rokmi bol v Pekingu Pavel Šimko.
Triatlon: Na OH v Londýne bude mať zastúpenie aj Slovensko

Slovenský reprezentant v triatlone Richard Varga obsadil na víkendových pretekoch Ázijského pohára v čínskom Ťia-Jü-Kuan výborné štvrté miesto. Keďže výsledky z týchto pretekov sa zaratúvali aj do celkového renkingu triatlonistov, s napätím čakal, ako sa tento výsledok prejaví v rebríčku "Nová krajina" (New Flag) v rámci Európy. Líder tohto poradia si totiž zabezpečí miestenku na Hry XXX. olympiády v Londýne a Varga bol pred týmito pretekmi druhý iba sedem bodov za Izraelčanom Danom Altermanom.
Kubek druhý na MS v kros triatlone v kategórii do 23 rokov

Slovenský triatlonista Tomáš Kubek obsadil na víkendových majstrovstvách sveta v kros triatlone v americkom Shelby County v kategórii do 23 rokov vynikajúce druhé miesto, keď za víťazom Bradleym Weissom z Juhoafrickej republiky zaostal o 2:28 min. Víťaz dosiahol čas 2:11:22 h. V hlavnej mužskej kategórii - elite triumfoval ďalší Juhoafričan Conrad Stoltz (2:12:11 h), jediný slovenský zástupca Peter Mosný obsadil 16. pozíciu
Varga pomohol triatlonistke, ktorá skolabovala na pretekoch

Slovenský reprezentant v triatlone Richard Varga pomohol českej kolegyni, ktorá skolabovala počas záveru pretekov v Mexiku. Vendula Frintová bojovala o účasť na olympiáde v Londýne, ale tesne pred cieľom ju z boja vyradilo náhle zhoršenie zdravotného stavu.
Triatlon: Známe sú už termíny a miesta všetkých domácich šampionátov

Slovenská triatlonová únia (STÚ) na svojej internetovej stránke zverejnila termíny a dejiská všetkých domácich šampionátov, ktoré organizuje v tomto roku. O tituly majstrov Slovenska v olympijskom triatlone (1,5 km plávanie - 40 km cyklistika - 10 km beh) sa bude bojovať 3. júna v Bratislave, v šprint triatlone (polovičné vzdialenosti) to bude 30. júna v Dvoroch nad Žitavou, v strednom triatlone (1,9 - 90 - 21,1) 14. júla v Bátovciach a klasický Ironman (3,8 - 180 - 42,195) bude 4. augusta v Piešťanoch.