Články v kategórii 'Vysledky' (313 - 324 z 639 článkov)

Svendsen juniorským šampiónom, Daško 34.

17.09.2012 1 642 0

Nór Oskar Svendsen sa stal juniorským majstrom sveta v časovke cestných cyklistov. Trať dlhú 26,6 km v holandskej provincii Limburg medzi Landgraafom a Valkenburgom zvládol za 35:34 min a o 7 sekúnd zdolal Slovinca Mateja Mohoriča. Bronz si vybojoval Nemec Maximilian Schachmann. Slovenský reprezentant Mário Daško obsadil 34. miesto, za novým šampiónom zaostal o 1:45 min.

Kováč v generálke na MS zdolal Kreuzigera

17.09.2012 1 472 12 0

Slovenský cyklista Maroš Kováč sa stal víťazom nedeľňajších pretekov Bohemia Tour, ktoré boli súčasťou kalendára Medzinárodnej cyklistickej únie. Na trati z Karlových Varov do Prahy (153,6 km) zdolal v záverečnom súboji jazdec tímu Dukla Trenčín - Trek českú hviezdu Romana Kreuzigera a vybojoval si ďalších 40 bodov do európskeho rebríčka UCI. Dvojica Kováč, Kreuziger jazdila od začiatku na čele pelotónu a v závere ušla súperom. Tridsaťpäťročný rodák z Košíc ukázal lepšie šprintérske kvality ako Kreuziger a triumfoval.

P. Velits s OPQS majstrom sveta v časovke tímov

16.09.2012 2 781 3 0

Slovenský cyklista Peter Velits sa stal s kolegami z tímu Omega Pharma-QuickStep majstrom sveta v časovke družstiev. Na 53,2 km dlhej trati medzi Sittardom/Geelenom a Valkenburgom vyhralo v Belgicku registrované zoskupenie pred tímami BMC a Orica-GreenEdge. Družstvo Liquigas s Petrom Saganom zostalo tesne za stupňami víťazov, keď obsadilo 4. priečku. Spolu so Slovákom boli v zlatom tíme aj Tom Boonen, Sylvain Chavanel, Tony Martin, Kristof Vandewalle a Niki Terpstra. Peter Velits sa stal majstrom sveta druhýkrát v kariére, v roku 2007 vyhral preteky s hromadným štartom mužov do 23 rokov.

Časovku ženský družstiev vyhral tím Specialized

16.09.2012 2 006 0

Nemecký tím Specialized sa stal víťazom premiérovej časovky ženských družstiev na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v holandskej provincii Limburg. Zoskupenie vedené majsterkou sveta 2008 v časovke Amber Nebenovou z USA dosiahlo na 34,2 km dlhej trati medzi Sittardom/Geelenom a Valkenburgom čas 46:31 min. Tím Specialized zdolal o 24 sekúnd austrálske družstvo Orica, v drese ktorého išli aj skvelé časovkárky Judith Arndtová z Nemecka a Linda Villumsenová z Nového Zélandu. Bronz si vybojoval v Holandsku registrovaný tím AA Drink.

Triatlonista Varga víťazom Bratislavského nočného behu

16.09.2012 1 205 0

Víťazom 4. ročníka Bratislavského nočného behu - River Park Night Run sa stal slovenský triatlonový reprezentant Richard Varga, ktorý deväťkilometrovú trať zvládol za 27:33 min. Dvadsaťtriročný londýnsky olympionik predstihol takmer celú slovenskú bežeckú elitu, vrátane dvojnásobného víťaza tohto podujatia (2009, 2010) Juraja Vitka. Kysučan behajúci vo farbách portalu behame.sk finišoval s odstupom 34 sekúnd na druhom mieste, tretí bol jeho klubový kolega Jozef Urban (28:43).

Súťaž o štartovné na druhom ročniku Púchovského MTB maratónu - máme víťaza

PR 15.09.2012 1 990 0

Už budúci víkend sa uskutoční druhý ročník Púchovského MTB maratónu. Organizátori pre vás pripravili súťaž o štartovné na tejto akcii.

Duatlon: Majstrami Slovenska sa stali Szabo a Fortunová

15.09.2012 1 562 0

Výsledky sobotňajších majstrovstiev Slovenska v dlhom duatlone v Krompachoch (10 km beh, 38 km cyklistika, 5 km beh):

V Montréale triumf Nóra Nordhauga, P. Sagan 12.

09.09.2012 1 217 0

Nór Lars Petter Nordhaug sa stal víťazom cyklistických pretekov WorldTour v kanadskom Montréale, na ktorých o prvenstvo bojoval aj Slovák Peter Sagan. Nordhaug si prvenstvo vybojoval až v záverečných metroch, keď o dve sekundy predstihol dvojicu Moreno Moser (Liquigas-Cannondale) a Alexandr Kolobnev (Kaťuša).

Varga ukázal dobrú formu aj v Bratislave

09.09.2012 1 412 0

Olympionik Richard Varga predviedol veľmi dobrú formu aj slovenským fanúšikom a vyhral šprintérske preteky s objemami 0,2 km plávanie, 10 km cyklistika a 2 km beh na podujatí Triatlon pre všetkých v Bratislave. V nedeľňajších pretekoch si vicemajster Európy do 23 rokov bez výraznejších problémov postrážil víťazstvo pred Čechom Přemyslom Švarcom. V olympijskom triatlone s objemami 1,5 km plávanie, 40 km cyklistika a 10 km beh sa presadil Šimon Žáčik z Nitry.

V eliminačných pretekoch zvíťazili Naef a Engenová

09.09.2012 838 0

Víťazmi eliminačných pretekov v cross country horských cyklistov sa na majstrovstvách sveta v rakúskom Saalfeldene stali Švajčiar Raplh Naef a Švédka Alexandra Engenová. NAef triumfoval pred Mihom Halzerom zo Slovinska a Danielom Federspielom z Rakúska. Michal Lami vypadol v prvom kole hlavnej súťaže a obsadil 30. meisto. Medzi ženami zvíťazila Engenová pred Švajčiarkou Jolandou Neffovou a Poľkou Aleksandrou Dawidowiczovou

Na Donovaloch zvíťazil Štencel pred Polcom

09.09.2012 2 450 0

Výsledky nedeľňajšieho 6. kola Slovenského pohára v zjazde horských cyklistov na Donovaloch:

Contador sa vrátil po pauze opäť víťazne

09.09.2012 1 051 0

Španiel Alberto Contador potvrdil predpretekové prognózy a stal sa víťazom cyklistickej Vuelty a Espaňa. Na najvyšší stupienok na tradičnom trojtýždňovom podujatí vystúpil po roku 2008 druhýkrát v kariére. Definitívne sa mohol radovať po príchode do cieľa nedeľňajšej záverečnej 21. etapy z Cercedilly do Madridu (115 km), ktorú v špurte celého pelotónu vyhral John Degenkolb pred Talianmi Eliom Vivianin a Danielem Bennatim.