Články v kategórii 'Vysledky' (289 - 300 z 639 článkov)

Peter Sagan v Argentíne aj v utorok piaty

22.01.2013 1 152 0

Slovenský cyklista Peter Sagan skončil aj v 2. etape pretekov Tour de San Luis v Argentíne na 5. mieste. Po 171,4 km vyhral súboj z Tilisaraoy do Terraza del Portezuelo Talian Sacha Modolo, ktorý v cieľovej rovinke v menšom stúpaní zdolal Brita Marka Cavendisha. Na 3. mieste finišoval Austrálčan Howard, pred Sagana sa dostal ešte Belgičan Jens Debusschere.

Peter Sagan začal rok 5. miestom, triumf Cavendisha

21.01.2013 1 334 2 0

Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval v pondelkovej prvej etape pretekov Tour de San Luis v Argentíne na 5. mieste. V hromadnom špurte 164 km dlhej etapy zo San Luis do Villa Mercedes sa presadil britský šprintér v službách Omega Pharma-QuickStep Mark Cavendish. Sagana zdolali aj Taliani Sacha Modolo a Alessandro Petacchi a Austrálčan Leigh Howard. V pelotóne prišiel do cieľa aj Martin Velits, ktorý v etape pomáhal Cavendishovi.

Úvod v Adelaide pre Greipela, Slováci v pelotóne

20.01.2013 1 354 0

Nemec André Greipel vyhral predohru cyklistických pretekov Tour Down Under v okolí austrálskeho Adelaide. Dvojnásobný víťaz úvodného podujatia svetového kalendára WorldTour prešprintoval v cieli nedeľňajšieho kritéria domáceho Matthewa Gossa a Novozélanďana Gregoryho Hendersona. Preteky Tour Down Under majú úvodnú etapu na programe v utorok.

Pavlendová skončila 16. v omniu

20.01.2013 1 320 0

Slovenská reprezentantka v dráhovej cyklistike Alžbeta Pavlendová obsadila 16. miesto v omniu na záverečnom treťom podujatí Svetového pohára 2012/13 v mexickom Aguascalientes. V nadmorskej výške 1770 m dosiahla v šiestich disciplínach omnia Pavlendová najlepší výsledok vo vylučovacích pretekoch, v ktorých bola štvrtá. V ďalších disciplínach sa už do popredia nedostala a v celkovom hodnotení sa musela uspokojiť so 16. priečkou. Umiestnením v Aguascalientes si zabezpečila účasť na majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku.

Aj v 3. kole Slovenského pohára víťazstvo Jurkoviča

19.01.2013 1 004 0

Víťazom sobotňajších pretekov 3. kola Slovenského pohára v zimnom triatlone v Predajnej sa stal Tomáš Jurkovič. Trať pozostávajúcu zo 6 km krosového behu, 8 km horskej cyklistiky a 8 km behu na lyžiach zvládol za 58:02 min.
Máme víťaza súťaže o dve štartovné na 1. Zimnom MTB maratóne

PR 12.01.2013 1 842 0

A máme to za sebou- poznáme víťaza súťaže o dve štartovné na 1. Zimnom MTB maratóne, ktorý odštartuje už 19. januára !
Varga štvrtýkrát kráľom, premiérovo Ivana Kuriačková

11.01.2013 1 596 0

Víťazmi ankety Najlepší športovec Slovenskej triatlonovej únie za rok 2012 sa stali podľa očakávania Richard Varga a Ivana Kuriačková. Výsledky jej jubilejného 20. ročníka slávnostne vyhlásili v piatok predpoludním v Bratislave.

Aj v 2. kole Slovenského pohára víťazstvo Jurkoviča

06.01.2013 937 0

Víťazom sobotňajšieho 2. kola Slovenského pohára 2013 v zimnom triatlone sa v rámci pretekov Mürzer Wintertriathlon v rakúskom stredisku St. Jakob im Walde v lyžiarskom bežeckom areáli Jogllandloipen stal Tomáš Jurkovič.

Na úvod sezóny triumf Tomáša Jurkoviča

22.12.2012 1 204 0

Víťazom pretekov 1. kola Slovenského pohára 2013 v zimnom triatlone - Memoriálu Dr. Antona Ihringa v Králikoch neďaleko Banskej Bystrice sa stal Tomáš Jurkovič. Trať pozostávajúcu zo 6 km krosového behu, 12 km horskej cyklistiky a 9 km behu na lyžiach zvládol za 48:41,8 min. O 2:42,5 min pomalší bol Matúš Jurečka, bronz si v konkurencii dvanástich pretekárov vybojoval Norbert Gröne. Rýchlejšou z dvojice žien v štartovom poli bola Andrea Hrúzová.
Na slovenský trón zasadla Štefečeková

21.12.2012 1 830 3 0

Strelkyňa Zuzana Štefečeková sa stala ako štvrtá žena v histórii najlepšou športovkyňou Slovenska. Strieborná olympijská medailistka v trape žien vystriedala na tróne v tradičnej ankete Klubu športových redaktorov Slovenského syndikátu novinárov OVB Športovec roka 2012, ktorej výsledky vyhlásili v piatok večer v novej budove Slovenského národného divadla v Bratislave, vodných slalomárov Petra a Pavla Hochschornerovcov. Najlepším kolektívom roka sa v 20. ročníku prestížnej ankety stala hokejová reprezentácia SR, ktorá na majstrovstvách sveta 2012 skončila na 2. mieste.
Peter Sagan skončil v Mole piaty

01.12.2012 2 648 0

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v sobotňajších exhibičných pretekoch v cyklokrose, ktoré organizoval vo svojom rodnom meste Mole bývalý majster sveta na ceste Tom Boonen, konečné 5. miesto. Sagan patril spoločne so spomenutým Belgičanom medzi najväčšie hviezdy charitatívneho podujatia. Z triumfu sa tešil dvojnásobný majster sveta v cyklokrose Zdeněk Štybar. Cyklista tímu Omega Pharma-QuickStep, ktorý tento týždeň absolvoval tímbuilding vo vojenskom priestore Lešť, vyhral napriek úvodnému hendikepu. Ako excelentný terenár štartoval s minútovým odstupom na súperov. Boonen napokon nejazdil, keďže počas predchádzajúcich dní pre žalúdočné problémy schudol o 4 kg.