Články v kategórii 'Vysledky' (337 - 348 z 639 článkov)

Antalík skončil v Rakúsku na 3. mieste

27.08.2012 1 160 2 0

Slovenský reprezentant v bikrose Dušan Antalík skončil vo víkendových pretekoch Austrian King of Dirt 2012 na treťom mieste. V rakúskom Linzi triumfoval Poliak Dawid Godziek.
Peter Velits na záver USA Pro Challenge štvrtý v časovke

27.08.2012 1 890 1 0

Slovenský cyklista Peter Velits obsadil 4. miesto v záverečnej časovke na 15,3 km v Denveri na pretekoch USA Pro Cycling Challenge. Majster Slovenska v jazde proti chronometru potvrdil, že na etapových pretekoch patrí v časovke do svetovej špičky. V uliciach Denveru zaostal za Američanom Taylorom Phinneym, štvrtým mužom londýnskej olympijskej časovky, o 21 sekúnd. Pred Velitsa sa dostali aj ďalší dvaja Američania Christian Vande Velde a Tejay van Garderen. Druhý z bratov Velitsovcov Martin obsadil 14. priečku.

Peter Sagan nedokončil, Juraj Sagan 25.

26.08.2012 2 300 0

Nór Edvald Boasson Hagen sa stal víťazom ďalších pretekov série World Tour GP Ouest-France v Plouay. Z triumfu sa tešil po 243 km vďaka skvelému nástupu v závere. O 5 sekúnd zdolal Ruia Costu z Portugalska a Heinricha Hausslera.
Cyklotrial: Janíčková druhá vo 4. kole SP

26.08.2012 1 650 0

Slovenská reprezentantka v horskej cyklistike Tatiana Janíčková obsadila 2. miesto v kategórii žien pretekov 4. kola SP a figuruje na čele priebežného poradia.
Varga dosiahol v Štokholme historický výsledok

25.08.2012 1 812 0

Olympionik Richard Varga dosiahol v sobotňajších pretekoch 7. kola majstrovstiev sveta v triatlone vo švédskom Štokholme najlepší výsledok slovenského reprezentanta v histórii, keď finišoval na 9. mieste. Trať šprintu s objemami 750 m plávanie, 20 km jazda na bicykli a 5 km beh zvládol za 55:21 min.
Juraj Sagan v Carnagu na 81. mieste

23.08.2012 1 303 0

Slovenský cyklista Juraj Sagan z tímu Liquigas-Cannondale obsadil vo štvrtkových jednodňových pretekoch Gran Premio Industria e Commercio Artigianato Carnaghese v talianskom Carnagu 81. miesto, keď dosiahol čas 4:54:01 h. Dvadsaťtriročný Žilinčan zaostal na trati merajúcej 199,7 km za víťazným Talianom Diegom Ulissim zo zoskupenia Lampre - ISD o 4:01 min.

Ivana Kuriačková v Penze medzi juniorkami ôsma

19.08.2012 1 653 0

Slovenská juniorka Ivana Kuriačková obsadila na pretekoch Európskeho pohára v triatlone v ruskom stredisku Penza ôsme miesto. Vo všetkých kategóriách dominovali domáci ruskí pretekári, ktorí s výnimkou bronzového stupienka v kategórii žien - elite obsadili všetky medailové pozície.

Marek Peško vicemajstrom Európy vo four crosse

19.08.2012 1 325 0

Slovenský reprezentant v horskej cyklistike Marek Peško sa stal vicemajstrom Európy v disciplíne four cross. Dvadsaťštyriročný Pezinčan získal striebornú medailu v poľskom stredisku Szczawno-Zdroj. Vo "veľkom finále" bol na sily slovenského pretekára iba Švéd Felix Beckeman, za Slovákom skončila dvojica Čechov - Lukáš Měchura a Tomáš Slavík.
P. Sagan v Hamburgu na 14. mieste, zvíťazil Démare

19.08.2012 1 538 2 0

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v nedeľňajších jednodňových pretekoch Vattenfall Cyclassics v nemeckom Hamburgu štrnáste miesto. Na podujatí UCI WorldTour 2012 sa z víťazstva tešil Arnaud Démare z tímu FDJ časom 6:03:20 h, druhú pozíciu obsadil Nemec André Greipel a tretí skončil Talian Giacomo Nizzolo, obaja dosiahli rovnaký čas ako víťaz.
Domáce majstrovské tituly pre Pavlíka a Vojtekovú

19.08.2012 1 461 0

Majstrami Slovenska v triatlone sa v Žiline stali medzi mužmi Ján Pavlík a v kategórii žien Zuzana Vojteková. Pre Pavlíka je to premiérový majstrovský titul, Vojteková dominovala na domácom šampionáte tretíkrát v rade a v historických tabuľkách v počte zlatých medailí sa dostala za legendárnu Mariku Kuriačkovú. Obhajca vlaňajšieho titulu medzi mužmi Pavel Šimko skončil tentoraz štvrtý.

Cyklotrial: Janíčková v Antverpách druhá, Sýkorová na 4. mieste

19.08.2012 2 411 0

Slovenská reprezentantka v cyklotriale Tatiana Janíčková obsadila druhé miesto v súťaži žien na tretích tohtosezónnych pretekoch Svetového pohára UCI v belgickom meste Antverpy (17. - 19. augusta). Líderka priebežného poradia SP nazbierala v pretekoch 22 trestných bodov, víťazkou sa stala Španielka Gemma Abantová-Condalová (20 trestných bodov).
Peter Sagan na klasike v Holandsku druhý

17.08.2012 1 629 0

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Liquigas-Cannondale obsadil v piatkovej jednodňovej klasike Dutch Food Valley Classic 2012 v holandskom Veenendaale druhé miesto. Dvadsaťdvaročný Žilinčan v špurte pelotónu nestačil iba na víťazného Holanďana Thea Bosa z Rabobanku. Bos na tomto podujatí obhájil prvenstvo spred roka.