Najnovšie články z kategórie Vysledky

Bronz pre Janovjaka s Mitošinkom v cestných pretekoch

Slovenský zrakovo postihnutý cyklista Vladislav Janovjak s navádzačom Róbertom Mitošinkom obsadili v sobotňajších cestných pretekoch s hromadným štartom na 104 km na XIV. paralympijských hrách v Londýne v bývalom motoristickom areáli Brands Hatch skvelé tretie miesto a vybojovali si prvú medailu v kariére. Pre slovenskú výpravu v britskej metropole je to šiesty vzácny kov (2 - 1 - 3).

Mužské cross country ovládli Švajčiari

Triumfom švajčiarskych reprezentantov sa skončili preteky mužov kategórie elite v cross country na majstrovstvách sveta v horskej cyklistike v rakúskom Saalfeldene. Dúhový dres svetového šampióna si vybojoval Nino Schurter, ktorý vyhral suverénne pred Lukasom Flückigerom o 2:17 min. Tretí skončil Mathias Flückiger.
Zanardi získal druhú zlatú medailu

Bývalý pilot formuly 1 Alessandro Zanardi získal na paralympijských hrách v Londýne dve zlaté medaily. Po triumfe v cyklistickej časovke sa 45-ročný Talian presadil aj v pretekoch s hromadným štartom na 64 km v kategórii H4.
P. Saganovi napokon pokus v Québecu nevyšiel

Austrálčan Simon Gerrans sa stal víťazom cyklistických pretekov WorldTour v kanadskom Québecu, na ktorých do posledných metrov o prvenstvo bojoval aj Slovák Peter Sagan.
V pretekoch nádejí tituly pre Cinka a Neffovú

Výsledky piatkových pretekov v cross country na majstrovstvách sveta v horskej cyklistike v rakúskom Saalfeldene:

Oroszová v cestných pretekoch desiata, Tureček nedokončil

Slovenská telesne postihnutá cyklistka na handbikeoch Anna Oroszová obsadila v cestných pretekoch žien H1-3 na 48 km s hromadným štartom na XIV. paralympijských hrách v Londýne 10. miesto. Šesť osemkilometrových okruhov v bývalom motoristickom areáli Brands Hatch zvládla za 2:03:55 min, za víťaznou Mariannou Davisovou z USA zaostala o 22:21 min.

V štafetách triumf Talianov, Slováci 17.

Slovenskí reprezentanti v cross country obsadili vo štvrtkových pretekoch štafiet na majstrovstvách sveta v horskej cyklistike v rakúskom Saalfeldene 17. miesto. Kvarteto Michal Lami, František Lami, Janka Števková a Ondrej Glajza zaostalo za víťaznými Talianmi o 9:35 min.

Trial: Janíčková získala bronz

Slovenským reprezentantkám v cyklotriale sa darilo v stredajších súbojoch o medaily na majstrovstvách sveta UCI v rakúskom Saalfeldene. Skúsená Tatiana Janíčková si vybojovala v ženskej kategórii bronzovú medailu, keď na jednotlivých sekciách nazbierala 28 trestných bodov.
Cyklistické medaily viseli pre Slovákov privysoko

(od vyslaného redaktora Zdena Suchého) - Slovenskí cyklisti na XIV. paralympijských hrách v Londýne nedosiahli v stredajšej časovke výraznejší úspech. Najvyššie sa umiestnil zrakovo postihnutý Ladislav Janovjak, ktorý s navádzačom Róbertom Mitošinkom obsadili šieste miesto.
Sagan víťazom v Belgicku, prešprintoval Cavendisha

Slovenský cyklista Peter Sagan triumfoval na 51. ročníku kritéria v belgickom Bavikhove. Držiteľ zeleného trička pre víťaza bodovacej súťaže z Tour de France 2012 prekonal v záverečnom šprinte svojho veľkého rivala z koncoviek celého pelotónu, Brita Marka Cavendisha. Tretí skončil domáci Niko Eeckhout.

Triatlon: Kuriačková skončila tretia v Španielsku

Slovenská reprezentantka v triatlone Ivana Kuriačková obsadila 3. miesto v pretekoch Európskeho pohára junioriek v španielskom Aquilase. Slovákom sa v tomto španielskom mestečku darí, v sobotu v ňom získal Richard Varga na majstrovstvách Európy mužov do 23 rokov striebornú medailu. Informáciu priniesla oficiálna webová stránka Slovenského zväzu triatlonu.
Varga získal pre Slovensko prvú veľkú medailu

Slovenský triatlonista Richard Varga získal v sobotu striebornú medailu na majstrovstvách Európy pretekárov do 23 rokov v španielskom Aquilase. Pre Slovensko vybojoval na kontinentálnom šampionáte v olympijskej disciplíne (1,5 km plávanie - 40 km jazda na bicykli - 10 km beh) prvú veľkú medailu.