Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Vysledky

Fuglsang prvým lídrom Vuelty, Sagan 6.

Tím Leopard-Trek zvíťazil v úvodnej tímovej časovke na cyklistických pretekoch Vuelta a Espaňa. Po 13,5 km jazde proti chronometru v okolí Benidormu sa stal prvým držiteľom červeného trička lídra pretekov Dán Jakob Fuglsang, ktorý z Leopardu-Trek ako prvý prešiel cieľovou čiarou.
Triumf Pendrelovej, víťazkou SP Bressetová

Kanaďanka Catharine Pendrelová sa v sobotu stala víťazkou záverečných siedmych pretekov Svetového pohára v cross country horských cyklistov v roku 2011. V talianskom stredisku Val di Sole triumfovala pred Poľkou Majou Wloszczowskou. Tretia skončila úradujúca majsterka Európy z Dohnian Gunn-Rita Dahleová Flesjaová z Nórska. Jediná Slovenka v štartovom poli Janka Števková obsadila 25. pozíciu s odstupom 8:05 min.
MS Evil Racing aj s Polcom víťazne v súťaži tímov

Slovenský reprezentant v horskej cyklistike Filip Polc dosiahol so svojím tímom MS Evil Racing kvalitný výsledok na extrémnom zjazde v rakúskom Innsbrucku. Dvadsaťdeväťročný Slovák zajazdil v absolútnom poradí druhý najlepší čas, keď o necelé štyri sekundy zaostal za svojím tímovým kolegom Brookom MacDonaldom.
Sagan v rebríčku UCI na 24. mieste, lídrom Evans

Slovenský cyklista Peter Sagan figuruje k 15. augustu v rebríčku UCI na 24. mieste. V rankingu sa nachádza vďaka výsledkom na Tour de France aj Peter Velits, ktorému patrí 110. priečka. Na čele hodnotenia cyklistov je aj naďalej víťaz Tour de France Austrálčan Cadel Evans, ktorý vedie pred Philippom Gilbertom z Belgicka, ten však jeho náskok stiahol na 6 bodov.
Čech Jaroslav Kulhavý celkovým víťazom SP

Český reprezentant Jaroslav Kulhavý sa stal celkovým víťazom seriálu Svetového pohára v cross country horských cyklistov. Úradujúci majster Európy zo šampionátu v slovenských Dohňanoch v nedeľu zvíťazil na pretekoch SP v Novom Meste na Morave pred Švajčiarom Ninom Schurterom a pred záverečným podujatím seriálu má na svojom konte nedostižný náskok 290 bodov.
Svetová univerziáda: Tybor 10., Kostelničák 31.

Slovenský cyklista Patrik Tybor obsadil 10. miesto v sobotňajších cestných pretekoch mužov na 156,8 km na Svetovej univerziáde v čínskom Šen-čene. Pelotón pretekov sa v ich priebehu potrhal a cyklisti prichádzali do cieľa osamotene alebo v malých skupinách. Druhý slovenský zástupca Martin Kostelničák finišoval na 31. priečke.
Evans sa vrátil do Austrálie, oslavy v piatok

Až po takmer troch týždňoch od svojho veľkolepého triumfu sa vo štvrtok vrátil do vlasti prvý austrálsky víťaz cyklistickej Tour de France Cadel Evans. Austrália v 34-ročnom jazdcovi tímu BMC našla nového športového hrdinu. Porovnávajú ho s tenisovým velikánom Rodom Laverom či s úspešnými jachtármi.
Sagan víťazné auto predá, alebo vyplatí kolegov z tímu

Slovenský cyklista Peter Sagan mal po víťazstve na pretekoch WorldTour Okolo Poľska náročný program. V sobotu večer absolvoval záverečnú slávnosť v Krakove, následne sa presunul do Talianska, kde si zobral niektoré osobné veci, a v pondelok ráno už bol v Bratislave. Na Slovensku pobudne pár dní a potom sa vráti na Apeninský polostrov, kde ho čaká záverečná príprava na premiérové vystúpenie na podujatí Grand Tour Vuelta a Espaňa.
Kulhavý a Dahle-Flesja majstrami Európy v XC

Majsterkou Európy v cross country horských cyklistov na kontinentálnom šampionáte v slovenských Dohňanoch sa v kategórii ženy-elite stala skúsená nórska pretekárka Gunn-Rita Dahleová-Flesjová. Janka Števková skončila na 17. mieste a Elena Ondášová 44. V mužoch Jarda Kulhavý porazil Juliena Absalona a pripísal si ďalší veľký triumf. Michal Lami skončil 37., Milan Barényi 47.
Polcov najlepší výsledok v sezóne

Slovenský reprezentant v horskej cyklistike Filip Polc dosiahol v nedeľňajších pretekoch Svetového pohára v zjazde vo francúzskom stredisku La Bresse najlepšie umiestenie sezóny v tomto seriáli, keď ho spomedzi osemdesiatich jazdcov vo finále klasifikovali na 23. pozícii.
Saganovi sa prvé víťazstvo na WorldTour vryje do pamäti

Slovenský cyklista Peter Sagan dosiahol najväčší úspech svojej kariéry, keď triumfoval na pretekoch Okolo Poľska z elitného kalendára WorldTour. Doteraz sa žiadnemu Slovákovi nepodarilo vyhrať podujatie najvyššieho rangu. Sagan o triumfe rozhodol v sobotňajšej záverečnej etape v Krakove a okolí.
Dohňany: V sobotu tituly pre Kerschbaumera a Bressetovú

Majsterkou Európy v cross country horských cyklistov sa pre rok 2011 stala v kategórii žien do 23 rokov Julie Bressetová. Francúzska reprezentantka predstihla v cieli kontinentálneho šampionátu v slovenských Dohňanoch Britku Annie Lastovú o 52 s, bronzovej Nórke Elisabeth Sveumovej "nadelila" 3:53 min. V štartovom poli sa predstavili aj dve Slovenky: Michaela Maláriková obsadila 22. miesto, Monika Kadlecová skončila na 26. pozícii.