Články v kategórii 'Vysledky' (553 - 564 z 639 článkov)

Gilbert víťazom ďalšej jednorazovky, P. Velits 44.

31.07.2011 674 0

Belgičan Philippe Gilbert potvrdil skvelú tohtoročnú formu a vyhral ďalšie jednoetapové preteky. V sobotu sa presadil na Clásice San Sebastian. S náskokom 12 sekúnd triumfoval pred Španielom Carlosom Barredom a svojím krajanom Gregom van Avermaetom. V horúcom počasí ukázal Gilbert svoj typický záver, keď nastúpil po zjazde po záverečnom prejazde Jaizkibelu asi 3 km pred páskou a sólovo prišiel do cieľa.
Tour de France: celkovo triumf ex-bikera Evansa

24.07.2011 1 583 0

Víťazom nedeľňajšej záverečnej 21. etapy cyklistických pretekov Tour de France s tradičným dojazdom na Elyzejských poliach v Paríži sa stal skvelý britský špurtér z tímu HTC-Highroad Mark Cavendish. Pre 26-ročného rodáka z Ostrova Man to bol piaty víťazný etapový dojazd na tohtoročnej Tour de France a celkovo jubilejný dvadsiaty na najprestížnejších pretekoch sveta v kariére.
Časovka pre Martina, Evans celkovým víťazom

23.07.2011 837 0

Austrálsky cyklista Cadel Evans z tímu BMC je už prakticky víťazom Tour de France 2011. V sobotňajšej predposlednej 20. etape tohtoročnej edície, ktorou bola časovka na 42,5 km v okolí Grenoblu, prišiel do cieľa v porovnaní so svojím najväčším rivalom Luxemburčanom Andy Schleckom (Leopard Trek) o 2:37 min skôr a v celkovej klasifikácii nielen stiahol 57-sekundové manko, ale vypracoval si aj náskok 94 sekúnd.
Na Alpe d\'Huez triumf Rollanda, P. Velits 4.

Na Alpe d'Huez triumf Rollanda, P. Velits 4.

22.07.2011 1 599 0

Francúz Pierre Rolland z tímu Europcar sa stal víťazom piatkovej mimoriadne náročnej 19. etapy na cyklistickej Tour de France 2011, ktorá viedla z Modane na Alpe d'Huez a merala 109 km. Dvadsaťštyriročný rodák z Orléans triumfoval pred druhým Samuelom Sanchezom a stal sa prvým Francúzom na prebiehajúcom ročníku "Le Tour" s etapovým triumfom. Tretie miesto obsadil Alberto Contador. Ďalšiu skupinu na radosť slovenských fanúšikov priviedol do cieľa Peter Velits.
Andy Schleck víťazom 18. etapy, v žltom Voeckler

21.07.2011 1 190 1 0

Luxemburčan Andy Schleck zvíťazil po samostatnom úniku v 18. etape cyklistickej Tour de France z talianskeho Pinerola na francúzsky alpský vrchol Galibier Serre-Chevalier (200,5 km). Dvadsaťšesťročný člen tímu Leoprad Treck vystúpal do historicky najvyššieho etapového cieľa v celej histórii Tour de France do výšky 2611 m. n. m.
Etapový triumf Nóra Boassona Hagena, P. Velits klesol

20.07.2011 830 0

Nór Edvald Boasson Hagen dosiahol na cyklistickej Tour de France 2011 už druhé víťazstvo, keď triumfoval v stredajšej 17. etape z Gapu do Pinerola (179,0 km). Cyklista tímu Sky zopakoval svoj triumf z 6. etapy do Lisieux. Dvadsaťštyriročný rodák z Lillehammeru navyše finišoval v utorňajšej etape na druhej priečke.
Druhý etapový triumf pre Hushovda, Velits 15.

19.07.2011 1 130 0

Nór Thor Hushovd dosiahol na cyklistickej Tour de France 2011 druhé víťazstvo, keď triumfoval v utorňajšej 16. etape zo Saint Paul Trois Chateaux do Gapu (162,5 km). Cyklista tímu Garmin-Cervelo zopakoval svoj triumf z 13. etapy do Lúrd. Úradujúci majster sveta, ktorý už tento rok viezol na Tour aj žltý dres lídra, dosiahol celkovo desiaty etapový úspech na najslávnejších pretekoch.
Majstrami SR v zjazde Polc a Janečková-Šišková

17.07.2011 1 969 0

Majstrami Slovenska v zjazde horských cyklistov sa v Malej Lučivnej stali Filip Polc a Katarína Janečková-Šišková. Súčasťou M-SR boli aj preteky Slovenského pohára, v ktorých triumfovali Česi Matěj Charvát a Jana Bártová.
Majstrami SR v cross country M. Lami a Števková

17.07.2011 1 832 0

Majstrami Slovenska v cross country horských cyklistov sa vo Valčianskej doline stali Michal Lami a Janka Števková. Obaja triumfovali vo svojich elitných kategóriách na pretekoch, ktoré boli súčasťou Slovenského pohára v cross country. Medzi jazdcami do 23 rokov si tituly vyjazdili Tomáš Kubek a Michaela Maláriková.
Štvrtý triumf Cavendisha, P. Velits naďalej šestnásty

17.07.2011 871 0

Brit Mark Cavendish dosiahol na 98. ročníku Tour de France svoj štvrtý triumf, keď sa presadil v koncovke nedeľňajšej 15. etapy z Limoux do Montpellieru, ktorá merala 192 km. Jazdec tímu HTC-Highroad zužitkoval prácu celého svojho tímu vrátane Petra Velitsa, na prvé miesto sa dostal 200 m pred cieľom a svoju pozíciu už nepustil.
Voeckler si udržal žltý dres, triumf Vanenderta

16.07.2011 1 046 0

Belgičan Jelle Vanendert dosiahol sobotňajším víťazstvom v náročnej 14. etape cyklistických pretekov Tour de France zo Saint Gaudens na vrchol Plateau de Beille (168,5 km) najväčší úspech svojej kariéry. Dvadsaťšesťročný cyklista tímu Omega-Pharma Lotto zvládol pri svojej premiére na Tour výborne výstup na vrchol Plateau de Beille a triumfoval s náskokom 21 sekúnd pred olympijským víťazom Samuelom Sánchezom, tretí vďaka záverečnému zrýchleniu prišiel do cieľa Andy Schleck.
V Lurdoch vyhral majster sveta Hushovd

15.07.2011 645 0

Nór Thor Hushovd sa po deviatich rokoch stal prvým cyklistom, ktorý v drese úradujúceho majstra sveta vyhral etapu na Tour de France. Tridsaťtriročný jazdec tímu Garmin-Cervelo zvíťazil v piatkovej 13. etape z Pau do Lúrd, ktorá merala 152,5 km. Na druhom mieste prišiel do cieľa Francúz David Moncoutie, tretí bol ďalší domáci cyklista Jeremy Roy, ktorý dlho živil nádej na etapový triumf a prišiel oň až 2 km pred cieľom.