Najnovšie články z kategórie Vysledky

Evans zdolal Contadora, P. Velits už 12.

Austrálčan Cadel Evans sa stal víťazom utorkovej 4. etapy cyklistických pretekov Tour de France z Lorientu do Mur de Bretagne, ktorá merala 172,5 km. Žltý dres lídra celkovej klasifikácie si udržal Nór Thor Hushovd, ktorý finišoval na 6. mieste. Evans zdolal v záverečnom cieľovom stúpaní v takticky vedenej koncovke Alberta Contadora a Kazacha Alexandra Vinokurova.
Hushovd pridal k dúhovému aj žltý dres, P. Velits 15.

Úradujúci majster sveta Thor Hushovd vymení v pondelok dúhový dres za tričko lídra cyklistickej Tour de France. Na vedúcu pozíciu 98. ročníka sa posunul vďaka prvenstvu svojho tímu Garmin-Cervelo v nedeľňajšej 2. etape, časovke družstiev na 23 km v okolí Les Essarts.
V Kanade triumf Čecha Kulhavého, M. Lami 73.

Výsledky sobotňajších pretekov Svetového pohára v horskej cyklistike v kanadskom Monte Saint Anne.
Gilbert prvým držiteľom žltého dresu, P. Velits 13.

Belgičan Philippe Gilbert je prvým držiteľom žltého trička na 98. ročníku cyklistickej Tour de France. Jazdec tímu Omega Pharma Lotto vyhral úvodnú etapu z Passage de Gois do Les Herbiers na Mont des Alouetttes, ktorá merala 191,5 km. Vďaka výbornému záveru sa líder cyklistického rebríčka UCI presadil pred majstrami sveta z posledných dvoch rokov.
Cancellara, Chavanel či Gilbert v majstrovských dresoch

Trojnásobný víťaz pretekov Tour de France Alberto Contador nedokázal zvíťaziť na nedeľňajších majstrovstvách Španielska v cestnej cyklistike, keď ho v záverečnom súboji zdolal José Joaquín Rojas. Dvadsaťosemročný rodák z Madridu síce držal na 196,7 km dlhej trati krok so svojím o dva roky mladším súperom, Rojas však v samom závere pretekov v dusnom a horúcom počasí mal lepší špurt. Tretí bol Koldo Fernández.
MS: Tituly v XCM pre Sausera a Langvadovú

Majstrami sveta v cross country maratóne horských cyklistov sa v talianskom stredisku Montebelluna stali Švajčiar Christoph Sauser a Dánka Annika Langvadová. Medzi mužmi si striebro vybojoval Jaroslav Kulhavý z Česka, bronz získal Talian Mirko Celestino. V ženskej kategórii putuje strieborná medaila do Nemecka zásluhou Sabine Spitzovej a bronz získala Esther Süssová zo Švajčiarska. Slováci na tomto podujatí neštartovali.
Slovenské tituly v časovke pre Polievku a Števkovú

Majstrom Slovenska v cyklistickej časovke sa na spoločnom česko-slovenskom šampionáte v Šumperku stal Pavol Polievka. Štyridsaťdvaročný cyklista Trek KCK Oslany absolvoval náročnú 44 km dlhú trať za 1:08:29 h a v hodnotení majstrovstiev Slovenska bol o 1:04 min rýchlejší ako Roman Broniš zo Sparty Praha. Bronz si vybojoval Róbert Nagy z Dukly Trenčín Merida.
Sagan vyhral etapu i aktivitu na Okolo Švajčiarska

Slovenský cyklista Peter Sagan zvíťazil v sobotňajšej 8. etape na pretekoch Okolo Švajčiarska. Dvadsaťjedenročný talent bol najrýchlejší spomedzi 30 jazdcov, ktorí sa odpojili od hlavného pelotónu približne 25 km pred cieľom.
Kruijswick víťazom 6. etapy Okolo Švajčiarska

Holandský cyklista Steven Kruijswijk sa stal víťazom 6. etapy cyklistických pretekov Okolo Švajčiarska, ktorá merala 157,7 km a viedla z Tobel-Tägerschen do Malbunu v Lichtenštajnsku. Mladý Holanďan vďaka nástupu v cieľovom stúpaní dosiahol najväčší triumf svojej doterajšej kariéry.
Sagan v 5. etape tretí a je lídrom aktivity

Slovenský cyklista Peter Sagan pokračuje na pretekoch Okolo Švajčiarska vo výborných výkonoch, v stredajšej 5. etape z Huttwilu do Tobel-Tägerschenu obsadil 3. miesto. V šprintérskej koncovke celého pelotónu predstihli cyklistu tímu Liquigas-Cannondale iba víťazný Slovinec Borut Božič a Španiel Óscar Freire. Lídrom pretekov je aj naďalej Talian Damiano Cunego s náskokom 54 sekúnd pred Juanom Mauriciom Solerom z Kolumbie.
Sagan vo forme, v Huttwile finišoval druhý

Slovenský cyklista Peter Sagan pokračuje na pretekoch WorldTour Okolo Švajčiarska vo výborných výkonoch, v utorňajšej 4. etape skončil v šprintérskej koncovke na 2. mieste. Jazdca tímu Liquigas-Cannondale predstihol v hromadnom špurte len úradujúci majster sveta Thor Hushovd.
Sagan víťazom 3. etapy Okolo Švajčiarska

Slovenský cyklista Peter Sagan vyhral 3. etapu pretekov Okolo Švajčiarska. Na 107,6 km trati z Brig-Glisu do Grindelwaldu sa presadil v záverečnom súboji s Talianom Damianom Cunegom. Cyklista tímu Liquigas-Cannondale dosiahol ďalší významný úspech svojej kariéry. Cunego sa vďaka druhému miestu v kráľovskej etape stal novým lídrom Okolo Švajčiarska.