Najnovšie články z kategórie Vysledky

ME: Tituly v cross country maratóne do Ruska a Fínska

Zlaté medaily na majstrovstvách Európy v cross country maratóne horských cyklistov v rakúskom stredisku Kleinzell získali Rus Alexej Medvedev a Fínka Pia Sunstedtová. Zatiaľ čo čelo mužského pelotónu jazdilo spolu a v cieli sa najlepšia šestica pretekárov zmestila do intervalu jedinej minúty, ženská víťazka mala pred druhou Britkou Bighamovou náskok 4:35,2 min. V súťaži mužov do 23 rokov triumfoval Švajčiar Konny Looser.
SP: Polc v zjazde na 35. mieste

Slovenský reprezentant Filip Polc obsadil v nedeľňajšom finále zjazdu na pretekoch Svetového pohára horských cyklistov v rakúskom Leogangu 35. miesto. Za víťazným Američanom Aaronom Gwinom zaostal slovenský pretekár o viac ako 18 sekúnd. Druhé miesto obsadil Brit Gee Atherton, tretie Juhoafričan Greg Minnaar. Medzi ženami triumfovala Floriane Puginová z Francúzska pred dvojicou Britiek Rachel Athertonovou a Tracy Moseleyovou.
Kononenko víťazom 5. etapy Okolo Slovenska

Rus Nikita Novikov je aj po 5. etape lídrom 55. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska. Stredajší 176,5 km dlhý presun od vodného diela Čierny Váh do Veľkého Krtíša sa skončil triumfom Ukrajinca Michajla Kononenka, ktorý sa presadil v záverečnom súboji vedúcej trojčlennej skupiny.
Skvelé: Sagan vo Philadelphii druhý

Slovenský cyklista Peter Sagan (21) pokračuje v profesionálnom pelotóne naďalej vo výborných výkonoch. V nedeľu finišoval druhý na 251 km dlhých pretekoch Philadelphia International Championship 2011 v USA, ktoré sú zaradené do kategórie HC kalendára UCI.
Kalús juniorským majstrom Európy

Slovenský reprezentant Tomáš Kalús sa stal vo švédskom Björkviku majstrom Európy v cyklotriale v kategórii juniorov. Na európskom šampionáte bol vo svojej kategórii suverénny, na jednotlivých sekciách nazbieral šesť trestných bodov. Úspech slovenských farieb medzi juniormi zvýraznil 3. miestom Ladislav Jánoška.
Novikov novým lídrom Okolo Slovenska

Rus Nikita Novikov sa stal víťazom nedeľňajšej 2. etapy cyklistických pretekov Okolo Slovenska so štartom a cieľom v Handlovej (180 km) a je zároveň aj novým lídrom 55. ročníka. Zo žltého trička vedúceho pretekára vyzliekol 21-ročný jazdec tímu Itera-Kaťuša po najdlhšej etape Argentínčana Maxima Richeza.
SP XC: V Offenburgu víťazstvá Francúzov

Víťazmi nedeľňajších pretekov Svetového pohára horských cyklistov sa v nemeckom Offenburgu stali Francúzi Julien Absalon a Julie Bressetová. Nedarilo sa Slovákom, keď Michal Lami skončil medzi mužmi na 54. mieste, Janka Števková obsadila 37. pozíciu.
Contador prenechal premiérový triumf Tiralongovi

Španiela Alberta Contadora delia už iba dve etapy od druhého celkového prvenstva na pretekoch Giro d´Italia. V piatkovom 19. pokračovaní talianskeho podujatia z Bergama na vrchol Macugnaga (209 km) prišiel do cieľa na 2. mieste za víťazným Talianom Paolom Tiralongom z tímu Astana. Tretí finišoval s odstupom šiestich sekúnd na vedúcu dvojicu Vincenzo Nibali.
Sagan druhý v etape, na Okolo Kalifornie vyhral aktivitu

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v nedeľu záverečnej 8. etape pretekov Okolo Kalifornie v špurte vedúcej skupiny 2. miesto. Jazdec tímu Liquigas-Cannondale sa tak stal celkovým víťazom súťaže aktivity na najväčších amerických etapových pretekoch. Sagan na Okolo Kalifornie zopakoval prvenstvo v súťaži o dres pre najlepšieho šprintéra z vlaňajška.
Náročná 15. etapa na Giro d'Italia pre Španiela Ituraldeho

Španiel Mikel Nieve Ituralde sa stal víťazom nedeľňajšej 15. etapy cyklistických pretekov Giro d´Italia, ktorá mala cieľ na kopci nad údolím Val di Fassa a merala 229 km. V záverečnom náročnom stúpaní do cieľa zdolal cyklista tímu Euskaltel-Euskadi o takmer dve minúty hrdinu etapy Taliana Stefana Garzelliho, ktorý v nedeľu vyhral dve vrchárske prémie. Tretie miesto obsadil v ružovom drese jazdiaci líder hodnotenia Španiel Alberto Contador, ktorý na víťaza stratil 1:51 min.
SP: V Dalby Forest sa Slovákom nedarilo

Slovenský reprezentant Michal Lami obsadil v nedeľňajších pretekoch Svetového pohára v cross country horských cyklistov v britskom stredisku Dalby Forest 58. miesto, Janka Števková skončila medzi ženami na 44. pozícii. Víťazmi sa stali Čech Jaroslav Kulhavý a Francúzka Julie Bressetová.
SP XC: F. Lami v sobotu devätnásty

Výsledky sobotňajších pretekov 2. kola Svetového pohára v cross country horských cyklistov v britskom Dalby Forest