Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Vysledky

Peter Velits skončil celkovo 25. na Okolo Poľska

Poliak Rafal Majka sa stal celkovým víťazom pretekov WorldTour Okolo Poľska, ktoré zavítali vo štvrtok aj na Slovensko. Jazdec tímu Tinkoff-Saxo je prvým Poliakom, ktorému sa podarilo domáce podujatie vyhrať po zaradení do seriálu WorldTour. Žltý dres si udržal najlepší vrchár Tour de France 2014 aj v záverečnej sobotňajšej časovke na 25 km v Krakove, v ktorej obsadil 13. priečku.
Peter a Martin Velitsovci sa predstavili na historicky prvej etape pretekov najvyššej kategórie cyklistickej World Tour na Slovensku

5. etapu Okolo Poľska so štartom v Zakopanom a cieľom v Štrbskom Plese vyhral Poliak Rafal Majka. Slovák Peter Velits (BMC Racing) bol v hre o víťazstvo až takmer do samého záveru a napokon obsadil 17. miesto. V celkovej klasifikácii sa Peter Velits posunul už na 8. miesto s odstupom 11 sekúnd za Čechom Petrom Vakočom. Na druhú priečku postúpil štvrtkový víťaz Majka s minimálnym mankom jednej sekundy za Vakočom. Peter Velits má po štvrtku reálnu šancu zaútočiť aj na konečné stupne víťazov, keďže preteky Okolo Poľska vyvrcholia v sobotu časovkou jednotlivcov v Krakove.
Michal Lami a Števková v Kanade v tretej desiatke

Víťazmi nedeľňajších pretekov v cross country sa vo Svetovom pohári horských cyklistov v kanadskom stredisku Mont-Sainte-Anne stali Švajčiari Nino Schurter a Jolanda Neffová. V mužskej kategórii skončil na 28. mieste slovenský reprezentant Michal Lami, ktorý za Schurterom zaostal o 7:36 min. Medzi ženami obsadila Janka Keseg Števková 29. pozíciu. V mužských pretekoch do 23 rokov predstihli Františka Lamiho najlepší pretekári o jedno kolo.
Sagan vo veku 24 rokov dovŕšil víťazný hetrik v bodovacej súťaži na Tour de France

Stoprvý ročník najväčšej cyklistickej etapovej klasiky Tour de France je minulosťou. Skončil sa suverénnym triumfom Taliana Vincenza Nibaliho z tímu Astana, ktorý počas troch týždňov len dva dni nemal na sebe žlté tričko pre lídra celkovej klasifikácie. Nibali zvíťazil s náskokom 7:37 min pred Francúzom Jeanom-Christophom Péraudom (Ag2r La Mondiale) a 8:15 min pred ďalším domácim jazdcom Thibautom Pinotom (FDJ.fr).
Výhercovia súťaže o 2 x 2 štartovné na ŠKODA STUPAVA TROPHY, cyklistický dres ŠKODA a 50 fliaš ŠKODA

Ako zvyčajne stačilo odpovedať na jednoduchú otázku a boli ste v hre. Teraz však bolo v súťaži viacero cien, ktoré získalo až 41 výhercov.
Peter Sagan spadol približne 20km pred cieľom, ale aj tak skončil v cieli štvrtý

Sagan finišoval na 4. mieste a potvrdil vedúce pozície v bodovacej súťaži o zelený dres a súťaži jazdcov do 25 rokov o biele tričko. Dvadsaťštyriročného jazdca Cannondale nepripravili o druhú 4. priečku na tohtoročnej edícii ani problémy necelých 20 km pred cieľom.
Peter Sagan opäť na výbornom druhom mieste a získava náskok v bodovacej súťaži o zelený dres

Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval v 3. etape cyklistických pretekov Tour de France z Cambridge do Londýna (155 km) na 2. mieste. Podobne ako v prvej etape zdolal 24-ročného jazdca tímu Cannondale len Nemec Marcel Kittel. Žilinčan je naďalej držiteľom zeleného dresu pre najlepšieho muža bodovacej súťaže i bieleho pre prvého cyklistu celkovej klasifikácie do 25 rokov.
Sagan skončil druhý na 1. etape Tour de France a získal prvé body do súťaže o zelený dres

Nemec Marcel Kittel sa stal prvým držiteľom žltého dresu lídra cyklistickej Tour de France, keď vyhral úvodnú sobotňajšiu etapu na anglickom území z Leedsu do Harrogate (190,5 km). V záverečnom hromadnom špurte sa jazdec tímu Giant Shimano presadil pred Slovákom Petrom Saganom z Cannondale a Litovcom Ramunasom Navardauskasom z Garminu-Cervelo. Druhý slovenský zástupca Peter Velits je zatiaľ na 45. mieste.
Výhercovia štartovného na Bike fest XC race Malinô Brdo

Ako zvyčajne stačilo odpovedať na jednoduchú otázku a boli ste v hre.
Filip Polc vyhral mestský zjazd v Bratislave

Slovenský reprezentant v horskej cyklistike Filip Polc triumfoval v sobotňajších pretekoch Bratislava City Downhill 2014 v zjazde z hradného kopca na Rudnayovo námestie pri Dóme svätého Martina a v predstihu sa stal celkovým víťazom premiérového ročníka štvordielneho seriálu City Downhill World Tour 2014. Porite si video, kde Filip predstavuje trať a prečítajte si prvé slová, ktoré povedal po finálovej jazde.
Peter Sagan druhý v 5. etape na Okolo Švajčiarska

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Cannondale obsadil druhé miesto v stredajšej 5. etape pretekov kategórie World Tour Okolo Švajčiarska, ktorá viedla z Ossingenu do mesta Büren an der Aare a merala 184 km. O víťazovi sa rozhodovalo v záverečnom špurte pelotónu, v ktorom uspel Talian Sacha Modolo (Lampre-Merida). Na treťom mieste klasifikovali Nemca Johna Degenkolba (Giant-Shimano).
Sagan na výbornom 3. mieste vo 4. etape na Okolo Švajčiarska

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Cannondale obsadil 3. miesto v utorkovej 4. etape pretekov kategórie World Tour Okolo Švajčiarska, ktorá viedla z Heidenu do Ossingenu a merala 160 km.