Kliknutím prejdeš na

Články v kategórii 'Vysledky' (85 - 96 z 639 článkov)

Peter Velits skončil celkovo 25. na Okolo Poľska

09.08.2014 2 330 1

Poliak Rafal Majka sa stal celkovým víťazom pretekov WorldTour Okolo Poľska, ktoré zavítali vo štvrtok aj na Slovensko. Jazdec tímu Tinkoff-Saxo je prvým Poliakom, ktorému sa podarilo domáce podujatie vyhrať po zaradení do seriálu WorldTour. Žltý dres si udržal najlepší vrchár Tour de France 2014 aj v záverečnej sobotňajšej časovke na 25 km v Krakove, v ktorej obsadil 13. priečku.
Peter a Martin Velitsovci sa predstavili na historicky prvej etape pretekov najvyššej kategórie cyklistickej World Tour na Slovensku

07.08.2014 2 676 2 5

5. etapu Okolo Poľska so štartom v Zakopanom a cieľom v Štrbskom Plese vyhral Poliak Rafal Majka. Slovák Peter Velits (BMC Racing) bol v hre o víťazstvo až takmer do samého záveru a napokon obsadil 17. miesto. V celkovej klasifikácii sa Peter Velits posunul už na 8. miesto s odstupom 11 sekúnd za Čechom Petrom Vakočom. Na druhú priečku postúpil štvrtkový víťaz Majka s minimálnym mankom jednej sekundy za Vakočom. Peter Velits má po štvrtku reálnu šancu zaútočiť aj na konečné stupne víťazov, keďže preteky Okolo Poľska vyvrcholia v sobotu časovkou jednotlivcov v Krakove.
Michal Lami a Števková v Kanade v tretej desiatke

04.08.2014 2 906 1 4

Víťazmi nedeľňajších pretekov v cross country sa vo Svetovom pohári horských cyklistov v kanadskom stredisku Mont-Sainte-Anne stali Švajčiari Nino Schurter a Jolanda Neffová. V mužskej kategórii skončil na 28. mieste slovenský reprezentant Michal Lami, ktorý za Schurterom zaostal o 7:36 min. Medzi ženami obsadila Janka Keseg Števková 29. pozíciu. V mužských pretekoch do 23 rokov predstihli Františka Lamiho najlepší pretekári o jedno kolo.
Sagan vo veku 24 rokov dovŕšil víťazný hetrik v bodovacej súťaži na Tour de France

27.07.2014 3 239 6 7

Stoprvý ročník najväčšej cyklistickej etapovej klasiky Tour de France je minulosťou. Skončil sa suverénnym triumfom Taliana Vincenza Nibaliho z tímu Astana, ktorý počas troch týždňov len dva dni nemal na sebe žlté tričko pre lídra celkovej klasifikácie. Nibali zvíťazil s náskokom 7:37 min pred Francúzom Jeanom-Christophom Péraudom (Ag2r La Mondiale) a 8:15 min pred ďalším domácim jazdcom Thibautom Pinotom (FDJ.fr).
Výhercovia súťaže o 2 x 2 štartovné na ŠKODA STUPAVA TROPHY, cyklistický dres ŠKODA a 50 fliaš ŠKODA

21.07.2014 2 439 0

Ako zvyčajne stačilo odpovedať na jednoduchú otázku a boli ste v hre. Teraz však bolo v súťaži viacero cien, ktoré získalo až 41 výhercov.
Peter Sagan spadol približne 20km pred cieľom, ale aj tak skončil v cieli štvrtý

08.07.2014 2 764 1 4

Sagan finišoval na 4. mieste a potvrdil vedúce pozície v bodovacej súťaži o zelený dres a súťaži jazdcov do 25 rokov o biele tričko. Dvadsaťštyriročného jazdca Cannondale nepripravili o druhú 4. priečku na tohtoročnej edícii ani problémy necelých 20 km pred cieľom.
Peter Sagan opäť na výbornom druhom mieste a získava náskok v bodovacej súťaži o zelený dres

07.07.2014 1 807 3

Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval v 3. etape cyklistických pretekov Tour de France z Cambridge do Londýna (155 km) na 2. mieste. Podobne ako v prvej etape zdolal 24-ročného jazdca tímu Cannondale len Nemec Marcel Kittel. Žilinčan je naďalej držiteľom zeleného dresu pre najlepšieho muža bodovacej súťaže i bieleho pre prvého cyklistu celkovej klasifikácie do 25 rokov.
Sagan skončil druhý na 1. etape Tour de France a získal prvé body do súťaže o zelený dres

05.07.2014 3 593 2 4

Nemec Marcel Kittel sa stal prvým držiteľom žltého dresu lídra cyklistickej Tour de France, keď vyhral úvodnú sobotňajšiu etapu na anglickom území z Leedsu do Harrogate (190,5 km). V záverečnom hromadnom špurte sa jazdec tímu Giant Shimano presadil pred Slovákom Petrom Saganom z Cannondale a Litovcom Ramunasom Navardauskasom z Garminu-Cervelo. Druhý slovenský zástupca Peter Velits je zatiaľ na 45. mieste.
Výhercovia štartovného na Bike fest XC race Malinô Brdo

23.06.2014 1 444 0

Ako zvyčajne stačilo odpovedať na jednoduchú otázku a boli ste v hre.
Filip Polc vyhral mestský zjazd v Bratislave

21.06.2014 5 327 21

Slovenský reprezentant v horskej cyklistike Filip Polc triumfoval v sobotňajších pretekoch Bratislava City Downhill 2014 v zjazde z hradného kopca na Rudnayovo námestie pri Dóme svätého Martina a v predstihu sa stal celkovým víťazom premiérového ročníka štvordielneho seriálu City Downhill World Tour 2014. Porite si video, kde Filip predstavuje trať a prečítajte si prvé slová, ktoré povedal po finálovej jazde.
Peter Sagan druhý v 5. etape na Okolo Švajčiarska

18.06.2014 2 425 2 3

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Cannondale obsadil druhé miesto v stredajšej 5. etape pretekov kategórie World Tour Okolo Švajčiarska, ktorá viedla z Ossingenu do mesta Büren an der Aare a merala 184 km. O víťazovi sa rozhodovalo v záverečnom špurte pelotónu, v ktorom uspel Talian Sacha Modolo (Lampre-Merida). Na treťom mieste klasifikovali Nemca Johna Degenkolba (Giant-Shimano).
Sagan na výbornom 3. mieste vo 4. etape na Okolo Švajčiarska

17.06.2014 1 840 1

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Cannondale obsadil 3. miesto v utorkovej 4. etape pretekov kategórie World Tour Okolo Švajčiarska, ktorá viedla z Heidenu do Ossingenu a merala 160 km.