MTBIKER magazín - Všetky články a videá

V Hnilčíku-Mráznici zvíťazil Lukáš Učeň

Výsledky nedeľňajšieho 5. kola Slovenského pohára v zjazde horských cyklistov v Hnilčíku-Mráznici:

Peter Sagan je piaty v rebríčku UCI

Slovenský cyklista Peter Sagan je v najnovšom vydaní rebríčka WorldTour aj naďalej na 5. mieste. Poradie v najlepšej desiatke sa po minulotýždňových pretekoch WorldTour Eneco Tour nemenilo. Dvadsaťdvaročný Žilinčan v službách Liquigas-Cannondale má na svojom konte zatiaľ 351 bodov. Vo svetovom renkingu je zo Slovákov aj Peter Velits, ktorý s 10 bodmi z Tour de France figuruje na 128. priečke. Lídrom rankingu je aj naďalej Bradley Wiggins z Veľkej Británie pred Joaquínom Rodriguezom zo Španielska a Vincenzom Nibalim z Talianska.

Tschopp celkovým víťazom Okolo Utahu

Slovenskí cyklisti Peter a Martin Velitsovi pomohli tímovému kolegovi z Omega Pharma-QuickStep Levimu Leipheimerovi k víťazstvu v nedeľňajšej záverečnej 6. etape pretekov Okolo Utahu, ktorá mala štart i cieľ v Park City a merala 121,3 km. Leipheimerovi sa preteky v Utahu nepodarilo vyhrať tretíkrát za sebou, tentoraz sa musel uspokojiť s celkovým 6. miestom. Absolútnym víťazom Okolo Utahu 2012 sa stal Švajčiar Johann Tschopp z tímu BMC.

Mladí Slováci sa nepresadili

Súhrn výsledkov majstrovstiev Európy mužov do 23 rokov a juniorov v cestnej cyklistike v holandskom Zeelande:

Zlato v cross country pre Čecha Kulhavého

Čech Jaroslav Kulhavý získal zlatú medailu v nedeľňajších pretekoch cross country horských cyklistov na Hrách XXX. olympiády v Londýne. Úradujúci majster sveta triumfoval v čase 1:29:07 h.
Lídrom Okolo Utahu Tschopp, Velitsovci znova zaostali

Švajčiar Johann Tschopp z tímu BMC Racing sa víťazstvom v 5. etape cyklistických pretekov Okolo Utahu dostal na čelo priebežného poradia, keď dotiahol do konca svoj únik v úplnom závere. Post lídra si neudržal domáci Christian Vandevelde, ktorý prišiel do cieľa s odstupom 1:38 min a klesol na druhú priečku v celkovej klasifikácii. Predposledná etapa z Park City do lyžiarskeho strediska Snowbird bola kráľovská - merala 165 km a jazdci v nej našliapali dovedna 3048 výškových metrov.
Vo Svite víťazne Fojtík a Juhásová

Výsledky sobotňajších pretekov Slovenského pohára v cross country maratóne horských cyklistov vo Svite, ktoré boli druhou etapou Horal Tour:

OH: Slováci ustúpili z pozícií, štyri medaily nenaplnili ambície

Slovenskí športovci výsledkami na Hrách XXX. olympiády v Londýne nenadviazali na úspechy z Pekingu. Slovensko získalo v britskej metropole štyri medaily, strelkyňa Zuzana Štefečeková bola strieborná, jej kolegyňa Danka Barteková a vodní slalomári Pavol a Peter Hochschornerovci a Michal Martikán bronzoví.
Kráľovský MTB maratón 2012. Pamätné tričko. PR článok

Kráľovský MTB maratón 2012. Pamätné tričko.

Zdravíme Vás, milé bajkerky, milí bajkeri, kamaráti, či ostatné spriaznené duše s Kráľovským MTB maratónom.
Števková 21., zlato pre Francúzku Bressetovú

Slovenská reprezentantka Janka Števková skončila v sobotňajšej súťaži v cross country horských cyklistiek na Hrách XXX. olympiády v Londýne na 21. mieste. Poradilo sa jej tak zlepšiť svoje umiestnenie z OH 2008 v Pekingu, kde skončila na 24. pozícii. Od štartu až do cieľa sa 36-ročná členka tímu CK EPIC Dohňany pohybovala v polovici tretej desiatky. Do záverečného kola vstupovala na 23. priečke, no pred cieľom sa jej podarilo predstihnúť Poľku Gorickú aj Slovinku Klemenčičovú.

Martin Velits v piatok 9. na Okolo Utahu

Americký cyklista Jake Keough zvíťazil v piatkovej 4. etape pretekov Okolo Utahu a ďalší Američan Christian Vandevelde sa dostal do vedenia celkového poradia. Keough zvíťazil v 215,6 km dlhej etape časom 4:47:06 h, druhý prišiel do cieľa Talian Marco Benfatto a Tyler Farrar z USA obsadil tretiu pozíciu. Vandelvelde má v celkovom poradí 3-sekundový náskok pred Thomasom Danielsonom a Davidom Zabriskiem.

Tretia etapa Okolo Utahu pre Matthewsa

Austrálčan Michael Matthews z tímu Rabobank vyhral 3. etapu cyklistických pretekov Okolo Utahu z Ogdenu do Salt Lake City, keď v záverečnom špurte asi 60-člennej skupiny finišoval pred jazdcami BMC Racing Michaelom Schärom zo Švajčiarska a Američanom Brentom Bookwalterom.