Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Peter Sagan

Peter Sagan obhájil titul majstra Slovenska

Peter Sagan obhájil titul majstra Slovenska v pretekoch s hromadným štartom a v sobotu 30. júna sa v Liége postaví na štart Tour de France v drese národného šampióna. V spoločných slovenských a českých pretekoch na 190 km na okruhu v okolí Lednických Rovní prišiel Sagan do cieľa na 4. mieste.
Greipel favorizuje Sagana na zisk zeleného dresu na TdF

Nemec André Greipel favorizuje Slováka Petra Sagana na zisk zeleného dresu pre najaktívnejšieho jazdca na cyklistickej Tour de France. Dvadsaťdvaročného Žilinčana čaká od soboty 30. júna premiéra na slávnych pretekoch. Pred začiatkom Tour je v dobrej forme, čo potvrdil aj na Okolo Švajčiarska.
Spoločný šampionát prehliadkou slovenskej a českej elity

Jediným slovenským cyklistickým podujatím, na ktorom fanúšikovia uvidia v jednom pelotóne Petra a Juraja Saganovcov či Petra a Martina Velitsovcov, budú víkendové majstrovstvá Slovenska a Česka v Púchove a v jeho okolí. Preteky sa konajú len týždeň pred začiatkom Tour de France, na ktorej sa predstavia Peter Sagan z tímu Liquigas-Cannondale a Peter Velits z tímu Omega Pharma-QuickStep. Budeme pri tom!
Sagana doterajší priebeh sezóny prekvapil. Ako jediný na OH

S dvanástimi víťazstvami je Peter Sagan v súčasnosti najúspešnejším cyklistom v roku 2012. V rebríčku úspechov vedie o jeden triumf pred Nemcom Andrém Greipelom. Počas minulého týždňa sa Saganovi darilo na pretekoch Okolo Švajčiarska, kde vyhral štyri etapy. Nadviazal na päť etapových úspechov na Okolo Kalifornie. Tento rok už vyhral aj etapy Okolo Ománu, Tirreno - Adriatico, Tri dni De Panne, na jednorazových klasikách bol štvrtý na Miláno - San Remo, druhý na Gent - Wevelgem, piaty na Okolo Flámska a tretí na Amstel Gold Race.
Sagan sa v rebríčku UCI posunul na 5. miesto

Slovenský cyklista Peter Sagan si v najnovšom vydaní svetového rebríčka UCI polepšil o jednu priečku a po štyroch etapových víťazstvách na Okolo Švajčiarska mu patrí 5. pozícia. Dvadsaťdvaročný Žilinčan o bod predstihol Španiela Samuela Sáncheza. Sagan si vo Švajčiarsku vybojoval celkovo 24 bodov a momentálne ich má na svojom konte celkovo 253.
Víťazom Okolo Švajčiarska Da Costa, Sagan najaktívnejší

Estónsky cyklista Tanel Kangert z tímu Astana sa v čase 5:54:22 h stal víťazom nedeľňajšej záverečnej 9. etapy pretekov Okolo Švajčiarska, ktorá viedla z Näfels-Linthareny do Sörenbergu a merala 215,8 km. O dve sekundy druhý skončil Francúz Jérémy Roy (FDJ-Big Mat) a tretí o ďalších 298 sekúnd späť bol Talian Mateo Montaguti (AG2R Mondiale).
Albasini víťazom 8. etapy Okolo Švajčiarska, P. Velits 32.

Švajčiarsky cyklista Michael Albasini z tímu Orica GreenEdge sa v čase 3:45:39 h stal víťazom sobotňajšej predposlednej 8. etapy pretekov Okolo Švajčiarska, ktorá viedla z Bischofszellu do Arosy a merala 148,2 km. Druhý skončil s odstupom 1:15 min Španiel Mikel Nieve Ituralde, ako tretieho klasifikovali v cieli Američana Leviho Leipheimera s rovnakým mankom na víťaza.
Víťazom 7. etapy Švéd Kessiakoff, P. Velits 9., Sagan 52.

Švédsky cyklista Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff sa stal víťazom piatkovej 7. etapy pretekov Okolo Švajčiarska, ktorou bola časovka na 34,3 km v meste Gossau. Člen tímu Astana zdolal o dve sekundy švajčiarskeho špecialistu Fabiana Cancellaru, tretí skončil s 20-sekundovým mankom Belgičan Maxime Monfort. Lídrom pretekov zostal Portugalčan Rui Alberto Faria Da Costa.
P. Sagan víťazom 6. etapy na Okolo Švajčiarska

Slovenský cyklista Peter Sagan zvíťazil v štvrtkovej 6. etape Okolo Švajčiarska, ktorá viedla z Wittnau do Bischofszellu merala 198,5 km. Dvadsaťdvaročný Žilinčan sa presadil v špurte pelotónu pred Britom Benom Swiftom, tretí skončil Austrálčan Allan Davis.
Isajčev víťazom 5. etapy Okolo Švajčiarska, Sagan 62.

Ruský cyklista Vladimir Isajčev z tímu Kaťuša sa v čase 4:58:28 h stal víťazom stredajšej 5. etapy pretekov Okolo Švajčiarska, ktorá viedla z Oltenu do Gansingenu a merala 192,7 km. Pre 26-ročného jazdca ide o premiérový takýto úspech medzi profesionálmi.
Okolo Švajčiarska - P. Sagan víťazom 4. etapy

Slovenský cyklista Peter Sagan zvíťazil časom 4:36:55 h v utorňajšej 4. etape Okolo Švajčiarska, ktorá viedla z Aarbergu do Oltenu a merala 188,8 km. Dvadsaťdvaročný Žilinčan sa presadil v záverečnom daždivom špurte pelotónu. Cyklista tímu Liquigas-Cannondale triumfoval pred Španielom Josém Joaquínom Rojasom Gilom (Movistar) a domácim Michaelom Albasinim (Orica GreenEdge).
Peter Sagan je vo svetovom rebríčku na 6. mieste

Slovenský cyklista Peter Sagan je v najnovšom vydaní svetového rebríčka UCI na 6. mieste. Oproti predchádzajúcemu vydaniu spred Critérium du Dauphiné, na ktorom neštartoval, si jazdec tímu Liquigas-Cannondale pohoršil o jednu priečku.